Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wyleciał sworzeń ze zwrotnicy- co wybrać? Ankieta

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
536 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie sworznie i tuleje (253 użytkowników oddało głos)

Jakiej marki sworznie polecacie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Jakiej marki tuleje wahaczy polecacie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#376 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 21:28, 24.02.2020

To jest dobry pomysl. Cos takiego jak z piórami wycieraczek.
  • 0

#377 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 21:50, 24.02.2020

Firm sprawdzonych i pewnych w poszczególnych elementach zawieszenia można na palcach jednej ręki pracownika tartaku wymienić - także "Yes we can"
  • 0

#378 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 23:33, 24.02.2020

w przypadku sworzni nie robią coraz gorszego syfu, do hondy nie montuje się innych sworzni niż OEM, 555 i CTR, wszystko inne to badziewie, które od kilku lat trzyma równy (badziewny) poziom, klika lat temu tu na forum chłopaki z Hapartsu o tym pisali, jak widać to co napisali jest w dalszym ciągu aktualne i konkurencja wymienionych trzech producentów do dzisiaj nie potrafi wyklepać poprawnego sworznia

o proszę, ich temacik z połowy 2015 roku http://www.accordklu...nych-w-hondzie/


Użytkownik rafisz edytował ten post 23:46, 24.02.2020

  • 0

#379 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 06:57, 25.02.2020

Haparts to biznesowa komórka a nie instytucja charytatywna by polecać coś innego niż to czym handlują. Ja na tę firmę biorę wielką poprawkę. U mnie jak na razie ori od nowości, choć mam kupione febest i leżą na półce, jak na razie ta firma mnie nie rozczarowała ani inna co robi zamienniki.


  • 0

#380 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 07:35, 25.02.2020

Kupowanie zamienników do hondy nie ma sensu, no chyba że kogoś stać aby co chwilę grzebać w zawieszeniu. Tuleja OEM honda kosztuje trochę ponad 70zl, zamiennik ile będzie kosztował mniej? Co do sworzni, oryginały kosztują 500zl za komplet i wystarczają na mniej więcej 200 tys.km. Zalozmy że średni przebieg to około 20 tys.km, rocznie czyli inwestycja 500zl w nasze bezpieczeństwo kosztuje na jakieś 50zl rocznie. Wątpię aby takie kwoty w święty spokój i bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych było dla kogoś zaporowe...
  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#381 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 07:44, 25.02.2020

Każdy robi jak uważa. Ja jeszcze się nie spotkałem z niską jakością zamienników.


  • 0

#382 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 07:48, 25.02.2020

To jeszcze mało widziałeś..

Niektórzy macie auta o wartości powyżej 40k..i bawicie się w zamienniki.. Zamiast kupić oem i mieć spokój na 200kkm tak jak pisze Jacob..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#383 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 07:56, 25.02.2020

A niby dla czego miałbym dużo widziec? Mam 2 hondy, z czego ta pierwsza to mój pierwszy samochód od 10 lat a accorda mam prawie 2 lata( 205 tys km przebiegu obecnie), fakt sworzni jeszcze nie zmieniałem, łącznik stabilizatora za 30 zł od ramecha i 2 gumy stabilizatora blueprint z tylu też za 30 zł. Jeżeli coś mnie zawiedzie to najpewniej napiszę.

Użytkownik gkill edytował ten post 07:57, 25.02.2020

  • 0

#384 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 08:08, 25.02.2020

Ehhh nie będę się z Tobą wspierał..

Ale jak ktoś ma doświadczenie w tych autach to wie jakie zamienniki o gdzie można montować... A gdzie np tylko oe
  • 1

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#385 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 08:53, 25.02.2020

A JC nie było? ??? :(

To jest to samo co blueprint, jeden wielki pakowacz części czego popadnie.

Załóż proszę dolne tuleje poziome tego febesta do accorda i napisz ile wytrzymały.
Podobnie sprawa się ma przy wahaczach , tarczach blueprinta itd. Jedno wielkie G, tak samo polecam zamiennik rozrządu, będzie wesoło :)
Tak jak Edson napisał są części które trzeba niestety kupić oem,a niektóre mogą być w zamienniku. Wystarczy nawet dokładnie forum czytać czym są cudowne zamienniki, no ale zawsze będzie ktoś co będzie kupione już dziadostwo polecał.
Ja nie musiałem testować części na swoim aucie, przez 10 lat robili to za mnie klienci sklepu,gdzie zaproponowanie pompy wody czy paska pk do rozrządu było traktowane jako naciągane na kasę przeze mnie i inne historie gdzie potem klient wracał i prosił o te jednak lepsze części co polecałem :)

Naprawdę każdy niech montuje co chcę, tylko niech mi rodziny nie zabije taki osobnik jak mu koło odpadnie, a chińskie klocki z tarczami nie wystarczą by się zatrzymać ...
Pozdrawiam.


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#386 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 09:04, 25.02.2020

A JC nie było? ??? :(

To jest to samo co blueprint, jeden wielki pakowacz części czego popadnie.

Załóż proszę dolne tuleje poziome tego febesta do accorda i napisz ile wytrzymały.
 

Może się posypała bo była źle zamontowana, przekręcona o kilka kilkadziesiąt stopni. W civicu mam fefibilstein od 110 tyś km i głównie po dziurach dają radę te dolne tuleje poziome, być może jeżeli zajdzie potrzeba to kupię OEM bo tu niewielka różnica ale sworznie są 6 razy droższe.


  • 0

#387 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 10:01, 25.02.2020

ja tu wcale nie mam zamiaru nakręcać biznesu Hapartsowi, nie sprzedają jakichś cudów, części którymi oni handlują można kupić u innych sprzedawców, nikt nie każe ci kupować u nich, można porównać ceny i wybrać najbardziej korzystną ofertę, po prostu przytoczyłem ich wypowiedź z przed kilku lat żeby nie być gołosłownym gdy pisałem o sworzniach jakie warto kupować do hondy, pisali oni (w 2015 roku) że tylko trzech producentów warto montować, wystarczy poczytać choćby ten temat żeby wyrobić sobie obiektywną opinię że jednak mieli rację i wszystko inne rozlatuje się po góra 20-30kkm, warto ryzykować? dolny sworzeń CTRa kosztuje obecnie niecałe 50 zł do 7 gena, ja przejechałem na takim jakies 70kkm i dalej jest w bardzo dobrym stanie... blueprint czy ruville to tylko pakowacz, oni nie produkują ani jednej części, a co wrzucą do pudełka to tylko oni wiedzą, kiedyś w pudełku ruvilla znalazłem sworzeń CTRa, oczywiście ruville był droższy :) kupował to kolega


  • 0

#388 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 10:08, 25.02.2020

W civicu sworzeń jeden nie wiem jaki mi mechanik założył pewnie jakiegoś niemieckiego producenta ma 110 tyś km przebiegu, drugi około 100 tyś km 555.


  • 0

#389 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 10:30, 25.02.2020

W civicu sworzeń jeden nie wiem jaki mi mechanik założył pewnie jakiegoś niemieckiego producenta ma 110 tyś km przebiegu, drugi około 100 tyś km 555.


Ehhh

Porównujesz civica do Accorda.. Przecież w civicu masz macperson.. Inne rozwiązania, inne naprezenia w porównaniu z Accordem..
  • 1

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#390 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 10:42, 25.02.2020

Może się posypała bo była źle zamontowana, przekręcona o kilka kilkadziesiąt stopni. W civicu mam fefibilstein od 110 tyś km i głównie po dziurach dają radę te dolne tuleje poziome, być może jeżeli zajdzie potrzeba to kupię OEM bo tu niewielka różnica ale sworznie są 6 razy droższe.

 

 

Zawsze wszystkiemu będzie winny zły montaż, grypa mechanika, za ciężka teściowa,  dziura ozonowa  itd itd, a nie jakość części, bo przecież głupio się przyznać że kupiło się się dziadostwo, gdy sprzedawca polecał coś lepszego

" pewnie chciał mnie naciągnąć i sprzedaje mi to co ma na stanie" a jednak okazało się że miał rację; czy jacyś ludzie na forum pewnie nic nie wiedzący się mądrzą przez 22 strony tematu jakie to trzy firmy są polecane, a tym co koła odpadły to pewnie inne przyczyny losowe które wymieniłem powyżej. 

 

 

 

Nie wypowiadam się na temat kilku tulei czy sworzni, a o kilku tysiącach sprzedanych części czy zamontowanych w warsztacie przez ogarniętych mechaników obok sklepu w kilku punktach w trójmieście. 

 

Napisałem wyraźnie, tuleje poziome do accorda, nie do 300/400 kilo lżejszego civica i rozmawiamy tutaj o accordzie, bo to co się sprawdzi w Logo, nie znaczy że będzie też dobre w Accordzie czy Legendzie. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq