Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Mokra podłoga za fotelem pasażera

VII Mokra podłoga przeciekające drzwi fotel pasażera

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarcinL

MarcinL
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:32, 10.08.2016

Witam, 

 

Mam poważny problem, w poniedziałek kupiłem samochód w Lublinie, po dojechaniu do Wrocławia okazało się, że za fotelem pasażera mam masę wody. 

Od dwóch dni walczę z osuszaniem samochodu mimo że pogoda nie pomaga a ja nie mam garażu by postawić auto. 

Powoli zaczyna być nieprzyjemnie w samochodzie ale walczę dalej. 

 

Pytanie co może być przyczyną ? 

Otwory odpływowe w drzwiach drożne (nie są zapchane). Uszczelki drzwi są nie do dostania na allegro...

 

Proszę o pomoc


  • 0

#2 kristof

kristof
  • Forumowicz
  • 246 postów
  • Skąd:Kln
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:limuzyna
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:43, 10.08.2016

moze z szyberdachu cieknie gdzies po slupkach jeśli masz szyberdach, a tylko na podlodze czy tapicerka tez mokra na drzwiach?W ten sposób mógłbyś wykluczyć uszczelki. Ewentualnie jedz na myjnie z kimś, jeden do auta drugi leje pod ciśnieniem i patrzycie co się dzieje.


  • 0

VTEC PIJE VTEC ŻYJE


#3 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 20:59, 10.08.2016

Zobacz tutaj był taki sam problem http://www.accordklu...z-klimatyzacji/


  • 0

#4 MarcinL

MarcinL
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 12.08.2016

Sytuacja się komplikuje. Byłem na myjce i okazało się, że wykładzina robi się mokra mniej więcej na środku powierzchni miejsca za fotelem pasażera. Woda nie przedostaje się przez szybę ponieważ robi się mokro gdy myje się auto poniżej szyby. Zastanawiam się czy woda nie nabiera się przez jakąś dziurę pod plastikami przez podwozie. Podwozie bez ściągania plastików jest w dobrym stanie. Bez dziur, bez rdzy (jakieś niewielkie ogniska ale nie na tyle by obok była przeżarta dziura. Orientuje się ktoś czy pod fotelem pasażera są jakieś gumki, zaślepki, otwory technologiczne ? Pytanie drugie. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak zdjąć wykładzinę która jest na podłodze ?
  • 0

#5 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 13:30, 12.08.2016

Masz listwy na drzwiach?
Zdejmuje boczek i zobacz którędy się będzie lało.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Drizzit

Drizzit
  • Klubowicz
  • 1362 postów
  • Skąd:Königshütte Oberschlesien
  • Silnik:K20
  • Wersja:customS
  • KM:172,8
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
Garaż Zobacz Garaż
Reputacja: 22
Super

Napisano 13:57, 12.08.2016

Listwy w VII gen są naklejane, nie mają kołków w blasze.


  • 0

#7 MarcinL

MarcinL
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:03, 13.08.2016

Orientuje się ktoś czy pod autem są jakieś korki, zaślepki lub coś w tym rodzaju ? 

 

Zastanawiam się, czy ta woda nie nabiera się od spodu przez jakiś niezaślepiony otwór. 

Wzdłuż progów jest trochę plastiku więc może pod nimi jest jakiś otwór ? Niestety nie mam kanału by dokładnie to sprawdzić. 

Najwcześniej będę mógł się dostać pod auto w okolicy czwartku. 


  • 0

#8 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 11:45, 13.08.2016

Miałem kiedyś podobne zdarzenie w VII - auto stało parę dni na deszczu i jeździło też i zebrało mi się pełno wody z tyłu po stronie pasażera (ale z przodu było sucho). Wysuszyłem ale co było przyczyną nie udało mi się ustalić bo nie udało mi się odtworzyć problemu i nigdy więcej się nie powtórzył. Też podejrzewałem drzwi albo jakieś korki pod spodem ale korków nie brakowało. W końcu uznałem, że mogłem np. nie domknąć szyby.

Czy po tym jak kupiłeś i jechałeś do domu to padał deszcz ?

Kolega zaczytował mój niedawny przypadek z VIII ale skoro woda jest tylko z tyłu to nie będzie raczej z klimy. Niemniej aby uniknąć zgnicia radzę to samo co zrobiłem ja tj. wyjmij plastiki na progu, siedzisko tylne, fotel pasażera i dokładnie wysusz wodę pod wykładziną. Poza tym podniesienie może pomóc ustalić źródło przecieku. U mnie wystarczyło podniesienie wykładziny przed przednim fotelem, jeszcze bez jego wyjmowania, i już wiedziałem co jest grane. Z tyłu bez wyjęcia fotela pasażera raczej nic nie zrobisz.

Zdejmij też boczek tylnych drzwi i polewaj je wodą. No i obejrzyj auto pod spodem. Korki technologiczne są i w podłodze, może tam coś brakuje.p

Tak jak w moim przypadku tylko logiczne rozłożenie problemu na części pomoże plus analiza kiedy pojawia się woda i z której strony naciera.

Użytkownik klosz007 edytował ten post 11:47, 13.08.2016

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#9 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 14:07, 13.08.2016

Orientuje się ktoś czy pod autem są jakieś korki, zaślepki lub coś w tym rodzaju ?

Zastanawiam się, czy ta woda nie nabiera się od spodu przez jakiś niezaślepiony otwór.
Wzdłuż progów jest trochę plastiku więc może pod nimi jest jakiś otwór ? Niestety nie mam kanału by dokładnie to sprawdzić.
Najwcześniej będę mógł się dostać pod auto w okolicy czwartku.

Są takie otwory w 7gen.

Pod fotelem pasażera jest "dziura" przez którą przechodzi przewód od sondy diagnostycznej katalizatora.

W podwoziu jest gumowa zaślepko-przelotka uszczelniająca.

Wysłane z Tapatalk
  • 0

#10 MarcinL

MarcinL
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:38, 13.08.2016

 

 

Czy po tym jak kupiłeś i jechałeś do domu to padał deszcz ?

Nie, kupiłem samochód w poniedziałek. Wieczorem odkryłem mokry dywan (pogoda była słoneczna). 

Dosuszyłem podłogę w środę, w czwartek pojechałem na myjkę. Okazuje się, że na 90% woda dostaje się od spodu. 10 % daje, że woda dostaje się przez uszczelkę drzwi przy słupku pomiędzy drzwiami ponieważ podłoga mokra robi się od środka a nie od boku.

 


  • 0

#11 MarcinL

MarcinL
  • Forumowicz
  • 30 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:21, 19.08.2016

A jednak.Sytuacja najgorsza z możliwych.

Po wyjęciu fotela pasażera okazało się, że mam pod wykładziną ok 6 litrów wody. Po wylaniu wody znalazłem miejsce przecieku.
Winne okazały się przednie drzwi pasażera. Pytanie skąd wziąć komplet uszczelek? Czy da się dostać nowe uszczelki do VII generacji? Czy zostaje tylko wierzyć że zdobędę dobre używki?
  • 0

#12 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:13, 19.08.2016

Hej :)
Sprawdź w EPC, czy uszczelka to osobna część - jeśli tak, to bez problemu dostaniesz w ASO (i u Kolegów/firm sprowadzających OEM graty niezależnie)... inna sprawa, że będą zapewne kosztowały worek pieniędzy...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#13 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:17, 19.08.2016

Pytanie czy to wina uszczelki. Jest sparciała, dziurawa, za bardzo siedzi? Może nie jest dobrze osadzona na drzwiach? A może drzwi walone i źle wyprofilowane? Z którego miejsca cieknie?
  • 0

#14 klosz007

klosz007
  • Klubowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 21:35, 19.08.2016

Uszczelki są oddzielną częścią dostępną w ASO, strzelam po kilkaset zł sztuka (są dwie - zewnętrzna i wewnętrzna), ciężko ocenić na podstawie cen z rosyjskich stron, i to raczej w górnej połówce klkuset. Ale jak napisał mafia35 - bez powodu nie ciekną (o ile to naprawdę one), Chyba, że są stwardniałe lub mechanicznie uszkodzone. Koledze stwardniały w BMW 3 przy bezramkowych szybach i jedyny objaw to spory szum powyżej ok. 140km/h. Żadna woda się nie leje do środka.
Mogą być drzwi źle ustawione ale to by było też widać z zewnątrz chyba ? Może woda raczej przez same drzwi przecieka - czy odpływy na dole drzwi są drożne ? Tam czasem potrafi zakwitnąć niezły ekosystem (ja taki ekosystem odnalazłem za zakolami przednich kół w obecnej VIII przy zakładaniu świateł dziennych, jeszcze mchu tam brakowało). Może źle przyklejona lub uszkodzona folia przeciwdeszczowa ? No albo było coś naprawiane i nie jest proste ale to nowe uszczelki nic nie pomogą za to czujnik grybości lakieru może pomóc.
Jak już wykładzina jest zdjęta to wyszuszyć i znów polewać patrząc gdzie się robi mokro. Może być też z odplywu szyberdachu (jeśli jest) albo przez szybę (jest oryginalna ?).
No a na koniec to co u mnie czyli woda wcale nie z zewnątrz tylko z klimy.

Użytkownik klosz007 edytował ten post 21:43, 19.08.2016

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#15 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2931 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 21:56, 19.08.2016

Coś masz nie "halo" z furmanką że tak się leje - uszczelki są mechanicznie uszkodzone??????? że chcesz je wymieniać ?

Najpierw dobrze obadaj dlaczego się leje, koledzy wyżej dobrze piszą i sugerują.

Byłbyś chyba jednym z pierwszych który wymienia uszczelki drzwi z tego powodu.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Mokra podłoga, przeciekające drzwi, fotel pasażera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq