Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Lancuch rozrządu BP

VII

Najlepsza odpowiedź Edson , 10:18, 18.04.2021

Reasumując, chcesz być testerem zamiennika - to montuj, może wytrzymać 10 jak i 100kkm

Chcesz mieć spokój, bierz oem - na tym można zakończyć dyskusje Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#31 Jaakubbek

Jaakubbek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 23.05.2020

Wczoraj jeszcze pojeździliśmy z mechanikiem i stwierdził, że nie słyszy żadnych objawów, które by wskazywały na jakieś problemy z rozrządem.

Czy możliwe, że to może być coś innego? Bo oprócz tego grzechotania (nie zawsze słyszalnego) nie ma innych objawów.

Dwa lata temu przytarła się jeden tłok, zostały wymienione wszystkie wraz z pierścieniami i była robiona głowica. Wtedy mechanik stwierdził, że rozrząd jest w porządku, to było 22 tys. km temu. Również rok temu inny mechanik uszczelniał pokrywę rozrządu i też nic nie mówił aby coś było nie tak.

Czy ten dźwięk może pochodzić z wycierającego wałka wydechowego?

Edson trochę za daleko, jestem z Wrocławia
  • 0

#32 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 11:27, 23.05.2020

Jak mechanik nie potrafi zablokować i wyjąć napinacza, aby sorawdzic, to co ja mogę podpowiadać
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#33 pepedombo

pepedombo
  • Forumowicz
  • 259 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 16:52, 23.05.2020

Tak btw. https://youtu.be/q7YeTRl6Ql4?t=80

To temat z innego watku. Odpal od 1:20 jak dodaje gazu 900-1500, czy masz na mysli ten grzechot/klekot ? podejrzewam, ze lancuch to slychac przez pierwsze pare sek po odpaleniu, jezeli juz jest dobrze padniety.

 

W okienko u siebie nie zagladalem, moze przy nastepnej okazji :)

 

Co do walkow, kazdy kto sam reguluje zawory sciaga pokrywe w kilka minut. Walki leza i i mozna ogladac :)

 

ps: ci mechanicy... oni tak rzadko maja hondy na podnosniku, ze nie maja o niej za bardzo pojecia, co gorsza, nawet jak im sie cos powie, to bagatelizuja. Oczywiscie mowie o pewnym sporym ulamku, szczegolnie, ze robia wiecznie audice fiaty france i gulfy :P


Użytkownik pepedombo edytował ten post 16:56, 23.05.2020

  • 0

#34 Jaakubbek

Jaakubbek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:51, 23.05.2020

Tak, to jest ten sam grzechot/klekot. Podczas jazdy na niskich obrotach jest również taki sam. Słychać to tylko wewnątrz auta. Jak przysłuchiwałem się na zimnym przy pokrywie rozrządu to nic nie słyszałem. Pod odpaleniu jest cisza i wszystko ładnie pracuje.

Poniżej zdjęcie wżeru na wałku wydechowym. Reszta krzywek w porządku tak samo jak wałek ssący.

//www50.zippyshare.com/thumb/Pmwf23nU/file.html[/img]

Użytkownik Jaakubbek edytował ten post 22:56, 23.05.2020

  • 0

#35 pepedombo

pepedombo
  • Forumowicz
  • 259 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 23:28, 23.05.2020

Walek do zmiany jak pisalem. Raczej nic to nie zmieni, ale wzer to wzer.

 

Dzwiek z filmu objawia sie zapewne nasileniem pod obciazeniem, niby tlok, niby panewka.

 

Dziwi mnie, ze edson nie chce napisac co to jest :) Ja obstawiam skrzynie ale Edson dawno napisalby w drugim watku, albo dawkuje wiedze:)


  • 0

#36 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 07:23, 24.05.2020

Nie pisze nic bez posiadania autka w rękach .. Wrozbita nie jestem..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#37 Jaakubbek

Jaakubbek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:45, 24.05.2020

Dźwięk jest właśnie w zakresie obrotów od 1,5 do 2 - 2,5 tys. obrotów, później już nie słyszę.

Panewki i tłoki były zmieniane 22 tys. km temu, po tym czasie był wymieniany olej 3x. Jeżdżę na Valvoline 5W50.

Jeżeli chodzi o skrzynie to olej był w niej wymieniany 2x, ostatnio ok. 15 tys. km temu.

Postaram się nagrać ten dźwięk.
  • 0

#38 Jaakubbek

Jaakubbek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:21, 24.05.2020

Udało się nagrać kilka filmików.
Pierwszy to uruchamianie zimnego silnika:

https://www31.zippys...PH73t/file.html

Słychać od 0:35.

Kolejny filmik to próbowałem trochę pojeździć do przodu i do tyłu, ale tutaj ciężko usłyszeć:


https://www31.zippys...pC8o1/file.html

Ostatni filmik to już jak jechałem, słychać od 0:09 Tylko przy lekkim dodawaniu gazu między biegami:


https://www31.zippys...sDXiI/file.html

Dzisiaj zrobiłem trasę z Krakowa do Wrocławia. W trasie jechał raczej spokojnie i miejscami tylko przekraczałem 4k obrotów. Podczas stania w korku była cisza, ale podczas ruszania dźwięk był już słyszalny, ale na wolnych obrotach cisza.

W trasie żadnych problemów z mocą czy większym zużyciem paliwa. Wszystko bez problemów, jedynie ten dziwny grzechot/klekot.
  • 0

#39 pepedombo

pepedombo
  • Forumowicz
  • 259 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 11:58, 25.05.2020

Chyba pora wziac stetoskop i do kanalu :) Jak sie przejrzy filmy, to wiekszosc rzeczy wskazuje na przytarcia tlokow, piston slapy i inne cuda. W pobocznym watku o stukach jedna osoba ostatnio napisala, ze zwiekszyla luz zaworowy na wydechu i cos sie poprawilo. Na yt inny watek, podobne tluczenie ale nieustanne to przytarcia na dwoch garkach.

 

Pisales, ze silnik robiony 22k temu, pojawilo sie po czasie czy bylo zawsze? 

 

Zaory - raz ustawilem na 0.3 cala (takie male ups) - zbyt luzne zawory to jednak inna bajka, bardzo regularny i glosniejszy klikot, ciezko byloby komukolwiek zauwazyc to na filmie.

 

Na filmie probowales podjechac - robilem to samo u znajomego mechanika, zeby sluchal na zimnym. Wyszlo, ze japonce tak maja:P Za pierwszym razem na goracym wskazywal, ze skrzynia. Wiec sam widzisz, jaka ruletka :)

Tak przy okazji, dzisiaj na przejsciu spotkalem jakas honde, zboczenie nakazalo mi sluchac :P No ten przypadek to ewidentnie chyba tloki (albo panewki), bo tluklo na jalowym i nawet jak byl 30m dalej to slyszalem walenie od strony pasazera, ale to inna liga :P


  • 0

#40 Jaakubbek

Jaakubbek
  • Nowy
  • 12 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 25.05.2020

Tak, wtedy właśnie przytarł się na 3 tłoku. Wszystkie zostały wymienione i poszedł szlif. Wydaje mi się, że wtedy stukanie było o wiele bardziej słyszalne.

 

Te stuki/grzechotania zacząłem słyszeć w listopadzie, myślałem że może to jest spowodowane niskimi temperaturami. Wcześnie nie przypominam sobie żebym coś słyszał. Po tym jak silnik był robiony to olej regularnie zmieniany, nigdy nie przejechałem więcej niż 10k km na starym.

 

Dzisiaj jak pojechałem to przy odpalania cisza, tak jak na pierwszym filmie. Podczas ruszania i gazowania dokładnie takie same objawy jak przy pierwszym filmiku. Jak pojeździłem i silnik złapał temperaturę to cisza. Później pojechałem na zakupy to trochę postał, jak uruchomiłem to jakby zawory były słychać i podczas jazdy klekot. Powyżej 3k obrotów nic nie słychać.

 

Dziwnę, że raz na zimnym to słychać i jak nagrzeje się to cisza. Po trasie znowu jest odwrotnie, w trasie nic nie słyszę, a jak zwolnię i jadę już po mieście to słychać i tak jakby głośniej.

 

Może te silniki tak mają i trzeba przestać wszystkiego nasłuchiwać i jeździć :)


  • 0

#41 honda78

honda78
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive a/t
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:cu2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:57, 21.07.2020

Prawdopodobnie łańcuch lub sam napinacz do wymiany bo słyszałem że są felerne
  • 0

#42 honda78

honda78
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive a/t
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:cu2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 29.07.2020

Ja mam 142.000 tyś przebiegu napinacz na 15mm wyciągnięty spadki mocy czasami występują zawory pod obciąźenim słychać żadnych błędów nie wywala ale pora wymienić rozrząd
  • 0

#43 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6020 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 22:39, 29.07.2020

Ja mam 142.000 tyś przebiegu napinacz na 15mm wyciągnięty spadki mocy czasami występują zawory pod obciąźenim słychać żadnych błędów nie wywala ale pora wymienić rozrząd

 

Trzymaj:

http://www.accordklu...20a6/?p=1006687


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 


#44 honda78

honda78
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive a/t
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:cu2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 29.07.2020

Dzięki

 

Ja mam 8gen.k24z3 ale te informacje bardzo mi się przydadzą jak bym wiedział z jaki nm dokręcać wszystko to bym był szczęśliwy


  • 0

#45 honda78

honda78
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive a/t
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:cu2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:50, 29.07.2020

Ja mam 8gen.k24z3 ale te informacje bardzo mi się przydadzą jak bym wiedział z jaki nm dokręcać wszystko to bym był szczęśliwy😊
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq