Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Wyłączająca - Resetująca się nawigacja VII / VIII

all_gen nawigacia navi problem awaria

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilkwiatek

kamilkwiatek
  • Forumowicz
  • 4 postów
  • Skąd:Suwałki
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 15.11.2016

Witam wszystkich , mam problem z navi w moim Accordzie z 2004 . Problem ten polega na tym , że po uruchomieniu zapłonu  navi normalnie odpala , ale po przekręceniu kluczyka w stacyjce na ostatnią pozycję i uruchomieniu silnika wyłącza się kompletnie. Pozniej jeżeli znów chce ,żeby nawigacja odpaliła , muszę nie tylko jeszcze raz przekręcić kluczyk na pierwszą pozycję w stacyjce , ale zamknąć drzwi kluczykiem  uruchomić alarm, pózniej znów otworzyć drzwi z pilota i dopiero wtedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce na pierwszą pozycję odpali sie navi do momentu uruchomienia silnika . Czy ktoś mi pomoże uporać się z tym problemem ? Gdzie leży przyczyna ? Ile może kosztować  naprawa tej usterki u elektromechanika ? Pomóżcie koledzy :)


  • 0

#2 Stoliktomek

Stoliktomek
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Imielin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:05, 23.11.2016

Prawdopodobnie masz gdzieś coś źle podłączone albo przetarte jakieś kable. Zainteresowałbym sie głównie plusami po stacyjce i stałymi - miernik do ręki i mierzyć gdzie, kiedy dochodzi prąd.
  • 0

#3 manio77

manio77
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Olsztyn / Paderborn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:208
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:36, 07.12.2016

mialem identyczny problem, okazalo sie ze jest przepalona dioda w czytniku plyt wystarczylo zamienic dwa kable ze soba przed kostka zasilajaca czytnik tak by kasowac pamiec i pomoglo ale problem za to dodatkowy powstal iz za kazdym razem po wlaczeniu auta szukal na nowo pozycji w ktorej sie znajduje potrafilo to trwac do 5minut aczkolwiek lepsze to niz calkowity brak wyswietlacza... calkowicie usterke wykluczyla wymiana czytnika dvd za 240zl Pozdrawiam i zycze szczescia ;)


  • 0

#4 kamilkwiatek

kamilkwiatek
  • Forumowicz
  • 4 postów
  • Skąd:Suwałki
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:37, 07.12.2016

Dziękuje za odpowiedzi na mój post . Byłem u elektromechanika w moim mieście i po podłączeniu Hani pod komputer wyszło , że jest przerwany obwód gdzieś przy nawigacji i możliwe , że to jest powodem niesprawnej nawigacji . Jutro jadę zostawić mu moją Hondzie i ma mi ją rozebrać i poszukać tego przerwanego obwodu . Mam nadziej, że to tylko jakiś uszkodzony kabelek lub zaśniedziałe jakieś styki i nie wydam majątku na naprawę tej usterki .


  • 0

#5 manio77

manio77
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Olsztyn / Paderborn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:208
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:33, 10.12.2016

Dziękuje za odpowiedzi na mój post . Byłem u elektromechanika w moim mieście i po podłączeniu Hani pod komputer wyszło , że jest przerwany obwód gdzieś przy nawigacji i możliwe , że to jest powodem niesprawnej nawigacji . Jutro jadę zostawić mu moją Hondzie i ma mi ją rozebrać i poszukać tego przerwanego obwodu . Mam nadziej, że to tylko jakiś uszkodzony kabelek lub zaśniedziałe jakieś styki i nie wydam majątku na naprawę tej usterki .

 

jest bardzo prosty sposob by sprawdzic czy to jest ta usterka o ktorej mowie... bo po co od razu placic dla "specjalisty" wlacz zaplon i przyloz ucho do czytnika dvd ktory za pewne znajduje sie u ciebie pod radiem i posluchaj czy plyta sie kreci i czy ja czyta. na pewno tak bedzie a pozniej wlacz silnik i zobacz czy nie przestaje sie krecic i czytac plyte jezeli tak jest to tak jak wyzej napisalem ! nowy czytnik badz zamiana kabelkow ;-) 


jest bardzo prosty sposob by sprawdzic czy to jest ta usterka o ktorej mowie... bo po co od razu placic dla "specjalisty" wlacz zaplon i przyloz ucho do czytnika dvd ktory za pewne znajduje sie u ciebie pod radiem i posluchaj czy plyta sie kreci i czy ja czyta. na pewno tak bedzie a pozniej wlacz silnik i zobacz czy nie przestaje sie krecic i czytac plyte jezeli tak jest to tak jak wyzej napisalem ! nowy czytnik badz zamiana kabelkow ;-)

w zeszlym tygodniu kupilem uzywany czytnik na allegro za 240zl takze nie ma tragedii


  • 0

#6 kleksiu

kleksiu
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Nowy Targ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:47, 06.12.2021

Cześć!
Proszę o pomoc. Accord VIII 2014r. Co jakiś czas resetuje mi się radio/nawigacja. Pokazuje się komunikat ze GPS nie znalazł sygnału proszę zaczekać 10 min wracać w otwartej przestrzeni…itd. Czasami wraca wszystko do normy po paru min ale ostatnio podczas jazdy wyświetlacz zgadł razem z nim radio/wyświetlacz temp i podświetlenie otwierania szyb/bagażnika. Po paru próbach włączenia rafia przyciskiem w końcu zaskoczył. Ostatnio jak tak się stali akurat wyszedłem z auta zamknąłem drzwi i centralny nie działał. Musiałem z kluczyka otwierać. Podpiąłem pod komputer błędów nie znalazło ( komp za słaby?)
Myślałem że za słaby akumulator ale po wymianie na nowy to samo.

Użytkownik kleksiu edytował ten post 11:48, 06.12.2021

  • 0

#7 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 17:30, 06.12.2021

Przeniosłem do istniejącego tematu.

 

Odpowiedź na pytanie związane z centralnym zamkiem czy górnym wyświetlaczem znajdziesz na forum korzystając z wyszukiwarki (wyświetlacz nie działa pewnie z powodu napędu DVD) 

Nawigację masz oryginalną Hondy(pss) czy dokładaną przez salon? 

W VII genie napęd dvd uszkadzał się bardzo często, także w przypadku VIII gena zacząłbym od niego także i połączeń / wtyczek idących do radia czy wszystko siedzi na swoim miejscu. 

 

Do odczytania błędów polecam zapytać w dziale regionalnym czy nikt nie ma HDS/HIM 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#8 palint

palint
  • Forumowicz
  • 99 postów
  • Skąd:Wrocław / Jelenia Góra
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 21
Super

Napisano 17:52, 06.12.2021

Cześć!
Proszę o pomoc. Accord VIII 2014r. Co jakiś czas resetuje mi się radio/nawigacja. Pokazuje się komunikat ze GPS nie znalazł sygnału proszę zaczekać 10 min wracać w otwartej przestrzeni…itd. Czasami wraca wszystko do normy po paru min ale ostatnio podczas jazdy wyświetlacz zgadł razem z nim radio/wyświetlacz temp i podświetlenie otwierania szyb/bagażnika. Po paru próbach włączenia rafia przyciskiem w końcu zaskoczył. Ostatnio jak tak się stali akurat wyszedłem z auta zamknąłem drzwi i centralny nie działał. Musiałem z kluczyka otwierać. Podpiąłem pod komputer błędów nie znalazło ( komp za słaby?)
Myślałem że za słaby akumulator ale po wymianie na nowy to samo.

Problem wygląda na typowo zasilania. Spójrz na komputer główny. To on wysterowuje zamki centralne i komunikuje się z komputerem głównym.

Zacząłbym od najprostszej rzeczy. Sprawdź komputery MICU po lewej i po prawej, zajrzyj na komputer główny czy wszystko jest poprawnie wpięte.

Może będzie widać jakieś skutki zawilgocenia. Jak już dostaniesz się do komputera głównego może spróbuj go wyciągnąć i rozkręcić. Być może w środku będą ślady korozji.


  • 0

Mój Accord

// Dawid


#9 kleksiu

kleksiu
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Nowy Targ
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:10, 07.12.2021

[quote name="Ślepak" post="1040455" timestamp="1638808241"

Nawigację masz oryginalną Hondy(pss) czy dokładaną przez salon?
W VII genie napęd dvd uszkadzał się bardzo często, także w przypadku VIII gena zacząłbym od niego także i połączeń / wtyczek idących do radia czy wszystko siedzi na swoim miejscu.

Do odczytania błędów polecam zapytać w dziale regionalnym czy nikt nie ma HDS/HIM [/quote]

Oryginalna.
Dzięki zapytam👍

Problem wygląda na typowo zasilania. Spójrz na komputer główny. To on wysterowuje zamki centralne i komunikuje się z komputerem głównym.
Zacząłbym od najprostszej rzeczy. Sprawdź komputery MICU po lewej i po prawej, zajrzyj na komputer główny czy wszystko jest poprawnie wpięte.
Może będzie widać jakieś skutki zawilgocenia. Jak już dostaniesz się do komputera głównego może spróbuj go wyciągnąć i rozkręcić. Być może w środku będą ślady korozji.


Przed najbliższe 2 dni mam sztorm wiec wieje i leje😢. Garażu nie mam. Jak pogoda się uspokoi to popatrze. Dzieki za odpowiedź😉👍
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, nawigacia, navi, problem, awaria

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq