Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problemy po kolizji...

kolizja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:33, 12.09.2016

Witam! Wiem panowie że to nie to forum i w ogóle, ale apeluję do wszystkich hondziarzy z tego forum co chociaż trochę się znają na rzeczy. Laska wjechała mi w dupę i..... wszystko opisane jest tutaj:

http://forumprawne.o...rawe-w-aso.html

 

Z góry sorry że link do innego forum no ale nie da się inaczej... Proszę o pomoc panowie.


  • 0

#2 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 18:39, 12.09.2016

Poczekaj na całość dokumentacj z Pzu i zobaczysz co tam wyliczyli..muszą się odnieść do tej wgniotka z maski, chodzi mi o potrącenie wartości...

Możesz odwoływać się odnośnie wartości pojazdu, wypisać im, że jest wyższe wyposażenie etc..

Btw. Coś się tak na ASO uparł, uwierz mi, że potrafią spieprzyć robotę..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#3 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:19, 12.09.2016

A no bo nie chcę mieć części z nieznajomego źródła, tylko nowe. Poczekamy zobaczymy.


  • 0

#4 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 19:27, 12.09.2016

W innych warsztatach też możesz mieć nowe oem części - wszystko zgodnie z kalkulacja naprawy😉
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#5 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 19:27, 12.09.2016

ale co Ci da nowy zderzak? znajdz używany w idealnym stanie a lakiernik Ci go idealnie pomaluje jak znajdziesz profi zakład... ASO maluje je na miejscu bo przychodzą w podkładzie, a większość ASO ma podwykonawców lakiernie więc często jest lipa....

ogarnięty zakład ogarnie Ci to za jakieś 2000-2500 ze zrobieniem podłogi i wyprowadzeniem tego na bogato.... ASO od razu poloiczy nowy zderzak(~2700 jak pamiętam) do tego pewnie nową klape za kolejne tyle, malowanie, roboczogodziny i wychodzi kwota pokroju 10-15k...
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#6 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 19:29, 12.09.2016

Dodatkowo z innym warsztatem można się dogadać, że zrobią Ci coś extra...w Aso takiej opcji nie ma😞
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#7 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:33, 12.09.2016

Nie chce mi się bawić w szukanie dobrej klapy i zderzaka, bo to jest loteria też. Na zdjęciach w internecie dobrze nie widać. Części mają być nowe i koniec kropka, natomiast jeśli chodzi o warsztat to spoko, dla mnie nie musi być ASO, ważne żeby pokryli wszystkie koszta. Coś extra znaczy ? 


Użytkownik Jaszczomp edytował ten post 19:34, 12.09.2016

  • 0

#8 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 19:41, 12.09.2016

znaczy że jesli masz gdzieś jakieś obcierki czy rysy to jak najbardziej w cenie można to wtedy zrobić a oni to odpowiednią sobie dodadzą w kosztach... nowy zderzak naprawdę tylko ASO oferuje bo brak zamienników... często/gęsto wystarczy napisać do naszych forumowych złomiarzy i mają takie zderzaki w odpowiednim stanie za dobrą kasę, a na zderzaku miernikiem nikt Ci i tak nie zmierzy więc po co wydawać 5x więcej za coś co tylko w twojej głowie będzie troche lepsze?
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#9 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:50, 12.09.2016

No to Ci mówię, chcę części nowe bo cały samochód jest w oryginalnym lakierze, nigdy nie klepany i powtórnie lakierowany i tak ma pozostać. I tak przecież koszta mają być pokryte z OC sprawcy. 


  • 0

#10 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 20:01, 12.09.2016

Noto Ci mówie że nowe części nie mają szans sie zmieścić w budżecie.... nie ma fizycznej możliwości zrobić tego na fabrykę i wyprostować podłoge, nową klape wsadzic etc... możesz sie z nimi kłócić o wartość samochodu ale na więcej niż 8-9tys Ci go nie wycenią choćby nie wiem jak był idealny wcześniej
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#11 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 12.09.2016

*cenzura*a już sam nie wiem, ręce opadają normalnie. Dobra odezwę się jeszcze w środę jak się dowiem więcej...


  • 0

#12 markoluk

markoluk
  • Forumowicz
  • 154 postów
  • Skąd:Lubartów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 14:55, 13.09.2016

Ubezpieczyciel będzie zawsze dążył do tego aby zrobić szkodę całkowitą nawet z małej szkody i zaniżyć wartość auta z przed szkody. Nie jest to trudne w przypadku starszych aut. Wycenią Ci auto z przed szkody i auto po szkodzie. Ja przechodziłem to jakieś 2,5 roku temu z civiciem 98 r. 1,4 5D polift +LPG.  Wycenili mi go na 6 tyś przed szkodą i że naprawa będzie kosztować coś koło 11 tyś po cenach w aso, a więc naprawa nie była ekonomicznie uzasadniona i nieopłacalna bo przekroczy wartość auta. Auto po szkodzie miało być warte jakieś 2,6 tyś ( uszkodzona maska, błotnik, zachaczone przedni drzwi, uszkodzona zwrotnica wahacz coś tam jeszcze w zawieszeniu się pogięło - strzał w koło, zbiornik spryskiwaczy ) Więc do wypłaty 3400 a ty zostajesz z wrakiem, który możesz reanimować lub sprzedać za cenę jaka jest według nich warta. Pomęczyłem ich jeszcze, postraszyłem sądem i dołożyli do 4000 tyś. Czyli auto z po szkodzie miało być warte 2 tysie. Handlarz kupił rozbitą hondę za 1800 zł a 200 zł różnicy po przesłaniu umowy kupna sprzedaży dołożył ubezpieczyciel. Męczyłem ich aby mi dokładnie podali co ile wg nich tyle kosztuje i trochę im napsułem zdrowia zasypując niewygodnymi pytaniami ale wyszedłem na tym nie najgorzej. Kasę dostałem równo po 30 dniach. Do kolizji wzywałem policję aby się ubezpieczyciel nie migał.

 

Ubezpieczycielem była Ergo Hestia.

 

U Ciebie jest lipa na starcie bo strasznie zaniżyli wartość auta przed szkodą. Sprawdź jak w eurotaxie wisi wartość Twojej hondy, ewentualne wgniotki i wady auta wykryte przez rzeczoznawcze będą zaniżały wartość auta. Najlepiej mieć igłę aby nie miał się do czego przyczepić. Już po takim strzale jak u Ciebie auto będzie mniej warte, nawet jak to dobrze zrobisz we własnym zakresie, na aso nie masz co liczyć.

 

 

Powodzenia !

 

Ps. Handlarze odwalili moją hankę tak, że po dwóch tygodniach była na olx za właśnie 6 tyś i się raz dwa sprzedała ( wszystko w kicie bo naklejki vtec zostały he he )


Użytkownik markoluk edytował ten post 14:57, 13.09.2016

  • 0

#13 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:35, 13.09.2016

Super, właśnie zauważyłem dlaczego ta lampa jest przekrzywiona pomimo tego że nie jest draśnięta, lewe tylne nadkole poszlo do przodu, prawie się styka z drzwiami i jak się je otwiera widać pęknięty lakier. Zaje*cenzura*abiście, czyli bagażnik zderzak podłoga nadkola, jeszcze pewnie coś wyjdzie z czasem... a te głupie *cenzura*ez PZU pewnie mi będą chcieli dać jakieś grosze. Ten eurotax kosztuje 120 zł :(


  • 0

#14 Bojar

Bojar
  • Klubowicz
  • 2582 postów
  • Skąd:Twardogóra
  • Silnik:1.8
  • Wersja:i
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 51
Wzorowa

Napisano 16:42, 13.09.2016

Zastanów się czy chcesz naprawiać bo jeśli aż błotnik poszły do przodu to już nie jest fajnie... Rzeczoznawcy pokaż o co chodzi, całka będzie i wtedy staraj się walczyć o wartość przed kolizja

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
  • 0
<p><a class="bbc_url" href="http://www.accordklu...<strong>SrebrnaPiekność</strong></a></p>

#15 Jaszczomp

Jaszczomp
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Piła
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S Sport
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:56, 13.09.2016

Panowie na prawdę dzięki za pomoc z waszej strony, w ciągu kilku następnych dni będę wiedział więcej więc jeszcze tu pewnie wrócę. Zerkajcie czasami... Eh 3 lata temu zacząłem odkładać pieniądze na ten samochód, teraz mam 19 jeżdżę od roku i głupia ruda sucz "zagapiła się" a ja zostałem z tym sam jak palec. Gdzie tu jest sprawiedliwość na tym świecie ja się pytam.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kolizja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq