Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

ZnikajÄ…cy Olej

VII Silnik olej problem pali

  • ZamkniÄ™ty Temat jest zamkniÄ™ty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Prosatan

Prosatan
  • Nowy
  • 16 postów
  • SkÄ…d:PL/DE
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 02.08.2016

Witam.
Mam problem z moim Accordem 2.0 155KM. Nabyłem go sobie osobiście w germanii od dziadka (dosłownie 80+), auto ma teraz 74 tysiące z hakiem przebiegu. Autentyczny 100% (książka,pierwszy właściciel, ogólny stan pojazdu). Ale nie jest tak kolorowo jakby mogło się wydawać. Na jakies 4 tysiące km auto dolałem ok. 1l oleju. Gdzieś 2,5 tysiąca km było zrobionych w warunkach 140-160 przez wiele godzin jazdy. Czy to możliwe żeby auto z takim przebiegiem miało taki apetyt. Dziadek zakatował auto czy moze zaszkodziła mu przerwa w użytkowaniu (auto stało rok na parkingu) Rura normalna, zderzak nie okopcony. Nie dymi przy odpaleniu ani przy gazowaniu. Dzisiaj rozejrzę się za wyciekiem z miski bo góra sucha ale jeżeli bedzie wszystko ok to zanim zacznę działać remont/sprzedaż chciałbym usłyszeć jakąś opinię.
Druga sprawa że w swoich samochodach jestem przyzwyczajony że kontrolka ciśnienia gaśnie już przy kręceniu to następuje to czasem ok 1/2 sek. po odpaleniu. Olej liqui moly pełen syntetyk.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8865 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 11:09, 02.08.2016

ZacznÄ™ od opier.....

 

Jak tworzysz temat, to:

1 - wpisuj poprawnÄ… sygnaturÄ™

2 - sprawdź czy nie ma podobnych tematów, chociażby pierwszy z brzegu, może nie, 2,0 ale 2,4 ale jest.

http://www.accordklu...eju-24-benzyna/

 

3 - zanim zaczniesz cokolwiek szukać wymień olej na świeży (nie pytaj co zalać tylko użyj wyszukiwarki), pojeździj, poobserwuj.

 

ps. Litr na 4000 z takimi prędkościami wcale nie jest jeszcze złym wynikiem.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Silnik, olej, problem, pali

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq