Skocz do zawartości


RODO w HAKP

przelewanie wody...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:55, 17.03.2010

nie wiedzialam za bardzo gdzie wstawic ten temat... po odpaleniu zimnego silnika po nocy słychać odgłos jakby przelewającej sie wody jakbym w srodku w kabinie miala zainstalowana taka mini fontanienke z ogrodniczego...coz to moze byc? dodam ze po 15 s takiego strumyczka efekty dzwiekowe ustepuja...nie towarzysza temu zadne inne objawy a przynajmniej jeszcze ich nie zaobserwowałam;]
  • 0

#2 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 17.03.2010

kolezanko a powiedz czy ten dzwiek wydobywa sie z nawiewow, z pod maski, a moze z pod samochodu gdzie sa przewody paliwowe?? hmm domniemam ze moze byc istotne to przy szukaniu usterki :D:D:D:D


pzdr
  • 0
Drive Or Die

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:01, 17.03.2010

ciezko to zlokalizowac ale z pozycji kierowcy to jakby za srodkowym nawiewem ale bardziej w prawo :D gulgotanie jest generalnie gdzies z przodu no chyba ze od dołu echo niesie :D a masz jakąs propozycjeco do tego co to moze byc?
  • 0

#4 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:12, 17.03.2010

hmm moze cos z nagrzwwnica, moze juz wymaga wymiany albo regeneracjii, gdyz syfek gdzies siedzi i toruje pol kanalika i tak sie przelewa?? kurcze ciezko powiedziec, nbie masz zadnego wycieku, plynu chlodzacego Ci nie ubywa??zaobserwowalas to gdy nawiew jest wlaczony czy wylaczony??



ps co to za nadwozie CC75?? bo sie jeszcze nie spotkalem z takim??
  • 0
Drive Or Die

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:24, 17.03.2010

nawiew był zawsze włączony...jutro rano sprawdze czy bedzie gulgotało bez nawiewu i poziom płynów przy okazji. W piatek lub poniedziałek jade do mechanika na wymiane kabli i swiec wiec na razie bez stresu...pytam bo moze to normalne i kazdy tak ma a ja sobie cos wymyslam;/auto mam od niedawna wiec wsłu*cenzura*e sie w nie jak w zywy organizm :D

ps. jak nie spotkałes to wygogluj [honda cc75] albo jeszcze lepiej [nadwozie cc75] i powinno wyskoczyc :D

a zdjątka zamieszcze jak doprowadze autko do ładu:)
  • 0

#6 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 17.03.2010

wygoglowlem i noc nie znalazlo.

to czekam na info jutro, bedziemy szukac dalej :D
  • 0
Drive Or Die

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:12, 17.03.2010

a na wszelki wypadek sprawdz kolejny numerek w swoim dowodzie rejestracyjnym ;) a nuz widelec to bedzie 5 :D

ps. a na moje kaprawe oko to sa dwie CC75 z silnikiem F20Z1 oraz CC76 z silnikiem F20Z2 ale moge sie mylic bo sie na tym kompletnie nie znam i dedukuje po czesciach ktore ostatnio przyszlo mi kupowac:)moze ktos bardziej kompetentny w temacie sie wypowie:)

[ Dodano: 2010-03-18, 16:58 ]
no wiec tak przelewanie wody zaczyna sie jak tylko wciskam sprzeglo i uruchomie silnik bez wlaczonego nawiewu..dzwiek ten wystepowal rowniez jak odpalilam na parkingu po pracy a bylo cieplo w miare dzisiaj:( sprawdzilam płyny i wydaje mi sie ze jest w miare oks, niepokoi mnie paskudny wyciek chyba oleju po kopulka:( ale czy przelewanie moze miec z tym zwiazek?jak mi ostygnie bo niedawno przyjechalam sprawdze poziom oleju. Generalnie to pod macha nie wyglada za ciekaiwe to wszystko... przede wszystkim brudno:/gdzieniegdzie izolacja od przewodow oddarta ech..auto mam od niedawna i chcialabym powoli sie zabrac za nie i doprowadzic do ladu nie przesadzajac za 2-3 lata chce nowszy model akordziny...
  • 0

#8 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:45, 18.03.2010

co do dźwięku płynącej wody to przeprowadź procedurę odpowietrzania układu chłodzenia, potem okresowo sprawdzaj, czy się nie robi mokro z przodu pod nogami kierowcy i/lub pasażera, co by wskazywało na przeciekającą nagrzewnicę

na 7 pozycji VIN jest nadwozie i typ skrzyni (czy to tylko ja korzystam z manuala serwisowego???)
http://www.accordklu...opic.php?t=8520
  • 0
AK

#9 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:30, 19.03.2010

heh F20Z1 i F20Z2 to to samo tylko z inna moca;/ F20z1 ma wiecej o jakies 20 kucy. F20Z2 byly podobno na niemcy robione bo tam ubezpieczenie jest zalezne od mocy podobno. ja teraz wrzucam do siebie F20A4 z prelki.

wracajac do problemu nagrzewnicy, kolega moze miec racje, odpowietrz uklad chlodzenia i zobacz co i jak.


generalnie moze byc to wszystko i do poki sie nie popsuje bedziemy tak gdybac. chyba kazdy z nas ma jakies dziwne dzwieki pod maska:D

pzdr
  • 0
Drive Or Die

#10 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:42, 19.03.2010

Witam.
Ja tak miałem w innym aucie ;-) Sprawcą okazała sie niski poziom płynu i pewnie zapowietrzenie.
Dolałem, odpowietrzyłem i juz nie występuje raczej bulgotanie :-) No i jest ciepło :mrgreen:
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:32, 19.03.2010

zgadza sie :) dzisiaj bylam u mechanika i bylo malo plynu w chlodnicy dolal mi i nie ma bulgotania..tylko nie wiadomo czemu byl taki ubytek ale grunt ze pomoglo na razie mam obserwowac czy nie ubywa bo po dolaniu wycieku zadnego nie bylo:)..no ale wymienilam kopulke, palec, kable zapłonowe i swiece teraz mam inne elementy do wymiany m. in. simmering pod aparat zaplonowy i uszczelke pod zawory pokrywowe no i wymiar simmeringu mi potrzebny:( ale pisalam o to w osobnym temacie przy silnikach..grunt ze mam juz rozklad zrobiony wstepny na 3 miesiace co bede robic z samochodem a i dzisiaj po wizycie u mechanika hania jakby radosniej jezdzi... ewidentnie lepiej sie czuje:)tak ze leczenie Hani rozpoczęte:D
  • 0

#12 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 19.03.2010

heheh kurcze fajnie ze sie tak zakochalas w tym aucie :D oby sluzylo jak najlepiej.


ps ja tez mam 5 w Vin po CC7, wiec mamy ten sam typ, i chyba ta 5 nie ma nic do budy ale moge sie nie znac :P

pzdr
  • 0
Drive Or Die

#13 witt_ek

witt_ek
  • Forumowicz
  • 44 postów
  • Skąd:W-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:42, 20.03.2010

a to żeby rozwiać Wasze wątpliwości :lol:
Dołączona grafika
  • 0
2,2 VTEC Pozdrawia Wszystkich

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:38, 21.03.2010

o kurcze:) czyli mogą się różnić różnymi rzeczami :D dzięki witt_ek za rozwianie wszelkich wątpliwości:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq