Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Wymiana świec zapłonowych kod serwisowy 4 honda I-DTEC

VIII silniki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomszwed

tomszwed
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Podzamcze
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sedan
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:00, 26.08.2016

Witam ponownie. W mojej Hondzie niedługo skończy mi się czasookres do serwisu nr 4. W książce gwarancyjnej wyczytałem, że wchodzi w to zakres robót: Wymiana filtra paliwa, sprawdzenie obrotów biegu jałowego, wymiana świec zapłonowych. Czy w dieslu sa w ogóle świece zapłonowe? Może chodzi o świece żarowe? Czy książka gwarancyjna jest identyczna dla diesla jak i benzyny? A jeśli są, to jak sie je wymienia i jakie należałoby zakupić?


  • 0

#2 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 13:17, 26.08.2016

Coś źle spojrzałeś masz ON  :). Tych świec się nie wymienia jak nie ma potrzeby.Jeśli są ok to nic nie ruszaj.Możesz sobie sprawdzić czy są dobre poprzez ciągłość obwodu multimetrem.Z wykręceniem w razie potrzeby może być kłopot bo może się ukręcić jak nie była złożona na pastę.Jeśli masz pojecie to sobie poradzisz. Możesz nie zauważyć ich uszkodzenia a sterownik nie koniecznie musi wyrzucić ich błąd.CR nawet na uszkodzonych świecach odpali więc warto ich sprawdzić


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 13:18, 26.08.2016

  • 0

#3 tomszwed

tomszwed
  • Nowy
  • 17 postów
  • Skąd:Podzamcze
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sedan
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:46, 27.08.2016

Coś źle spojrzałeś masz ON  :). Tych świec się nie wymienia jak nie ma potrzeby.Jeśli są ok to nic nie ruszaj.Możesz sobie sprawdzić czy są dobre poprzez ciągłość obwodu multimetrem.Z wykręceniem w razie potrzeby może być kłopot bo może się ukręcić jak nie była złożona na pastę.Jeśli masz pojecie to sobie poradzisz. Możesz nie zauważyć ich uszkodzenia a sterownik nie koniecznie musi wyrzucić ich błąd.CR nawet na uszkodzonych świecach odpali więc warto ich sprawdzić

Już się dowiedziałem. W zasadzie chodzi tylko o wymianę filtra paliwa. Z tego co wyczytałem i stwierdziłem na własne oczy, filtr znajduje się po stronie kierowcy pod maską w komorze silnika. Co do świec, to chodzi o żarowe, ale tych się nie wymienia przy 107. 000 km, a tyle właśnie mam najechane.

p.s. Czy backdraft jest strażakiem? Bo ja tak :)


  • 0

#4 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 08:07, 28.08.2016

Tak wyszło :)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, silniki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq