Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

samoczynnie otwierający się pojemnik na napoje

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukas1975

Lukas1975
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 03.09.2016

Witajcie,

Podczas jazdy samoczynnie otwiera mi się klapka pojemnika na napoje, ta przed podłokietnikiem. Czasami jak chcę ją zamknąć to nawet nie mogę. Czy mechanizm tam jest wyrobiony i nadaje się całość do wymiany czy jest jakaś regulacja? Dość mocno mnie to irytuje bo to idealne miejsce na położenie telefonu. Czy to przypadłość wszystkich modeli i jakaś fabryczna wada?

Pozdrawiam

Łukasz


  • 0

#2 Heka

Heka
  • Klubowicz
  • 1709 postów
  • Skąd:3City
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 167
Wzorowa

Napisano 20:36, 03.09.2016

Nie jest to typowa przypadłość, tylko najprawdopodobniej efekt wyrobienia lub mechaniczna usterka.

Na końcu ramienia połączonego z klapą zamontowany jest przycisk zatrzaskowy, coś a'la włącznik w kompie. W nim jest sprężyna, która mogła się wyrobić lub jakoś wygiąć. Jako, że jest mocowany na zatrzaski, najlepiej go wyjąć i sprawdzić jak działa. Jeśli jest ok. to winowajcą najprawdopodobniej jest zamocowany na nieruchomej części tunelu podłużny kawałek plastiku, z zaczepem w kształcie trójkąta na końcu. Zaczep ten wchodzi w przycisk (a właściwie obok) i się w nim zaczepia. Jeśli ten "haczyk" jest zjechany, to wtedy zapewne nie złapie i w konsekwencji nie trzyma klapy.

Regulacji w tym przypadku nie istnieje, a jeśli chodzi o wymianę to wątpię, że coś takiego np. w aso mają.Prędzej wymieniają całą część tunelu. O zamiennik też może być ciężko, bo przycisk ma raczej nietypową budowę, ale zawsze można poszukać w motoryzacyjnych i w necie.

Najlepiej najpierw zobacz czy nie dasz rady sam tego naprawić.


  • 0
<p><span style="color:#f0ffff;">Pan Bóg stworzył człowieka a Japończycy samochód</span> :zoltek:</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...Obecnie</a></p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu.../'>Było</a></p>
<p> </p>

#3 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:40, 04.09.2016

Mialem w swoim to samo - dość irytujące :) w moim przypadku jak się udało zamknąć to na dziurze sam się potrafił otworzyć.

jako ze nie uzywałem tego schowka za często to po zamknięciu wetknalem malutki ale gruby kawałek papieru aby się trzymało lepiej. Nic się już nie otwierało samo a jak był schowek potrzebny łatwo było otworzyć.
  • 0

#4 Lukas1975

Lukas1975
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:21, 04.09.2016

Nie wiem co bardziej by mnie wkurzalo, czy samoczynne otwieranie czy świadomość o istnieniu papierka . Ale dzięki za pomoc wszystko sobie sprawdzę. Już na allegro widziałem całe schowki za 25zl.


Lukas
  • 0

#5 Lukas1975

Lukas1975
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:14, 04.09.2016

Zdaje się że przypadłość wysokich temperatur. Dzisiaj chłodniej, auto wewnątrz się nie nagrzewalo i okazuje się że zamknięcie działa poprawnie. Cuda Panie, cuda


Lukas
  • 0

#6 mariohonda

mariohonda
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:32, 04.11.2016

siema u mnie było to samo bo poprzedni właściciel wylał kawę i dostała się do mechanizmu wyjąłem wymyłem i jest git


  • 0

#7 Lukas1975

Lukas1975
  • Nowy
  • 18 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:11, 15.12.2016

Moze u mnie podobnie tylko zamiast kawy polała sie herbata :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#8 Burzowy

Burzowy
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:06, 08.01.2018

Mam ten sam problem jak będzie cieplo trzeba tam zajrzeć

Użytkownik Burzowy edytował ten post 16:07, 08.01.2018

  • 0

#9 Jajacek 1

Jajacek 1
  • Forumowicz
  • 22 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2,0
  • Wersja:VIII
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:03, 15.04.2018

Mam ten sam problem jak będzie cieplo trzeba tam zajrzeć

Cześć, jestem świeżo po zabawie że schowkiem, wyjąłem bez problemu trzeba szarpnąć energicznie, ale z wyczuciem i wyjdzie. Następnie rozkręcamy trzy wkręty, które łączą kubki z przednią częścią tam gdzie jest lewarek i mamy części do naprawy.
W moim przypadku winowajcą był mechanizm zameczka taka czarna cześć, która działa na zasadzie zapadki. Nie było nic uszkodzone i myślałem, że się to wyrobiło. Ale za pomocą dwóch wkrętaków wyjąłem to czarne i dodatkowo jeszcze je rozebrałem na czynniki pierwsze, są dwie części i sprężynka. Jak to sobie każdy obejrzy to zrozumie zasadę działania tego mechanizmu, w nim przypadku dostał się paproszek i blokował języczek. Umyłem pod silnym strumieniem wody i dałem kropelkę oleju z silnika. Działa jak nowy.
Powodzenia pół godziny wystarczy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq