Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Maska do VII generacji

VII maska zamiennik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 otf82

otf82
  • Forumowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive+AERO
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:15, 11.10.2016

Witam

Tak się składa, że na wiosnę czeka mnie wymiana maski. Moja była już naprawiana przez wcześniejszego właściciela, jednak nieudolnie i teraz ruda zaczyna tańczyć jak szalona. Nie chcę kupować używki bez jej wcześniejszych oględzin, gdyż przez telefon każdy zachwala, że nie naprawiana i bez rdzy po czym okazuje się, iż szpachli więcej jak na twarzy pryszczatej nastolatki. Pomyślałem więc o zamienniku. Znalazłem jeden na alledrogo i jeden gdzieś w otchłani internetu (nie będę tu robił reklamy). I tu moje pytanie: czy ktoś z Was miał do czynienia z zamiennikami maski, jak z jakością (grubością) blachy i spasowaniem takiego zamiennika?


  • 0

#2 bipi

bipi
  • Forumowicz
  • 45 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:51, 12.09.2017

Mam podobny dylemat. Rdza od środka już przeżarła blachę, a używane maski przed-liftowe w Internecie są z podobną ilością rdzy. Z tego co się dowiedziałem, są dwa rodzaje masek: tańsze i droższe (z grubszej blachy), ale nie widziałem ani jednej ani drugiej na żywo, żeby to potwierdzić. Blacharz powiedział, że lepiej zainwestować w droższy zamiennik, zalać wszystkie zakamarki jakimś preparatem antykorozyjnym i powinno na dłużej wytrzymać niż używka. Niestety nadal się nie zdecydowałem, bo jakoś mnie nie przekonał, a rdza coraz większa...


  • 0

Pozdrawiam

BiPi


#3 otf82

otf82
  • Forumowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive+AERO
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:49, 12.09.2017

Mam podobny dylemat. Rdza od środka już przeżarła blachę, a używane maski przed-liftowe w Internecie są z podobną ilością rdzy. Z tego co się dowiedziałem, są dwa rodzaje masek: tańsze i droższe (z grubszej blachy), ale nie widziałem ani jednej ani drugiej na żywo, żeby to potwierdzić. Blacharz powiedział, że lepiej zainwestować w droższy zamiennik, zalać wszystkie zakamarki jakimś preparatem antykorozyjnym i powinno na dłużej wytrzymać niż używka. Niestety nadal się nie zdecydowałem, bo jakoś mnie nie przekonał, a rdza coraz większa...

 

Witam, ja zdecydowałem się jednak na kupno używanej ale oryginalnej maski w kolorze. Przed kupnem musiałem ją jednak zobaczyć i osobiście ocenić jej stan, bo przez telefon każdy handlarz zachwala że bez rdzy, wgniotek i odprysków a po odebraniu od kuriera człowieka szlak trafia. Widzę, że jesteś z Warszawy - ja swoją swoją maskę kupiłem u gościa w Markach - także niedaleko. Nie jest może tani  ale ma wszelakie części do hond w dobrym stanie, no i masz blisko :)


Użytkownik otf82 edytował ten post 11:49, 12.09.2017

  • 0

#4 mariano

mariano
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:11, 02.12.2018

Witam, ja zdecydowałem się jednak na kupno używanej ale oryginalnej maski w kolorze. Przed kupnem musiałem ją jednak zobaczyć i osobiście ocenić jej stan, bo przez telefon każdy handlarz zachwala że bez rdzy, wgniotek i odprysków a po odebraniu od kuriera człowieka szlak trafia. Widzę, że jesteś z Warszawy - ja swoją swoją maskę kupiłem u gościa w Markach - także niedaleko. Nie jest może tani  ale ma wszelakie części do hond w dobrym stanie, no i masz blisko :)

Witam,

Mam podobny problem ze swoim Accordem (Tourer) z 2007r możesz przesłać jakiś namiar na tego gościa w Markach z częściami do Hondy. Szukam do swojego części blacharskich bo ruda pokazuje się na nadkolach tylnich.

Pozdrawiam.


  • 0

#5 otf82

otf82
  • Forumowicz
  • 109 postów
  • Skąd:Płock
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive+AERO
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:56, 02.12.2018

Witam,
Mam podobny problem ze swoim Accordem (Tourer) z 2007r możesz przesłać jakiś namiar na tego gościa w Markach z częściami do Hondy. Szukam do swojego części blacharskich bo ruda pokazuje się na nadkolach tylnich.
Pozdrawiam.

Gościu działa w Markach pod nazwą Hondmar, znajdziesz go w necie bez problemu. Co do rudej na tylnych nadkolach w naszych hondach, to jest to problem znany szerszemu gronu właścicieli wersji kombi. I mój egzemplarz nie stanowi tu wyjątku choć na chwilę obecną udało mi się przemarsz rudej trochę spowolnić i mam ją pod kontrolą - przynajmniej taką mam nadzieję. Liczę się jednak z faktem, że za 2-3 lata będę musiał wstawić auto do blacharza. Na szczęście, na rynku powoli pojawiają się reperaturki nadkoli do Accorda VII, narazie wersji sedan ale pewnie i tourer się doczeka.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik otf82 edytował ten post 21:07, 02.12.2018

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, maska, zamiennik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq