Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Geometria kół

VIII zbieżność geometria

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:42, 01.11.2016

Witam koledzy

Wczoraj wymieniałem sobie koła na zimowe i okazało się, że tylne opony są całkowicie zjechane od wewnątrz. Ewidentnie zaniedbana geometria :-(. Teraz pytanko jak to rozegrać, żeby stracić jak najmniej czasu w warsztacie. Jechać do najbliższego warsztatu i ustawiać zbieżność czy raczej wiąże się z tym jeszcze jakaś dodatkowa wymiana i jechać do ASO (50km)? Okresowy przegląd techniczny nie wykazał żadnych problemów z zawieszeniem.


  • 0

#2 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 22:01, 01.11.2016

Jak nie ma problemów w zawieszeniu, to wystarczy, że odwiedzić dobry zakład zajmujący się geometrią i zbieżnością kół. 


  • 0

#3 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:46, 03.11.2016

Załączony plik  geometria.jpg   201,1 KB   23 Ilość pobrań

Pojechałem dzisiaj sprawdzić zawieszenie. Wszystko było w porządku. Następnie pojechałem na geometrie. Gdy auto stoi tylne koła mają nieprawidłową wartość pochylenia. Natomiast przy podniesieniu wszystko jest w normie. Mechanik mówił, że nie ma co ustawiać. Czy coś takiego może być przez butle z gazem w miejscu koła zapasowego? Co w ogóle z tym fantem robić?


Użytkownik RavR edytował ten post 20:47, 03.11.2016

  • 0

#4 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:32, 04.11.2016

Coś jest nie tak, jeżdżąc takim samym modelem na LPG po 50000tys. km nie zauważyłem nierównomiernego ścierania opon. Musisz poszukać kogoś bardziej kumatego w tych sprawach w Twojej okolicy. Nie wiem czy VIII ma możliwość nastawy kąta pochylenia, jak jest możliwość regulacji to trzeba regulować, jak nie ma tzn, że trzeba szukać przyczyny w zawieszeniu. Kolejna sprawa to czy masz fabryczne rozmiary felg i opon oraz czy nie masz modyfikowanego zawieszenia ?


  • 0

#5 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:42, 04.11.2016

Coś jest nie tak, jeżdżąc takim samym modelem na LPG po 50000tys. km nie zauważyłem nierównomiernego ścierania opon. Musisz poszukać kogoś bardziej kumatego w tych sprawach w Twojej okolicy. Nie wiem czy VIII ma możliwość nastawy kąta pochylenia, jak jest możliwość regulacji to trzeba regulować, jak nie ma tzn, że trzeba szukać przyczyny w zawieszeniu. Kolejna sprawa to czy masz fabryczne rozmiary felg i opon oraz czy nie masz modyfikowanego zawieszenia ?

Felgi i opony jeszcze te, na których wyjechał z salonu. Zawieszenie nie modyfikowane. W sumie mam plan się przyglądnąć jak będą wyglądały zimówki po sezonie, bo to i tak ich ostatni sezon. No właśnie tylko dziwi mnie to zawieszenie, bo gość prawie pół godziny kołami szarpał i mówił, że wszystko jest idealnie. Nie mam żadnego punktu zaczepienia, od którego można zacząć wymiany.


  • 0

#6 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:32, 04.11.2016

Accord nie ma możliwości regulacji kątów pochylenia tylnej osi. Radzę pojechać do innego zakładu. W moim miałem koła 18 cali, obniżone zawieszenie o 3,5 cm i tylne koła były na -2,5' cały czas (albo nawet troszeczkę więcej). 

Po ustawieniu zawieszenia w dobrym warsztacie opony ścierały się praktycznie równo (niestatystycznie znamienna różnica  ;) ), a przejechałem wiele tysięcy kilometrów.

Ale sumiennie raz w roku - co 25 000 km jeździłem sprawdzać i tył zawsze był trochę rozjechany. Taki chyba jego urok.


Użytkownik ariel edytował ten post 22:43, 04.11.2016

  • 0

#7 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:09, 04.11.2016

Accord nie ma możliwości regulacji kątów pochylenia tylnej osi. Radzę pojechać do innego zakładu. W moim miałem koła 18 cali, obniżone zawieszenie o 3,5 cm i tylne koła były na -2,5' cały czas (albo nawet troszeczkę więcej). 

Po ustawieniu zawieszenia w dobrym warsztacie bardzo opony ścierały praktycznie równo (niestatystycznie znamienna różnica  ;) ), ale przejechałem wiele tysięcy kilometrów.

Ale sumiennie raz w roku - co 25 000 km jeździłem sprawdzać i tył zawsze był trochę rozjechany. Taki chyba jego urok.

A możesz powiedzieć na czym polegało to ustawienie zawieszenia?


  • 0

#8 ariel

ariel
  • Forumowicz
  • 151 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:07, 04.11.2016

Nie wiem na czym polegała regulacja - nie znam się. "mam" zakład któremu ufam w tych kwestiach. Ustawili po swojemu i skończyły się problemu z ząbkowaniem, ścinaniem itp.


  • 0

#9 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 08.11.2016

Byłem w ASO i gość powiedział, że wyrobiły się sprężyny. Koszt 1100zł :cyklop: . Dzwoniłem do innego zakładu i gość zaproponował mi wymianę sprężyn na Lesjofors za 550zł. Ewentualnie mogę zaczekać na Kayaby, bo obecnie są niedostępne. Teraz pytanko do was. Brać te Lesjofors czy czekać na KYB? Jakie w ogóle są zamontowane oryginalnie?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, zbieżność, geometria

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq