Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
IV

Spuszczanie płynu chłodniczego i płukanie, IV 93, 2.0

IV honda accord płyn chłodzący chłodniczy spuszczanie wymiana korek wąż

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pan_lasu

pan_lasu
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:110
  • Paliwo:PB
  • Rok:1993
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:28, 05.10.2016

Witam

 

Mam zamiar dokonać czyszczenia / płukania układu chłodniczego, przy pomocy płukacza z wodą destylowaną i zalać nowy płyn. Problem w tym że nie jestem w stanie odkręcić korka spustowego do płynu, tego który znajduje się na lewo od filtra oleju, śruba 19stka - mocno zapieczone. Sam nie byłem pewien czy to ten korek, tylko wyczytałem w manualu. Czy istnieje inny korek do spuszczania płynu chłodzącego nie tylko z chłodnicy ale z całego układu? Czu lepiej odpiąć któryś najniżej znajdujący się wąż?


  • 0

#2 pan_lasu

pan_lasu
  • Nowy
  • 15 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:S
  • KM:110
  • Paliwo:PB
  • Rok:1993
  • Nadwozie:Aerodeck
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:27, 06.10.2016

Spuściłem płyn odkręcając motylek na dole chłodnicy, wlałem płukacz i zalałem wodą destylowaną (na instrukcji płukacza napisali by spuścić połowę wody z układu chłodzenia) . Wody weszło około 2,5 litra. Teraz zastanawiam się jak potem spuścić całą wodę wymieszaną z płynem, by po zalaniu nowego płynu w układzie nie pozostała woda.


  • 0

#3 gosebus

gosebus
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147 obd1
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:37, 07.10.2016

Ja tam płukałem cały układ tak, że wziąłem szlaufa ogrodowego i wpiąłem się pod trójnik do reduktora LPG, jeśli nie masz gazu to można zdjąć jakiś wąż i tam zamontować węża ogrodowego. Wtedy ładnie pięknie cały układ się pod ciśnieniem wypłuka. Potem zalać koncentrat z wodą i tyle w temacie


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: IV, honda, accord, płyn, chłodzący, chłodniczy, spuszczanie, wymiana, korek, wąż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq