Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Pierścień? Uszczelka? Co jest?

VI

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 accordmike

accordmike
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • SkÄ…d:TORUŃ
  • Silnik:2.3
  • Wersja:LS
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:17, 16.08.2016

No dobra. CoÅ› gÅ‚oÅ›niej ten mój Accord gada. Nawala na Å‚Ä…czeniu kolektora z wydechem, czyli na przejÅ›ciu z dwóch rur na jednÄ… rurÄ™:) Specjalista od tÅ‚umików stiwerdziÅ‚, że jest tam wywalona uszczelka. Czeba nowÄ… kupic.  Dzwonie po hurtowniach by nabyć takowÄ…, i dowiadujÄ™ siÄ™, że ten Accord nie ma żadnych uszczelek tylko pierÅ›cienie na  Å‚Ä…czeniu, aczkolwiek byÅ‚o sÅ‚ychac niepewnoÅ›c w gÅ‚osie Panów Handlarzy z Hurtowni. WiÄ™c uderzam do was o zapytanie:  co znajduje siÄ™ na Å‚Ä…czeniu kolektora z tÅ‚umikiem? CoÅ› bym kupiÅ‚, na zaÅ‚atanie dziury, tylko co i gdzie szukać? DziÄ™kówa z góry, za info. Mój Accord:   1.8VTEC 136KUNIA z 2000r. 


  • 0

#2 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 06:47, 16.08.2016

Wygląda na to że wszędzie są pierścienie
http://japancars.ru/...&nplblk=B__0200
  • 0

#3 tomo3

tomo3
  • Klubowicz
  • 78 postów
  • SkÄ…d:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:22, 16.08.2016

Ja szukaÅ‚em uszczelki na poÅ‚Ä…czeniu katalizator-rura, nigdzie nic nie znalazÅ‚em, w aso jakiÅ› pierÅ›cieÅ„ za 70zÅ‚. 

Zastosowałem pastę bosal do tłumików i jest ok.


  • 0
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.accordklu...-mugen/</a></p>

#4 Emiliano

Emiliano
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • SkÄ…d:PÅ‚ock
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:22, 04.11.2016

No dobra. CoÅ› gÅ‚oÅ›niej ten mój Accord gada. Nawala na Å‚Ä…czeniu kolektora z wydechem, czyli na przejÅ›ciu z dwóch rur na jednÄ… rurÄ™ :) Specjalista od tÅ‚umików stiwerdziÅ‚, że jest tam wywalona uszczelka. Czeba nowÄ… kupic.  Dzwonie po hurtowniach by nabyć takowÄ…, i dowiadujÄ™ siÄ™, że ten Accord nie ma żadnych uszczelek tylko pierÅ›cienie na  Å‚Ä…czeniu, aczkolwiek byÅ‚o sÅ‚ychac niepewnoÅ›c w gÅ‚osie Panów Handlarzy z Hurtowni. WiÄ™c uderzam do was o zapytanie:  co znajduje siÄ™ na Å‚Ä…czeniu kolektora z tÅ‚umikiem? CoÅ› bym kupiÅ‚, na zaÅ‚atanie dziury, tylko co i gdzie szukać? DziÄ™kówa z góry, za info. Mój Accord:   1.8VTEC 136KUNIA z 2000r. 

JeÅ›li nie jest otwór za duży to można zastosować specjalne bandaże do klejenia ;) i kosztujÄ… grosze 


  • 0

#5 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 20:22, 04.11.2016

Ja szukałem uszczelki na połączeniu katalizator-rura, nigdzie nic nie znalazłem, w aso jakiś pierścień za 70zł.
Zastosowałem pastę bosal do tłumików i jest ok.

I to jest najszybsze i pewne rozwiÄ…zanie.
Co do pierścieni to każdy tlumikarz jak nie będzie miał na stanie to zamówi bez problemu.

Wysłane z mojego ALE-L21
  • 0

#6 dzikus08

dzikus08
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • SkÄ…d:ToruÅ„
  • Silnik:1,8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:28, 05.11.2016

Jest tam pierścień, tylko trzeba uważać ponieważ są różne pierścienie, przychodzą w różnych miejscach tzn jeden od kolektora, inny za katalizatorem i o ile się nie mylę inny też do tłumika końcowego.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Ale nabycie takowych to żaden problem, drogie też to nie jest

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 bi4ly92

bi4ly92
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • SkÄ…d:LKS
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES VTi
  • KM:195 KM / 217 Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:57, 06.11.2016

Czy chodzi o część numer 18 z poniższego adresu?

 

 

 

ZauważyÅ‚em, że u mnie w miejscu tego Å‚Ä…czenia czuć podmuchy powietrza. Zastanawia mnie dlaczego przedmuch nie jest silniejszy przy wyższych obrotach. Nie mam też pewnoÅ›ci, że powietrze dochodzi z tego miejsca.  Dodam, że nie czujÄ™ zapachu spalin ani w aucie ani przy katalizatorze. PrzysÅ‚uchiwaÅ‚em siÄ™ dźwiÄ™kom jakie dochodzÄ… z wydechu i spod samochodu- wedÅ‚ug mnie wszystko jest ok. Być może moja "18" powinna jeszcze dostać pastÄ™, o której mówi tomo3. WidziaÅ‚em, że na tym pierÅ›cieniu byÅ‚o coÅ› szarego ale nie mam pewnoÅ›ci czy to byÅ‚a pasta czy jakieÅ› zabrudzenie. RobiÄ™ kilometry i wszystko wydaje siÄ™ być w porzÄ…dku ale to nie daje mi spokoju dlatego bÄ™dÄ™ wdziÄ™czny za wszystkie sugestie ;)


  • 0

BxuFTmD.jpg

             Srebrne CG9 by bi4ly92


#8 wiernek1987

wiernek1987
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • SkÄ…d:Sosnowiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:58, 17.05.2017

Odświeżę temat.

 

PojechaÅ‚em do mechanika z problemem nierównej pracy na biegu jaÅ‚owym

 

ZdiagnozowaÅ‚ że przy kolektorze wydechowym czuć spalinami oraz brak reakcji sondy na wolnych obrotach

Na sondzie nie wyskakuje błąd po podpięciu do kompa ale przy wolnych obrotach podobno nie reaguje a po wyżej 3 tys działa poprawnie.

 

Czy ktoś spotkał się z taką diagnoza z powodu braku szczelności układu wydechowego przy kolektorze?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq