Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zbyt bogata mieszanka P0172

VII Zbyt bogata mieszanka P0172

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wriggler

wriggler
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań/Szczytniki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport 30 yahre
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:SD
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:24, 04.10.2016

Taka ciekawostka - może pomożecie.

Instalacja ma juz 50kkm. Co 10kkm wymieniane filtry, zawory regulowane co 20kkm (kolejna regulacja za 2kkm).

 

W ubiegłym roku nagminnie zaczął pojawiać się błąd - zbyt bogata mieszanka zasilająca blok cylindrów 1, P0172. Błąd pojawiał się tylko na wolnych obrotach, np podczas stania w korku. Oczywiście podjechałem do gazownika, wykonał ponowną naukę i spokój.

 

Do ... ubiegłego tygodnia. Na co dzień auto użytkuję na trasie (odpał, 65km jazdy po ekspresówce, postój, odpał 65kg jazdy po ekspresówce, postój), sporadycznie wyjazdy na zakupy, etc. Przez kilka dni miałem trochę jazdy po mieście, stanie w korkach na światłach etc. Notorycznie wyskakuje mi błąd zbyt bogatej mieszanki. Resetuję, jadę do roboty jest ok. Wjeżdżam w miasto, stoję w korku ...bach i P0172.

 

Dlaczego instalacja gubi parametry? Jutro jadę do gazownika, pewnie znów delikatnie skoryguje krzywą. Mieliście takie przypadki?


  • 0

#2 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 14:54, 09.10.2016

Właśnie mnie tez ost wywala taki błąd. Świeci pare dni i gaśnie. A masz jakieś obiawy? 


  • 0

#3 wriggler

wriggler
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań/Szczytniki
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport 30 yahre
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:SD
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:56, 10.10.2016

Nie, tylko to co opisałem. Byłem u gazownika i co ciekawa LPG ma bogatszą mieszankę dopiero na wyższych obrotach. Delikatnie zmienił krzywą na niskich. W przyszłym tygodniu jadę na okresową regulację zaworów i wymianę świec - to też może miec wpływ. 


  • 0

#4 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:Jędrzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 15:45, 09.12.2016

I jak tam po regulacji zaworów? Bo ja robiłem w tym tyg i spokój jak na razie z błędem. A nie ukrywam ze trochę przegiolem tym razem bo byłem po 35kkm i dlatego wywala blad
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Zbyt bogata mieszanka P0172

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq