Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

reflektory przednie parownie - O tym jak Honda załatwia parujące reflektory!

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
669 odpowiedzi w tym temacie

#526 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 13:04, 18.12.2017

witam chciałbymu siebie zabrac sie za lampy gdzie dostane takie odpowietrzniki w aso czy motoryzacyjnym?? drugie pytanie czy tego filtru goratexu nie da sie samego wymienic czy to gra niewarta zachodu i jaki jest koszt zakupu


Temat odpowietrzników jest zapodany w #500. Zweryfikować musisz sam, ja mam inne źródło zaopatrzenia. Co do membrany typu Ala…goratex. Powstały 2 szkoły…- 1 zostawić, 2 usunąć całkowicie.
Samej membrany w odpowietrzniku nie wymienisz raczej bo jest ona klejona w procesie produkcji w systemie IML. A czy to akurat jet taki materiał nikt tego nie podaje jako konkret!
Pzd.Pzd.
  • 0

#527 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • Skąd:Środa Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:33, 18.12.2017

C2-NTF9208-L01 - Pod tym numerem są dokładne dane dotyczące tego wyrobu. Jest to też opatentowane, więc wiadomo dokładnie z czego to jest i jak się to robi.

 

Wiem też, że w grupie VW również są wykorzystywane. Ja sugerowałbym dać nura na szrocie i patrzeć na lampy przeciwmgłowe, bo tam takie widziałem.


  • 0

#528 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 17:02, 18.12.2017

Dokładnie, odpowietrzniki te same stosuje grupa VW i Toyota. Szrot lub szrot u blacharza maja tego szajsu…po wypadkach reflektory wypierniczaja do śmieci wiec i i nich łatwo zdobyć odpowietrzniki.

Kolego ciężko Ci napisać?! Taki wazny jestes.....dla Twojej wiedzy czutalem od deski do deski i rozwiązania trwałego nie ma.....Jak bym wiedział że taki z Ciebie wazniak to nie wchodzilbyn z Tobą w polemikę....

Sz. Kolego w polemikę to nie wszedłeś żadną! A do ważniaka to brakuje nie ze hoho…gdyby tak było to zachował bym ta wiedzę wyłącznie dla siebie!!
A skoro wywnioskowałeś że cyt. rozwiązania trwałego nie ma…
To o co Ci biega??
Skoro czytałeś od deski do deski to zabrakło Ci zrozumienia „seku” tego tematu i podlinkowanych!!
Niby jak małem odpowiedzieć? Cytując sam siebie??!!
Wszystko masz „biało na czarnym w #506(+miniatura foto ze wskazaniem miejsc), następnie cytat w #511 z odpowiedzią w # 511. I znów cytat w #520.

Co do konkretnych ustaleń z kim kolwiek co, jak, gdzie, kiedy i ew.za ile- od tego jest Pw.!! Nie ogólne forum tematów! A pro po jeszcze tematu jest zrozumiały (i zasady forum) skoro koledzy z forum jak coś chcieli b.konkretnie wiedzieć lub ogarnąć to pisali na Pw. Nawet tacy co trafili na temat najpierw szukający w google i dopiero trafiający na for. Wiec kolego nie „siej siary” tworząc problem tam gdzie go nie ma.
Pzd.

P.s. Jeszcze raz powiadam Ci jeśli coś chcesz konkretnie ogarnąć to Pw.

Użytkownik NEO NFS edytował ten post 17:35, 18.12.2017

  • 0

#529 bartus.b

bartus.b
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:podkarpacie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:confort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 17:30, 18.12.2017

NEO. Żałuję że zapytałam Ciebie o cokolwiek. Teraz wiem że szkoda było mojego czasu....
  • 0

#530 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:35, 19.12.2017

bartus.b przykro że tak odbierasz, na szczęście ty jedyny!


Moim zdaniem byłoby ekstra gdybyś przy okazji takiej roboty mógł zrobić fotorelacje.. Czuć profeske nawet w samym opisie czynności ;)
 
Pzdr


Dzięki :-)
Postaram się by okazji nie zapomnieć i dołączyć foty, ostatnie roboty z demontażem były na biegu robione bo zimno. Więc z powodu koncentracji zapominam ze komórka posiada aparat ;-)
  • 0

#531 gret

gret
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Zielona Gora
  • Silnik:2.2
  • Wersja:es
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:12, 03.01.2018

Panowie chciałem u siebie zastosować woreczki z silica gelem ale nie wiem w co zamknąć granulki. Jakieś podpowiedzi, mam włókninę ogrodniczą ale ona się bardzo szybko pali, nie wiem czy nie zajmie się od temperatury żarówki. 


  • 0

#532 kenyon6

kenyon6
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:31, 10.01.2018

wojciechowski.a woreczki osuszające są przyklejane na bocznej ściance wewnętrznej za deklem świateł drogowych.

Ze 3miesiace temu wykonana następna regeneracja reflektorów+ mod. przeciw parowaniu u kolegi kenyon6. Efekt taki;

 

Bardzo polecam prace NEO NFS. Do dzisiaj żadnego parowania, reflektory wyglądają bardzo dobrze. 

Wrażenie na mnie zrobiła dodatkowo ogromna wiedza kolegi, widać, że zna się na rzeczy!


  • 0

#533 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 10:28, 08.02.2018

Ktoś zna gramaturę woreczków, które stosuje Honda w lampach, lub te, które sprzedawał kolega Skorpion?

Silica gel się nadają?

http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#534 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 10:42, 08.02.2018

ja mam taki http://allegro.pl/wo...oduct&bi_m=reco

z niebieskimi napisami, od momentu wlozenia, zero problemow z parowaniem


  • 0

#535 grzechh

grzechh
  • Forumowicz
  • 537 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CRV ES
  • KM:150 147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:RE5 CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 10:53, 08.02.2018

Ktoś zna gramaturę woreczków, które stosuje Honda w lampach, lub te, które sprzedawał kolega Skorpion?
Silica gel się nadają?
http://allegro.pl/sh...acf77d00be2ff62


Brałem je osobiście nadają się, lampy nie parują
  • 0

Long May You Ran


#536 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 11:12, 08.02.2018

Spore one: 14,7 cm x 8,5 cm weszły bez problemu? To chyba też silica gel, nie? Pytam, bo nie wiem co się z nimi dzieje po czasie, żeby były bezpieczne dla lampy jak wyłapią trochę wilgoci.  Potrzebuje do innego auta-trochę mniejsze.


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#537 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:23, 08.02.2018

wiesz u mnie pasuja idealnie, wczesniej mialem jakies chyba "fabryczne", podobnych wymiarow, skamieniale jak kreda, te w reku bylo czuc ze jakies granulki

woreczki polecane przez kogos na tym forum, wielokrotnego uzytku, w mikrofali wygrzewasz zeby sie pozbyc jak najwiecej wilgoci, potem wrzucilem do sloika zeby nie ciagnely do momentu wlozenia do reflektora


Użytkownik crony edytował ten post 11:24, 08.02.2018

  • 0

#538 dandix

dandix
  • Forumowicz
  • 90 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:06, 08.02.2018

wiesz u mnie pasuja idealnie, wczesniej mialem jakies chyba "fabryczne", podobnych wymiarow, skamieniale jak kreda, te w reku bylo czuc ze jakies granulki

woreczki polecane przez kogos na tym forum, wielokrotnego uzytku, w mikrofali wygrzewasz zeby sie pozbyc jak najwiecej wilgoci, potem wrzucilem do sloika zeby nie ciagnely do momentu wlozenia do reflektora

 a jak wy wygrzewacie te woreczki? ja raz próbowałem w mikrofalowce to po chwili ten woreczek zaczał sie tlić i zrobiła się dziura.


  • 0

#539 crony

crony
  • Forumowicz
  • 267 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:EXE
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 15:00, 08.02.2018

na mniejszej mocy, po 15sek mniej wiecej co chwile otwieralem i wietrzylem mikrofale i probowalem go ostudzic machajac w słoju, bo robil sie bardzo goracy od parujacej wilgoci i tak kilkanascie razy, wydaje mi sie ze najlepiej byloby w piekarniku na malej mocy, ale nie chcialo mi sie w to bawic, zamontowalem je i juz od czerwca/lipca mniej wiecej siedza i jak byly non stop prawie w polowie zaparowane to od momentu wlozenia ani razu nie zaparowaly, a aure wiadomo jaka mamy


Użytkownik crony edytował ten post 15:00, 08.02.2018

  • 0

#540 ARTurde

ARTurde
  • Forumowicz
  • 1447 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 45
Super

Napisano 20:43, 08.02.2018

Pytam, bo nie wiem co się z nimi dzieje po czasie, żeby były bezpieczne dla lampy jak wyłapią trochę wilgoci.

U mnie skończyło się tak:
I4GIEAO.gif

Pozdrawiam
- Artur
  • 0

Pozdrawiam
- Artur
 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq