Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Szarpanie budą podczas odpalenia i zmiany biegow

VII VII szarpanie zmiana biegóe odpalanie auta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:54, 15.12.2016

Koledzy i znów mam jakąś zagwozdkę. Achh te nasze accordy. Niby nic się nie dzieje z nimi a jednak pytań i zachowań całe mnóstwo albo ja się już doszukuje. Zauważyłem  szarpnięcie budą podczas zmiany biegów tzn. podczas zmiany biegów i odpuszczania sprzęgła i dodawania gazu to podczas załączenia napedu czuje takie szarpnięcie budą. najbardziej wyczuwalne jest to z 1 na 2 i czasem z 2 na 3. Jak czuje że napęd załącza to mam takie jakby szarpnięcie budą. I mam jeszcze pytania do samego odpalenia auta. Czy jak odpalacie auto i silnik odpali to czujecie w tym momencie takie szarpnięcie budą czy tylko pojawia wam się dźwięk silnika ale bez szarpnięcia budą??Czy dość jasno opisałem co mnie trapi?? Kurde jakas masakra. chyba zaczynam być tym autem zmęczony. 


  • 0

#2 knjaz.gromowladny

knjaz.gromowladny
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Reading
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:153
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:08, 16.12.2016

Skrzynia 5, czy 6 biegowa?
Ja zauważyłem, że redukcja przy 5 z trójki na dwójkę jest dość kłopotliwa przy ok 25mph. Wtedy obroty mi podskakuja. Jeżeli to diesel to może dlatego Ci przy odpaleniu buda lata, bo silniki diesla terakota i się trzesa.
Może, kiedy odpuszczasz sprzęgło i naciskamy gaz, nie robisz tego odpowiednio synchronicznie. Ja poprzednio jeździłem starym oplem w gazie i tutaj mam często problem z płynna jazda. Silnik silniejszy, pedały bardziej czułe na nacisk nogi i stąd te telepania.

Sent from my D6503 using Tapatalk
  • 0

#3 Arczi46

Arczi46
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:Radomsko/Warszawa/Łódź
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type-s
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:20, 16.12.2016

Sprawdź poduszki na skrzyni i silniku może jakaś już jest wymiany.
  • 0

#4 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:44, 16.12.2016

No wlasnie dzid jak jeździłem to dodawalem wiecej gazu przy odpuszczaniu i bylo jakos chyba lepiej. A wy nie czujecie na swoich budach przejścia tej mocy???
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, VII szarpanie, zmiana biegóe, odpalanie auta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq