Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wyleciał sworzeń ze zwrotnicy- co wybrać? Ankieta

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
536 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jakie sworznie i tuleje (252 użytkowników oddało głos)

Jakiej marki sworznie polecacie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.

Jakiej marki tuleje wahaczy polecacie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#406 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 10:08, 26.02.2020

gkill
Niepotrzebnie wydziwiasz. Nie warto. Serio. Bierz OEM i ciesz się tym komfortem jaki daje pewność dobrej jakości części ;)

Tapniynte ze szajsunga
  • 1

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#407 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 10:19, 26.02.2020

Niech testuje na swoim aucie, tylko niech da znać po 30kkm..

Ja innych niż oem nie montuje w dolnych wahaczach.. Szkoda czasu i kasy klienta..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#408 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 10:21, 26.02.2020

Niech testuje na swoim aucie, tylko niech da znać po 30kkm..

Ja innych niż oem nie montuje w dolnych wahaczach.. Szkoda czasu i kasy klienta..

Jak na razie to odległa przyszłość, mam coś około 203 tyś km na polskich drogach, więc powinny jeszcze wytrzymać ze 100 tyś km. Ja nie mam ochoty kupować ori części bo honda nas dyma. Oczywiście tuleje cena i jakość ok. ale większość części jest koszmarnie droga, w Japonii często jest kilka razy taniej.


Użytkownik gkill edytował ten post 10:23, 26.02.2020

  • 0

#409 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 10:59, 26.02.2020

Niestety, zmartwię Cię, ale od 6 lat już nie siedzę w tym "biznesie"

 

Gdzie ten twój "człowiek biznesu" ma wystawione na sprzedaż te wszystkie OEM części z JPN/USA tak polecane przeze mnie,  skoro wysuwasz tak daleko idące wnioski że mam w tym interes?? 

 

 

Nie pomyślałeś że ktoś Ci chce pomóc? tak wiele osób pisze to samo to może jednak coś w tym jest że warto niektóre części kupić OEM?? Warto to na spokojnie przeanalizować. 

 

A gdzie jest problem już napisałem kilka razy i czwarty raz się powtarzał nie będę, ale dla Ciebie winne jest wszystko inne, tylko nie to że to jednak części są fatalnej jakości:) (ale to w fabryce źle części montują heh)

 

Gdy dalej masz problem z cenami i że honda coś tam z Tobą robi to polecam zmienić markę na Kia/Renault, tam części OEM są tanie, a tutaj nie udowadniaj na siłę że coś jest inne niż jest w rzeczywistości.

Do tego twoja zbędna dyskusja z Adminem i płacz o to że nikt nie odpisał na twoje pytanie o części SKR nawet komentować nie będę.  


  • 1

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#410 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 11:01, 26.02.2020

Czyli nikt Cię jednak nie przekona do obiektywnego przemyślenia/korekty poglądu... Rób jak chcesz. Głos rozsądku już tu zabrzmiał.

Upraszam o nie urządzanie przepychanek "czyje zdanie ma być na wierzchu".

Tapniynte ze szajsunga
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#411 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:04, 26.02.2020

Koledzy (piszę do wszystkich), dalsza przepychanka nie ma żadnego sensu... z dyskusji i odpowiedzi Kolegi gkill wynoszę, że to nie jest sprawa praktyczna, ani techniczna, a filozoficzna.
Nic nam do tego (piszę bez cienia złośliwości) - Kolega ma prawo nie chcieć kupować oryginalnych części, z powodów światopoglądowych i nic nam do tego.
Ja i większość Kolegów podeszliśmy do tematu praktycznie i stąd niezrozumienie idei pytania.
Kolego gkill mogłeś od tego zacząć i wyjaśnić, że części OEM nie będziesz kupował (z takiego czy innego powodu) i to ucięłoby wszelką dalszą dyskusję, a już na pewno moje pytanie.
Zapytałem właśnie dlatego, żeby poznać Twoje pobudki chęci oszczędzenia tych 17zł, ale teraz już je znam.
  • 3

#412 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:07, 26.02.2020

kazda osoba ktora chwile poczyta i pomysli wie ze w przednim wahaczu acco 7 wklada sie oem tuleje - kazde inne nie wytrzymuja i bardzo szybko sie zrywaja.
Tak jak wiele innych czesci i modeli samochodow-trzeba wieciec z doswiadczenia co gdzie sie montuje- po prostu.

w Audi bedzie to firma x , w hondzie y, w fiacie firma z
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#413 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 11:12, 26.02.2020

Kz dyskusji i odpowiedzi Kolegi gkill wynoszę, że to nie jest sprawa praktyczna, ani techniczna, a filozoficzna.
Nic nam do tego (piszę bez cienia złośliwości) - Kolega ma prawo nie chcieć kupować oryginalnych części, z powodów światopoglądowych i nic nam do tego.

Poniekąd masz rację to moje indywidualne podejście. Tu na forum będę opisywał każdy zamiennik jaki zastosuje i jeżeli się wysypie nie będę tego ukrywał.


Użytkownik gkill edytował ten post 11:13, 26.02.2020

  • 0

#414 kapalus

kapalus
  • Klubowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Wrocław, Göteborg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Tourer Type S, CM2
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:18, 26.02.2020

Mi w Szwecji po tej wtopie Meyle zalozyli cos takiego: SIDEM.

Pojecia nie mam, co to, po pudelku rzekomo wykonany w Belgii. Wyboru niestety nie mialem, czasu na sciaganie CTR czy OEM rowniez, cieszylem sie, ze z dnia na dzien mialem czesc i moglem na wlasnych kolach wracac.

Po lekturze tego watku najpewniej wrzuce CTR na obie strony profilaktycznie, najpierw jednak procedura "proby" odzyskania czesci kosztow, dzisiaj zaczynamy, zobaczymy, co z tego wyniknie.

 

JapanLine/JC/oyodo/Meyle/Febi/Mog/Yamato/Delphi/Corteco/BluePrint/Ruville/Lemforder 

 

Te firmy można najczęściej spotkać na allegro czy na uwielbianych przez wielu hurtowni  Inter Cars  :diabelgrin:


  • 0

#415 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 11:22, 26.02.2020

No to skoro tak wygląda sytuacja,  to polecam sprawdzić tą firmę SKR, ze wszystkich firm które już sprawdzono/wymieniono w tym temacie pod kątem jakości/pochodzenia/spółkami wypada najlepiej i bardzo wiarygodne Japońskie pochodzenie. 

 

Może się okazać że dzięki koledze pojawi się jednak alternatywa :)  Niestety bardzo mało jest informacji na temat tej firmy, a sam nawet nigdy w "rękach" tej firmy nie miałem. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#416 muloj

muloj
  • Klubowicz
  • 293 postów
  • Skąd:Bieszczady
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU 2
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:45, 26.02.2020

Do kolegi gkill 203 tys. nalotu na pewno i na twoich tulejkach zrobiło wrażenie, na twoim miejscu podniósł bym auto odkręcił koło i spojrzał na przednie tulejki, na bank są naderwane.


  • 0

Tomek
zawsze czarna perła  Hania CG9>CL7>CU2  2.4 i-VTEC


#417 iwan

iwan
  • Forumowicz
  • 640 postów
  • Skąd:BBłota
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Latajacy Dywan
  • KM:155 reszta pasie sie w przydrożnym rowie
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 22
Super

Napisano 00:14, 24.04.2020

Ta biała kreska, czy przy wciskaniu w wahacz to ma jakies znaczenie - gora, doł czy to znaczek kontroli jakosci, itd ?
Co do strzałek i wystającego ,,dzyndzelka,, to punktakiem naniosłem slady odniesienia z starej gumy na wahacz.
f44926c7a6ba3dcee123734b4560b855.jpg
Moja tuleja gum-met ma dosc po 220tkm.
Widac odcisniete slady (czysta guma) i pekniecia. Zdecydowałem sie wymieniać po ogledzinach przednich opon. Zwiekszone zuzycie bieznika po wewn.i zewn. stronie opon. Przy prawidłowym cisnieniu w oponach i czesto sprawdzanym. Wychodzi na to ze przy przyspieszaniu robila sie wieksza zbieznosc a przy zwalnianiu odwrotnie.
Guma do zdjec jest naciagniete srubokretem.4f101920e7c2d9283578a1989fb6bd92.jpg89957c5ac93c1e9cdadf6f760c2bcecb.jpgf0c020b6e2fd1faf42c40b78fdfd1e5e.jpg[img][url="%5Burl="%5Burl="https://uploads.tapa...200423/"][/url]
Po wymianie
Nowa guma OEM jest pokryta woskiem.343e70b5dfa3aef666f9773e4df4408d.jpg
d1b86dd0f38244f7c4c81558b92cbfe6.jpg

Użytkownik iwan edytował ten post 15:53, 25.04.2020

  • 0

#418 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:23, 01.05.2020

Witam, spotkaliście się może z skrzypieniem gum stabilizatora? Od paru dni w przednim kole przy kreceniu kołem i na nierównościach trzeszczało mi w przednim prawym kole przy falowaniu błotnikiem było to wyraźnie słychać. Pojechałem do mechanika sprawdzał sworznie gumy na tulejach i skrzypienia nadal było wkoncu stwierdził że to guma stabilizatora tak trzeszczy skrzypi. Gumy mają rok czasu kupowane w haparts oryginalne wymianiałem cały komplet czy ktoś miał taki przypadek i teraz zastanawiam się czy kupywac z nowu OEM czy macie jakiś inny dobrej jakości zamiennik?

Użytkownik Kamilo130 edytował ten post 11:25, 01.05.2020

  • 0

#419 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 11:28, 01.05.2020

Witam, spotkaliście się może z skrzypieniem gum stabilizatora? Od paru dni w przednim kole przy kreceniu kołem i na nierównościach trzeszczało mi w przednim prawym kole przy falowaniu błotnikiem było to wyraźnie słychać. Pojechałem do mechanika sprawdzał sworznie gumy na tulejach i skrzypienia nadal było wkoncu stwierdził że to guma stabilizatora tak trzeszczy skrzypi. Gumy mają rok czasu kupowane w haparts oryginalne wymianiałem cały komplet czy ktoś miał taki przypadek i teraz zastanawiam się czy kupywac z nowu OEM czy macie jakiś inny dobrej jakości zamiennik?

 

To dość popularny temat. 

Gumy staba zdecydowanie OEM, raz założysz i będzie spokój na następne lata. Dziwię się bardzo że "poprzednie" wytrzymały tylko rok.

Może kup z innego źródła. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#420 Kamilo130

Kamilo130
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:56, 01.05.2020

Wlasnie nie kupywalesm gdzieś na allegro czy z neta z niewiadomego pochodzenia tylko pojechałem do haparts i osobiście kupiłem i teraz nie wiem czy znowu kupywac OEM jak po roku to ma się samo zrobić żeby jeszcze wymiana była szybsza a trzeba sanki opuszczać. Poszukam z innego źródła oryginału chodź wydawało mi się haparts najpewniejszy ma towar.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq