Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Zdjęcie plastiku hamulca ręcznego

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 tomaszo

tomaszo
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Dąbrowa Górnicza
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Navi
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 19.08.2016

Witam kolegów,

 

Po długim czasie przymierzanie się do tematu demontarzu plastiku od ręcznego udało mi się dobrać do niego i oddzielic do od całej dźwigni. Jak wiadomo czasem się wyciera ten lakier na nim a mozna sobie go potem w łatwy sposób pomalowac lub okleic folią. Całość jest dość prosta choć trochę robiłem to na czuje bo nie znalazłem na ten temat informacji jak to rozebrac. A więc...

 

1. Ten kolotrowy plastik jest zamontowany na 6 zaczepach (po 3 na stronę) tak jak macie zdjęciu

Aby to zdemontowac należy podwarzyć najpierw od dołu dźwigni (rys 2) z obu stron - mocno siedzi więc trzeba się przyłorzyć. Najlepiej tak ja ja użyć jakiś przyrządów do zdejmowania tapicerki - podwarzamy z obu stron.

2. Jak już mamy w miarę szparkę wkładamy paluchy i ciągniemy pod katem do góry i w stronę kokpitu.

3. Zejdzie nam już cały plastik lecz nie szarpcie bo trzyma go jeszcze przycisk od ręcznego - należy go zdemontować - jest na plastikowej blokadzie która wychodzi z ręcznego (rys 3) wystarczy ją delikatnie wcisnąć i zwolnić przycisk.

4. Gotowe :) mamy plastik do malowania i dźwignię w aucie (ten spód jest gumowany więc nie powinien się uszkodzić podczas zdejmowania) (rys 4)

 

I to by było na tyle... mam nadzieje że się komuś przyda.

 

Pozdrowienia  :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   96,23 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   104,39 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   88,01 KB   18 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   44,17 KB   15 Ilość pobrań

  • 0

#2 DJ.

DJ.
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:06, 09.09.2020

cześć, mam "wytarty" plastik, tą szarą część która jest na pierwszym zdjęciu od @tomaszo. W jaki sposób mogę ją odnowić? Lakierowanie czy folia? Ma ktoś z Was doświadczenie?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq