Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stan kabli zapłonowych oraz świec, a wpływ na zużycie LPG


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:27, 04.11.2008

Witam
Zwracam się do was z takim oto zapytaniem. Czy ktoś z was miał taki przypadek, że po wymianie świec/kabli zapłonowych odnotował zmniejszone zużycie gazu? Mojemu Accordowi stuknęło ostatnio 90tys km, a instalację mam od sierpnia. Ostatnio trochę więcej spala gazu (+1L), więc myślę nad wymianą kabli i świec. Te co mam teraz to pewnie fabrykę pamiętają. Tak zastanawiam się czy inwestować w to teraz, czy może na wiosnę. Silnik pracuje równo, dobrze pali. Trzeba by było zmienić oleje, płyny, rozrząd, może termostat.

#2 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 19:49, 04.11.2008

Siema
Słuchaj mialem 3 samochody i w kazdym mialem LPG i przewody i świeczki zmienic możesz i napewno nie zaszkodzi ci to a jak masz taki problem to powinno ci go rozwiązać..(na gazie powinno sie zmieniać swiece i przewody co 25 tyś km tak mi powiedzieli kumple z gazowni co zakladają LPG)
Zobacz też jak wyglądają swiece czy są juz wypalone?? czy nie jest popękana ta porcelanowa ochronka??? przewody czy nie swiecą w ciemności i czy iskry nie skaczą ci między kabelkami i czy nie są twarde jak kamień
powiem ci ze jak mialem civica w gazie to po wymianie przewodów i świeczek zuzycie paliwa mi spadło o ok 0,5 litra a ja mam ciezką nogę do jazdy...

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:05, 04.11.2008

0,5 litra dobre osiągnięcie. 90tys km to chyba dobry czas na wymianę.

Do zobaczenia na trasie.


#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:07, 04.11.2008

Jeszcze trzeba wziąść pod uwagę,że temp.otoczenia spadła o kilka dobrych stopni i zużycie gazu będzie większe.Nie napisałeś ile te świeczki i przewody już masz i ile przejechałeś na nich na gazie.Podstawową rzeczą jest regularna zmiana filterków gazowych co ok.15 tys,oraz wymiana filtra powietrza.Filtry gazowe potrafią spowodować,że spalanie również Ci wzrośnie.

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 21:01, 04.11.2008

Na gazie zrobiłem 4tys km, filtr powietrza zmieniony w lipcu, przewody i świece to jeszcze fabrykę pamiętają. A co do temperatury to faktycznie ostatnio chłodniej, a jak dodam, że mieszkam na Podlasiu... :mrgreen:

Do zobaczenia na trasie.


#6 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 21:51, 04.11.2008

Ziom ja swoim Cifem zrobiłem 60 tys km przez 14 miesięcy wiec wiesz dla mnie to duży sukces ze o tyle spadło spalanie... jak kupiłem accorda 1 września to miał 142 tys km a dziś już ma 147 tys km :-):-) ale jak możesz zmień kable i świeczki zrób regulacje gazu i poobserwuj samochód jak sie zachowuje (dodam ci ze w cifie miałem kompa od gazu ustawionego na SPORT bo na standardzie to zamulał sie maksymalnie )

#7 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:46, 04.11.2008

ja mam przebieg 157500 na gazie 9500, coś mi mulił ostatnio na zimnym i kumpel pokazał mi ze kable juz do wymiany (iskra strzelala) , wymieniłem też kopułkę i świece (to już z m-c temu). sam jestem ciekaw czy to pomoże i czy spalanie spadnie

#8 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 01:53, 11.11.2008

i skoro kable i wymiana to na jakie?? Widziałem Bosha za 150 zł ale w Civicu zmieniłem na Kable Sentech i dobrze mi chodzi od 30tys. km już. Nie mam problemów. Jaki model sentecha natomiast polecacie i jakie świece? NGK??

#9 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:05, 11.11.2008

o boshu słyszałem dużo złych opinii, proponowałbym nawet trochę dołożyć ale i świece i kable ngk

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:32, 11.11.2008

Ja również polecam NGK co do kabli(nie wiem jakie były wkładane w oryginale bo te by były najlepsze)a co do świec w dużej części japończyków wkładane na pierwszy raz były jeszcze Denso(lub NGK).

#11 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:23, 11.11.2008

a tutaj poruszany był temat świec i kabli może znajdziesz jakieś info również na temat oryginalnych

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:55, 11.11.2008

Kabelki i świece - NGK !!
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 07:22, 12.11.2008

Ziom tylko NGK... ja mialem w cifie kable i świece NGK i zrobilem na przwedoach 60 tyś km... a na swiecach 40 tyś i chodziły bajecznie (pozatym NGK wkładane bylo do Cifów oryginalnie)

#14 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:57, 12.11.2008

To ja powiem tak rozmawiałem dzisiaj ze swoim mechanikiem na temat kabli i świec.Najlepszymi kablami do Hondek będą japońskie SEIWA (idealne też do gazu),a później NGK,jeśli chodzi o świece to najlepsze NGK,a później DENSO(oryginalne przewody do Accordów nie mają oznaczeń).A tak już od siebie i do użytkowników Accordów VII gen to nasze świece-tzn.irydowe w serwisach ASO wymieniane są po ok.100 tys km i jak to usłyszałem,a nie wiedziałem to :k :mrgreen:

#15 Remas

Remas
  • Forumowicz
  • 29 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:56, 12.11.2008

Witam wszystkich,

Wracając do gazu to polecam wymiane filterków (naprawdę dużo dają) oraz sprawdzenie kompa LPG (najlepiej u gazownika by mógł sprawdzić jego parametry). Ja miałem przypadek większego spalania po rozłączeniu akumulatora i gazownik poprawił nastawy kompa LPG. Po regulacji i na czystych filterkach jak rakieta leciała i mało spalała :mrgreen:
Remas




IPB Skin By Virteq