Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Xiaomi Roidmi 2S - Transmiter FM

all_gen alternatywa zmieniarki transmiter

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:21, 08.09.2016

Witajcie, 

zacząłem się rozglądać za urządzeniem który pozwoli mi słuchać własnej muzyki w moim accordzie gen. VII, ponieważ odtwarzacz płyt CD mnie zdecydowanie nie zadowala.

Słyszałem o zmieniarkach typu xcarlink który kosztuje 200-250zł, jest ok, ale szukając innych alternatyw które może są tańsze i może oferują więcej natrafiłem na transmitery - z którymi nigdy nie miałem styczności. Zawsze byłem sceptycznie nastawiony do wszelkiego rodzaju transmiterów, które zawsze kojarzyły mi się z dennie wyglądającym kawałkiem plastiku wystającego z zapalniczki, który dostarcza nam bardzo złą jakość dźwięku. 

 

Ale! 

Znalazłem Xioami Roidmi 2S, koszt 150zł, mała i prosta wtyczka, wielkością przypominająca zapalniczkę samochodową, umożliwiająca ładowanie dwóch urządzeń USB oraz posiadająca funkcje transmitera FM.

To jaką muzykę chcemy transmitować do radia wybieramy w dedykowanej aplikacji na smartfonie.

Dla mnie wydaje się do być bardzo ciekawe.

 

Czy ktoś posiada tego typu urządzenie?

Jak wypada jakość dźwięku z tego transmitera w porównaniu z innymi niskobudżetowym transmiterami a jak w porównaniu ze zmieniarką typu xcarlink?

Generalnie czy ktoś posiada jakieś doświadczenie z tym urządzeniem? Czy sprawnie działa aplikacja?

Będę wdzięczny za każde informacje


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 12:43, 08.09.2016

Hej :)
Poczytaj wątki związane ze zmieniarkami cyfrowymi (jest jeden zbiorczy temat z linkami) - za te pieniądze kupisz już zmieniarkę cyfrową, a jakość w porównaniu do dowolnego transmitera na pewno będzie dużo lepsza...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#3 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 08.09.2016

W wolnej chwili poczytam więcej o zmieniarkach.

Mam świadomośc, że jakośc będzie lepsze, tylko pytanie czy dużo?

Jesli transmiter nie oferowałby mocno okrojonej jakości a umożliwiał rozmowy przez zestaw głośnomówiący,

kontrola ze smartfona, muzyka ta sama co w telefonie łacznie z aplikacjami które strumieniowo przesyłają muzyke z sieci - wydaje się fajna rzecz,

oraz bardziej funkcjonalna niż zmieniarki cyfrowe. Ale poczytam więcje tak jak mówisz.

 

Jednakże jesli ktoś posiada takowy transmiter to jestem ciekaw jego opini.


  • 0

#4 senseitbk

senseitbk
  • Klubowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rabka-Zdrój/Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:49, 08.09.2016

Transmitter FM daje bardzo zniekształcony dźwięk (przesyła przedewszsytskim dolne częstotliwości). Kup/pożycz dowolny transmiter fm i posłuchaj, czy cię zadowala taka jakość (porównywałem kiedyś swój transmiter za 10zł z transmiterem kolegi za 80zł - poza ceną, wyglądem i opcją podpięcia przez BT/USB/SD zamiast minijacka nie widziałem różnicy).

 

Nie pamietam nazwy, ale jedna z dwóch tu polecanych (xcar i chyba yatomi) ma opcję też podpięcia przez bt, także jako handsfree.

A może by tak po prostu zmienić radio na jakieś nieoryginalne? Wiem że się łatwo mówi, ale z drugiej strony, może by się udało sprzedać oryginalne, żeby odzyskać część pieniędzy.


  • 0

#5 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:08, 08.09.2016

Transmitter FM daje bardzo zniekształcony dźwięk (przesyła przedewszsytskim dolne częstotliwości). Kup/pożycz dowolny transmiter fm i posłuchaj, czy cię zadowala taka jakość (porównywałem kiedyś swój transmiter za 10zł z transmiterem kolegi za 80zł - poza ceną, wyglądem i opcją podpięcia przez BT/USB/SD zamiast minijacka nie widziałem różnicy).

 

Nie pamietam nazwy, ale jedna z dwóch tu polecanych (xcar i chyba yatomi) ma opcję też podpięcia przez bt, także jako handsfree.

A może by tak po prostu zmienić radio na jakieś nieoryginalne? Wiem że się łatwo mówi, ale z drugiej strony, może by się udało sprzedać oryginalne, żeby odzyskać część pieniędzy.

jesteś pewny, że jakość każdego transmitera jest podobna? Chciałbym jednak posłuchać u kogoś jak to gra, wtedy mógłbym ocenić czy będzie mi odpowiadało.

 

Jeśli chodzi o zmianę radia to takie które się będzie naprawdę ładnie komponowało z resztą wnętrza podejrzewam, że sporo będzie kosztowało. Może masz jakieś konkretne propozycje dla gen VII?

A żadne inne chinole które wyglądają okropnie mnie nie interesują. Jeśli ten transmiter nie będzie oferował dobrej jakości to wtedy po prostu zakupię zmieniarkę cyfrową.


  • 0

#6 senseitbk

senseitbk
  • Klubowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rabka-Zdrój/Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:46, 08.09.2016

Niestety tak. Może nie wykażę się dowodem akustyczno elektronicznym, ale takie małe urządzenie nie ma szan zapewnić dobrej jakości dźwięku.
Słuchałeś kiedyś muzyki streamowanej przez bt? Im nowsza wersja protokołu, tym lepiej, ale wciąż słychać niedoskonałości, choć brzmienie jest znacznie lepsze niż przez transmiter. Przy czym są ludzie którym to nie przeszkadza.
Najtańszą opcją wyszłoby chyba kupienie na Allegro odtwarzacza mp3 i podpięcie go do radia za pomocą kabelka (albo po prostu telefonu). Zdaje się ze fabryczne radio w VII ma taką opcje, lub można do niego dokupić kabelek.
  • 0

#7 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:50, 08.09.2016

Niestety tak. Może nie wykażę się dowodem akustyczno elektronicznym, ale takie małe urządzenie nie ma szan zapewnić dobrej jakości dźwięku.
Słuchałeś kiedyś muzyki streamowanej przez bt? Im nowsza wersja protokołu, tym lepiej, ale wciąż słychać niedoskonałości, choć brzmienie jest znacznie lepsze niż przez transmiter. Przy czym są ludzie którym to nie przeszkadza.
Najtańszą opcją wyszłoby chyba kupienie na Allegro odtwarzacza mp3 i podpięcie go do radia za pomocą kabelka (albo po prostu telefonu). Zdaje się ze fabryczne radio w VII ma taką opcje, lub można do niego dokupić kabelek.

i ja również się nad tym zastanawiałem, nawet by mi to wystarczyło, tylko nie mogłem się doszukać na forum czy radio w acco VII posiada możliwość podłączenia pod telefon za pomocą kabla z jack, czyli tak jak mówisz wyjście AUX.

Nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.


  • 0

#8 senseitbk

senseitbk
  • Klubowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rabka-Zdrój/Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 08.09.2016

Szybki reasearch na YouTube pokazuje, ze trzeba by kupić adapter specjalny, który jest zakończony albo wtyczka minijack, albo dwoma gniazdami chinch/rca
  • 0

#9 Jacko

Jacko
  • Forumowicz
  • 351 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:00, 08.09.2016

 

Najtańszą opcją wyszłoby chyba kupienie na Allegro odtwarzacza mp3 i podpięcie go do radia za pomocą kabelka (albo po prostu telefonu). Zdaje się ze fabryczne radio w VII ma taką opcje, lub można do niego dokupić kabelek.

 

Zaciekawiło mnie to. Ma ktoś taki kabelek, jest możliwość podłączenia? Link z alle?


  • 0

#10 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 15:43, 08.09.2016

Nie ma możliwości zrobienia miniaturowego nadajnika FM i kodera stereo miniaturowej wielkości. W takich transmiterach nadajnik to będzie jakiś prosty generator Colpittsa na jednym tranzystorze a koder stereo to jakiś klucz przełączający oba kanały na zmianę z częstotliwością 38kHz plus sumator dodający sygnał pilota. Generalnie obie rzeczy na maksa uproszczone, wprowadzające b. duże zniekształcenia i wycinające górny koniec pasma. Naprawdę każde rozwiązanie po kablu (emulator zmieniarki) będzie lepsze niż transmitter FM do zapalniczki...

 

Co do jakości A2DP (czyli high quality audio po BT) to zależy od typu kodeka. Podstawowy i wymagany standardem A2DP kodek SBC ma małą przepływność (gdyż był wprowadzony chyba w pierwszym standardzie Bluetooth 1.0) i oferuje jakość gorszą niż słabe MP3. Wszystkie pozstałe są opcjonalne w A2DP. Kodek AAC jest o wiele lepszy (jak dobre MP3). Najlepsza opcja to aptX ale tego niewiele urządzeń odbierających obsługuje (głównie dobre słuchawki BT). Niestety jeżeli nadajnik i odbiornik A2DP nie mogą uzgodnić wspólnie niczego lepszego niż bazowy SBC to jadą po tym najniższym badziewnym kodeku. Od strony nadajnika (telefonu) to Androidiwe Samsungi obsługują zwykle aptX a iPhone'y AAC choć nigdy w to głęboko nie wnikałem. Mam odbiornik/nadajnik A2DP Avantree Saturn Pro (obsługuje wszystko łącznie z low latency aptX pro) i Galaxy S6 łączy się z nim po aptX a iPad Air po AAC. To jako ciekawostka.


Użytkownik klosz007 edytował ten post 15:47, 08.09.2016

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#11 senseitbk

senseitbk
  • Klubowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rabka-Zdrój/Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:47, 08.09.2016

Wlasnie o to mi chodziło :)
  • 0

#12 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:21, 08.09.2016

Nie ma możliwości zrobienia miniaturowego nadajnika FM i kodera stereo miniaturowej wielkości. W takich transmiterach nadajnik to będzie jakiś prosty generator Colpittsa na jednym tranzystorze a koder stereo to jakiś klucz przełączający oba kanały na zmianę z częstotliwością 38kHz plus sumator dodający sygnał pilota. Generalnie obie rzeczy na maksa uproszczone, wprowadzające b. duże zniekształcenia i wycinające górny koniec pasma. Naprawdę każde rozwiązanie po kablu (emulator zmieniarki) będzie lepsze niż transmitter FM do zapalniczki...

 

Co do jakości A2DP (czyli high quality audio po BT) to zależy od typu kodeka. Podstawowy i wymagany standardem A2DP kodek SBC ma małą przepływność (gdyż był wprowadzony chyba w pierwszym standardzie Bluetooth 1.0) i oferuje jakość gorszą niż słabe MP3. Wszystkie pozstałe są opcjonalne w A2DP. Kodek AAC jest o wiele lepszy (jak dobre MP3). Najlepsza opcja to aptX ale tego niewiele urządzeń odbierających obsługuje (głównie dobre słuchawki BT). Niestety jeżeli nadajnik i odbiornik A2DP nie mogą uzgodnić wspólnie niczego lepszego niż bazowy SBC to jadą po tym najniższym badziewnym kodeku. Od strony nadajnika (telefonu) to Androidiwe Samsungi obsługują zwykle aptX a iPhone'y AAC choć nigdy w to głęboko nie wnikałem. Mam odbiornik/nadajnik A2DP Avantree Saturn Pro (obsługuje wszystko łącznie z low latency aptX pro) i Galaxy S6 łączy się z nim po aptX a iPad Air po AAC. To jako ciekawostka.

zgadza się :D tak właśnie myślałem :D


  • 0

#13 magician

magician
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:57, 09.09.2016

Ja mam roidmi 2. Jak dla mnie wypas, choć sztucznie podbija basy i soprany - jak chcę słuchać przez niego to w radiu daję jedno i drugie na 0. Czasami jakieś delikatne szumy ale to w mieście jakieś zakłócenia zbiera. Jednak to jest raczej w tle a na wszelakie takie jestem bardo wyczulony. Mi nie przeszkadza. Na dłuższych odcinkach puszczam sobie z tel. Audiobooki albo Spotify. Kupiłem wcześniej zmieniarkę mp3 i... jej praktycznie nie używam. Wersja rodmi 2 ma Bluetooth 4.1. Paruję z telefonem Redmi 3. Aha, wbudowany mikrofon w rodmi jest do d... Także jako zestaw głośnomówiący rodmi jak dla mnie się nie sprawdził. Jako transmiter - tak.

Właśnie sprawdziłem bo mi w trakcie pisania przyszło do głowy. W Spotify miałem włączony korektor, więc prawdopodobnie Roidmi nie podbija tonów wysokich i niskich ale to dopiero sprawdzę na 100% w samochodzie.

Użytkownik magician edytował ten post 09:06, 09.09.2016

  • 0

#14 grzes508

grzes508
  • Forumowicz
  • 172 postów
  • Skąd:Rzeszów / Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:07, 09.09.2016

w końcu jakaś pozytywna opinia, a jak z puszczaniem muzyki z takich aplikacji jak yt? działa bez problemu?

słyszałem, że również jest taka funkcja, że gdy wsiadasz do samochodu urządzenia parują się i muzyka automatycznie jest przesyłana do transmitera, czy to prawda? działa CI to? I jak jest ze zmianą częstotliwości nadawania transmiterem? da się do zmieniać?


  • 0

#15 magician

magician
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:15, 09.09.2016

Z YouTube nie sprawdzałem ale myślę że będzie ok. W Spotify czasami zatrzymuje się po utworze i nie gra następnego dopóki nie wejdę na Spotify. Może to być kwestia uprawnień w telefonie a może tego że jadę na wersji darmowej. Co do automatycznego odpalenia to działa w powiedzmy 50% ale w moim przypadku wynika to chyba z tego, że poza samochodem wyłączam Bluetooth. Nie obczaiłem jeszcze czy najpierw muszę włączyć Bluetooth a potem zapłon czy inaczej ;-)
Da się zmienić częstotliwość, jest do tego aplikacja. A, można monitować napięcie w instalacji i chyba da się ustawić alarm poniżej określonej wartości. Kolor podświetlenia też da się zmienić.

-------------------------------
SPRZEDAŻ TYLKO W GIEŁDZIE
-------------------------------
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, alternatywa zmieniarki, transmiter

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq