Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

listwy z pseudochromem pod bocznymi szybami

VIII listy boczne listwa boczna listwy chromowane listwa ozdobna listwy listwa

Najlepsza odpowiedź klosz007 , 14:53, 18.12.2016

Jest tylko jeden zatrzask "zapadka "
http://japancars.ru/...&nplblk=B__4210

Części nr 16 jest łącznie 18 szt. (5-ta kolumna tabelki), ponieważ jest jeden rysunek na obie strony auta więc przypada 9 szt. na jedną stronę auta, zakładam więc że 5 szt. na przednią listwę (dłuższą) i 4 szt. na tylną (krótszą).

 

Zapewne puściła jedna ze spinek, pewnie ostatnia. Choć gdyby wymieniać to kupił bym chyba od razu 5 szt. bo wątpię, żeby żadna się nie połamała przy próbie odpinania.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#16 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:11, 19.12.2016

Niestety, ale córka mi się rozchorowała i w tym tygodniu jestem uziemiony - do ASO nie dam rady podjechać; zamówię zaraz te spinki i może sam podłubię w wolnej chwili;

zrobię oczywiście jakąś fotodokumentację;

jak na ten wątek trafi ktoś, kto wcześniej przerabiał demontaż lusterka i listew w HA VIII to byłbym wdzięczny za jakieś uwagi - może coś jest o czym nie wiem, a na co trzeba uważać, itp.

pozdrawiam

 

 

 

 

 

edit;

postudiowałem trochę ESMa - od wersji 2009, ale pewnie to samo, pt:"wymiana zewnętrznej listwy zgarniającej" i nie jest tak wesoło... ...w tylnej części listwy jest zaczep, który nie jest wymienialny i wygląda na to, że to pewnie on mi strzelił;  pewnie cała listwa do wymiany

 

 

edit2:

jeszcze mam jedną zagwozdkę - na filmiku, który podałem, to największa trudność to zdjęcie lusterka, potem gość bierze jakiś skrobak do szyb czy coś takiego, ciach prach i listwa prawie mu sama wyszła;

jak czytam ESMa to jakaś masakra - przynajmniej w porównaniu z filmem - trzeba rozebrać całe drzwi od wewnątrz, żeby wymienić tę nieszczęsną listwę.

 

edit3:

filmik też bezwartościowy - widać śrubkę w drzwiach,więc to VII 


Użytkownik piotr2012 edytował ten post 14:53, 19.12.2016

  • 0

#17 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:56, 20.12.2016

ESM się do końca nie sugeruj, często piszą tam, żeby coś koniecznie wymienić (co w praktyce wcale nie jest konieczne) albo że nie da się zrobić czegoś bez rozebrania czegoś innego.
Przykład - wymiana amortyzatorów tylnych w mojej HA VII - wg. ESM musisz zdjąć osłony tylnych słupków co się wiąże z wymianą poniekąd jednorazowych zatyczek z napisem SRS a tymczasem osłon słupków wcale nie trzeba zdejmować a wg. tego co tu przeczytałem na forum te zatyczki też wcale nie są takie jednorazowe jak piszą w ESM.

Możliwe że dostanie się do wnętrza drzwi ułatwia wypięcie tych zapinek (ale może być że i umożliwia). Poszycie ściągałem nie raz i nie dwa w VII, trochę roboty jest ale da się. W VIII jest chyba trochę więcej roboty (widziałem filmik na YT).
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#18 piotr2012

piotr2012
  • Forumowicz
  • 268 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:34, 20.12.2016

z ciekawości ściągnąłem sobie ESMa do VII-ki i co prawda jest to o wiele prostsze, ale też każą zdejmować wewnętrzne obicie drzwi; a jak widać na filmie nie trzeba
może w VIII-ce też jest jakiś patent;
na tę chwilę i tak jestem uziemiony, ale jeśli faktycznie trzeba wybebeszać drzwi dla tego głupiego plastiku to pewnie skończy się na kleju do akwarium i opalarce;
nawet jeśli jakieś mobilne ASO miałoby do mnie przyjechać i zrobić to za darmo to mimo wszystko jest to według mnie za błachy powód, żebym rozbierał całe drzwi;
może jeszcze trafi się jakiś forumowicz, który to ćwiczył i może zdradzi jakiś patent, ale na tę chwilę odpuszczam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, listy boczne, listwa boczna, listwy chromowane, listwa ozdobna, listwy, listwa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq