Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Biegi wchodza z oporem

VIII Biegi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:03, 07.10.2016

Koledzy jak wchodza biegi w accorgdzie VIII? U 2 i 3 wchodzą jakby z lekkim oporem. Wczesniej jeździłem Toyotą i tam wchodziły, ze tak powiem jak w masło i sie zastanawiam czy jest wszystko w porządku

Dodam jeszcze, że miałem wymieniany uszczelniacz lewej półosi w nieautoryzowanym warsztacie i gość powiedział, że wlał jeszcze 300ml oleju tej samej klasy co mnie właśnie zastanawia. Nie wiem czy nie warto w tym przypadku wybrać się na zmiane oleju przekładniowego.


Użytkownik RavR edytował ten post 06:03, 07.10.2016

  • 0

#2 Majkelowski

Majkelowski
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:56, 07.10.2016

Miałem podobne wrażenie po przesiadce z Toyoty na VII, ale ogólnie, nie na konkretnych przełożeniach.


  • 0

#3 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 15:26, 07.10.2016

Jaki przebieg i kiedy olej w skrzyni wymieniany był?

Wysłane z Tapatalk
  • 0

#4 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:47, 07.10.2016

Biegi wchodzą w VIII bardzo płynnie, olej powinieneś wymieniać co 120 tys. km w normalnych warunkach, a w trudnych co 60 tys. km i ciekawe co CI dolał bo powinien być najlepiej zastosowany oryginalny olej MTF Hondy. 


  • 0

#5 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:07, 07.10.2016

Dobra. Zapytałem go i dolał jednak hondowski. Przebieg 160 000 i ze tego co widze w książce serwisowej to olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany. Co mnie troche dziwi, bo wszystkie przeglądy robione w ASO...


  • 0

#6 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 19:39, 07.10.2016

Wymień oliwę w skrzyni, autko "podziękuje" Ci.

Wysłane z Tapatalk
  • 0

#7 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 20:57, 07.10.2016

ASO hondy do niczego nie zmusza. Jak klient przyjdzie i powie ze chce przyoszczędzić x zł na wymianie oleju w skrzyni to nie zrobia a książkę podbija i zaznacza co zrobione.
  • 0

#8 gany

gany
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Warmia i Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:134000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:36, 07.10.2016

U mnie biegi można wrzucać jednym palcem. Czasem myślę, że skrzynia sama je wrzuca :) a ja tylko dokładam palec.  Dodam, iż po wykonaniu dużego przeglądu    ( w tym wymiana oleju przekładniowego), zażądałem wymiany kompletnego sprzęgła. Olej w skrzyni nie zdążył przelatać 100 km. ASO Wymieniło sprzęgło, wlało na nowo olej który mi spuszczono ( był nowy), i uzupełniono.

 

Ja ci zalecam:

1-Poprosić o wydruk historii serwisowej auta w ASO. To najpewniejsze źródło informacji o aucie ( nie książka)-koszt 50 zl. Wydruk opatrzony stemplami i podpisami pracownika ASO dokonującego wydruku. Wszystkiego się dowiesz.

2-Na drugi raz jak oddasz auto do mechanika to zaznacz, iż nie wolno mu dolewać, wymieniać, przestawiać, niczego bez twojej wiedzy i obecności.

3-Tak jak mówi hangle, czym nawiązuje do mojej wypowiedzi. Jest właściciel i jest właściciel. Obaj mają książki i robią przeglądy. Tyle, że jeden dba i każe wymieniać wszytko co trzeba a drugi nie ( kłania się wydruk z historii serwisowej).

4-Może poprzedni właściciel wiedząc że sprzeda za chwilę auto, wymienił olej u mechanika-piekarza, amatora wszelakich zawodów.

5- Dziwne jest, że tylko te konkretne biegi ciężko pracują. Może to nie olej a coś pod konsola lewarka zmiany biegów tylko ?

6-Napisz nam, czy te biegi cały czas wchodzą z oporem, czy tylko na zimnym?


  • 0

#9 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:23, 08.10.2016

U mnie biegi można wrzucać jednym palcem. Czasem myślę, że skrzynia sama je wrzuca :) a ja tylko dokładam palec.  Dodam, iż po wykonaniu dużego przeglądu    ( w tym wymiana oleju przekładniowego), zażądałem wymiany kompletnego sprzęgła. Olej w skrzyni nie zdążył przelatać 100 km. ASO Wymieniło sprzęgło, wlało na nowo olej który mi spuszczono ( był nowy), i uzupełniono.

 

Ja ci zalecam:

1-Poprosić o wydruk historii serwisowej auta w ASO. To najpewniejsze źródło informacji o aucie ( nie książka)-koszt 50 zl. Wydruk opatrzony stemplami i podpisami pracownika ASO dokonującego wydruku. Wszystkiego się dowiesz.

2-Na drugi raz jak oddasz auto do mechanika to zaznacz, iż nie wolno mu dolewać, wymieniać, przestawiać, niczego bez twojej wiedzy i obecności.

3-Tak jak mówi hangle, czym nawiązuje do mojej wypowiedzi. Jest właściciel i jest właściciel. Obaj mają książki i robią przeglądy. Tyle, że jeden dba i każe wymieniać wszytko co trzeba a drugi nie ( kłania się wydruk z historii serwisowej).

4-Może poprzedni właściciel wiedząc że sprzeda za chwilę auto, wymienił olej u mechanika-piekarza, amatora wszelakich zawodów.

5- Dziwne jest, że tylko te konkretne biegi ciężko pracują. Może to nie olej a coś pod konsola lewarka zmiany biegów tylko ?

6-Napisz nam, czy te biegi cały czas wchodzą z oporem, czy tylko na zimnym?

Dzięki za odpowiedź. Teraz jak czytam te wasze komentarze to mam wrażenie, że ta skrzynia po prostu taka jest. To nie jest taki opór, że ciężko biegi wrzucić. Po prostu jest opór, a potem taki wskok. Na początku mnie to zdziwiło, bo w toyocie po prostu wsuwałem biegi. Co do historii auta, to sprzedającym był ktoś z rodziny, także mogę poprosić go o faktury. Głównym powodem dla którego kupiłem auto od niego było właśnie to, że wszystko robił w ASO. Wyświetlała mu się kontrolka przeglądu ->to do serwisu. Tyle, że najwyraźniej się po prostu nie interesował tym co tam wykonują. 


  • 0

#10 rafal1a

rafal1a
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2015
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:22, 08.10.2016

Jeżeli olej nie był wymieniany przez 160 tys. km to zrób szybko wymianę, bo szkoda skrzyni. Rzeczywiście jest takie jakby kliknięcie przy zmianie biegów, ale to jest minimalny opór. Po zmianie oleju odczujesz sporą poprawę na plus.


  • 0

#11 RavR

RavR
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Krosno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:24, 08.10.2016

Jeżeli olej nie był wymieniany przez 160 tys. km to zrób szybko wymianę, bo szkoda skrzyni. Rzeczywiście jest takie jakby kliknięcie przy zmianie biegów, ale to jest minimalny opór. Po zmianie oleju odczujesz sporą poprawę na plus.

Tak, tak. Olej oczywiście zmieniam. W tej kwestii to nic nie zmienia :-) Ten olej można bez obaw kupować na allegro czy jest ryzyko podróbek?


Użytkownik RavR edytował ten post 10:53, 08.10.2016

  • 0

#12 gany

gany
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Warmia i Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:134000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:19, 08.10.2016

Rafvlt ja ci napisałem proste wnioski. Masz numer 57731706  pość sygnał to porozmawiamy a jak trzeba będzie to z racji tego, iż niebawem zakładam zimówki i zrobię geo to i załatwię historię twojego. Skrzynie Honda są nie do .....................  Co do poprzedniej twojej Toyoty, to wiesz, że Avensis ma problem ze skrzyniami i to ogromny, że użytkownicy modlą się, by wymieniać ją na gwarancji. Popieram poproś go o faktury, to  dopiera będzie jazda. Użytkownik po przeglądzie ma wpis w książce i wydawana jest mu faktura z numerem zlecenia. Jeszcze raz powtarzam, książkę serwisową można przy kupnie wsadzić sobie w......... :) Wydruk to jedyne źródło. Tyle, że otrzymasz po zakupie auta i przedstawieniu dowodu zakupu. Ja to zawsze czynię przez Honda Polska.


Użytkownik gany edytował ten post 08:19, 09.10.2016

  • 0

#13 gany

gany
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Warmia i Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:134000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:34, 08.10.2016

Jeżeli olej nie był wymieniany przez 160 tys. km to zrób szybko wymianę, bo szkoda skrzyni. Rzeczywiście jest takie jakby kliknięcie przy zmianie biegów, ale to jest minimalny opór. Po zmianie oleju odczujesz sporą poprawę na plus.

Popieram, tyle że należy sprawdzić cięgła zmiany biegów. Bez względu czy są w autach sterowane elektrycznie czy mechanicznie.


Użytkownik gany edytował ten post 23:10, 08.10.2016

  • 0

#14 Majkelowski

Majkelowski
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:WWL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:30, 09.10.2016

Co do poprzedniej twojej Toyoty, to wiesz, że Avensis ma problem ze skrzyniami i to ogromny, że użytkownicy modlą się, by wymieniać ją na gwarancji.

Które roczniki Avensisów mają taki problem? Jeździłem 5 lat (prawie 100 tyś. km) Avensisem bez żadnych wymian oleju w skrzyni czy też napraw.


  • 0

#15 gany

gany
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Warmia i Mazury
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:134000
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:52, 15.10.2016

Które roczniki Avensisów mają taki problem? Jeździłem 5 lat (prawie 100 tyś. km) Avensisem bez żadnych wymian oleju w skrzyni czy też napraw.

Wejdź na forum Toyota. Całe eseje o skrzyniach w rocznikach od 2011 do dziś. Skrzynie to mały pikuś jeszcze. Tam na forum użytkownik pokazuje jak w Avensisie z 2015 roku, silikonowac przednie boczne szybki, by nie świstało w kabinie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Biegi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq