Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Niefabryczny bluetooth

VII Bluetooth

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 nicodemus

nicodemus
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:LBN
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:12, 25.08.2016

Chciałbym zestawić głośniki ze swoim telefonem poprzez Bluetooth. Nie potrzebuję sterowania z poziomu samochodu. Wystarczy proste puszczanie muzyki z telefonu. Oczywiście ze względu na jakość dźwięku transmitery FM odpadają. Polecicie coś niedrogiego ?


  • 0

#2 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:16, 25.08.2016

Też chętnie bym zamontował coś takiego u siebie. Dołączam się do pytania kolegi nicodemus


  • 0

#3 rem1k

rem1k
  • Klubowicz
  • 595 postów
  • Skąd:DE/PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 13:42, 25.08.2016

Poszukajcie o yatour i innych cyfrowych zmieniarkach. Można dokupić również zestaw BT
  • 0

#4 nicodemus

nicodemus
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:LBN
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 29.08.2016

Poszukajcie o yatour i innych cyfrowych zmieniarkach. Można dokupić również zestaw BT

Tak, są ale one kosztują nie wiele mniej niż oryginalny bluetooth.


  • 0

#5 rem1k

rem1k
  • Klubowicz
  • 595 postów
  • Skąd:DE/PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 17:24, 29.08.2016

Tak, są ale one kosztują nie wiele mniej niż oryginalny bluetooth.

Tak, ale przez oryginalny Bluetooth nie puscisz muzyki
  • 0

#6 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 06:45, 30.08.2016

Zamówiłem sobie coś takiego:

 

http://www.aliexpres...=77979318512138

 

Wyczytałem, że ludzie to mają i są zadowoleni i sam sie skusiłem. Cena niewysoka, tylko trzeba czekać prawie miesiąc.

 

 

Urządzenie doszło w około 2 tygodnie. Montaż prosty, działa bdb. Słuchałem z telefonu podłączonego gniazdem słuchawkowym, nie sprawdzałem jeszcze jak działa przez usb. Trochę ciszej gra niż radio i cd, ale to nie problem. Najważniejsze, że jakość dźwięku nie odbiega od fabrycznego PSS. Mogę z czystym sumieniem polecić.


Użytkownik Łapa6 edytował ten post 11:23, 15.09.2016

  • 0

#7 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 07:46, 21.12.2016

Link wygasł. Podrzucisz jeszcze raz albo model jaki kupiłeś? Coś powiesz więcej po kilku miesiącach użytkowania?


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#8 quakemis

quakemis
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Grybow
  • Silnik:2,0
  • Wersja:TOURER
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:40, 21.12.2016

Link wygasł. Podrzucisz jeszcze raz albo model jaki kupiłeś? Coś powiesz więcej po kilku miesiącach użytkowania?

Ze swojej strony polecam transmiter Xiaomi Roidmi, bez kombinowania z kabelkami itp, wpięty w gniazdo zapalniczki w bagażniku. Jakość dźwięku bardzo dobra, myślę że lepsza nawet od fabrycznego cd. A i cena:))

http://allegro.pl/xi...6592350974.html


  • 0

#9 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 18:06, 21.12.2016

Hej :)

Jakość dźwięku bardzo dobra, myślę że lepsza nawet od fabrycznego cd.

Trochę się zapędziłeś w tym wychwalaniu... nie ma takiej opcji, aby jakość dźwięku przez FM była lepsza od CD i nie jest to subiektywna ocena, tylko kwestia techniczna...

 

Pozdrawiam

Tomek


  • 0

#10 Mmarcinmajewsk

Mmarcinmajewsk
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Pruszków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Cl9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:29, 22.12.2016




Transmiter jak dla mnie to lipa użyłem raz i dziękuję piszczy i dźwięk jest słaby, może miałem jakieś g..no ale i tak napewno nie będzie lepsze od cd. Taka moja ocena.
  • 0

#11 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 02:41, 27.12.2016

Link wygasł. Podrzucisz jeszcze raz albo model jaki kupiłeś? Coś powiesz więcej po kilku miesiącach użytkowania?

Hej

Dopiero przeczytałem Twój post. Jeżeli jeszcze interesuje Ciebie link do urządzenia, to jest to coś takiego jak tutaj:

 

https://pl.aliexpres...db-f69b65f14e69

 

Po kilku miesiącach użytkowania podtrzymuję swoją opinię. Jak dla mnie to jeden z fajniejszych i ważniejszych elementów wyposażenia mojego Accorda:) Lubię jak dźwięk jest dobrej jakości.Płyty szybko się nudzą, więc uważam, że to udany zakup. Transmitery nie mogą się równać. Kiedyś używałem, ale po pewnym czasie, nawet nie chciało mi się włączać ulubionej muzyki. Pomijając zakłócenia, dźwięk jest mocno spłaszczony i zubożony. Wracając do tego chińskiego urządzenia, muszę dodać, że jest jeden niepożądany efekt: specyficzny pisk. Im wyższe obroty silnika, tym wyższy ton pisku. Na szczęście jest na tyle cichy, że nie słychać go kiedy gra muzyka. Słyszalny jest podczas ciszy z radia, np. w przerwach między kawałkami, albo gdy używam telefonu na głośnikach PSS. Słyszałem, że to jakieś zakłócenia związane z zasilaniem i można to jakoś wyeliminować. Jednak nie widzę takiej potrzeby, jest to nieuciążliwe.

Pozdrawiam


  • 0

#12 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • Skąd:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 16:37, 27.12.2016

Dzięki :) Nie widzę nigdzie w aukcji, żeby było napisane, ze działa po bluetooth...

Mam transmiter FM peying URZ0387 (rzekomo jeden z lepszych w swojej cenie): http://allegro.pl/no...6650191144.html

 

 i pozostawia bardzo wiele  do życzenia co do jakości muzyki :(

Jeżeli ten adapter z linka "ali" brzmi podobnie to ja dziękuję :)


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#13 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 17:43, 27.12.2016

Wrzucajcie screeny aukcji bo linki wygasają..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#14 Łapa6

Łapa6
  • Forumowicz
  • 215 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive Automat
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 01:40, 28.12.2016

Trudno porównywać jakość dźwięku dwóch urządzeń tak na odległość. W mojej opinii jednak, ta moja cyfrowa zmieniarka "gra" nieporównywalnie lepiej od transmitera. Wydaje mi się, że nie różni się od dźwięku z płyty. Wiem, że jeszcze kilka osób z forum też kupiło podobne, więc możesz jeszcze zapytać co oni o tym sądzą.

Bluetootha nie ma. Napisałem o tym chinolu jako o alternatywie dla urządzeń bluetooth do słuchania muzyki bo założyciel tematu szukał czegoś właśnie do przesyłania audio z telefonu.

 

Wrzucajcie screeny aukcji bo linki wygasają..

 

Kurczę, głupia sprawa. Próbowałem ale nie za bardzo wiem jak wrzucić takiego długiego screena by można było przeczytać opis aukcji do końca


  • 0

#15 quakemis

quakemis
  • Nowy
  • 9 postów
  • Skąd:Grybow
  • Silnik:2,0
  • Wersja:TOURER
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:42, 28.12.2016

Hej :)

Trochę się zapędziłeś w tym wychwalaniu... nie ma takiej opcji, aby jakość dźwięku przez FM była lepsza od CD i nie jest to subiektywna ocena, tylko kwestia techniczna...

 

Pozdrawiam

Tomek

Wiesz w samochodzie dźwięk nigdy nie będzie idealny, poprzez ten transmiter naprawdę leci bardzo dobra jakość, można poczytać w necie o nim. Odczytując dźwięk z płyty cd leci nam on dosyć płaski, z transmitera jest już delikatnie "podbity" wysokimi i niskimi tonami takie jak podaje telefon... co w samochodzie można uznać za ulepszenie, duże ulepszenie.  Co do zakłóceń, nie ma żadnych, najmniejszych pisków czy tym podobnych brak. Jakość FM to nie do końca kwestia techniczna przesyłu lecz kwestia nadawania danej stacji, celowo się spłaszcza dźwięk aby dane radio brzmiało jak najgłośniej. 

Naprawdę polecam ten transmiter, nie zawiedziecie się dźwięk bez różnicy czy na kablu czy właśnie przez niego. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Bluetooth

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq