Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Wentylator chłodnicy

VII Wentylator chłodnicy wiatrak wody

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • SkÄ…d:Åšroda Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 06:02, 28.07.2016

Oczywiście jeszcze nie uporałem się z jednym problemem i już doszedł kolejny.

 

Podczas jazdy do pracy w cyklu trasa -> miasto, w cyklu miejskim bez korków dochodził mnie odgłos mocnego buczenia jakiegoś wirującego/wibrującego elementu.

 

Domniemam wiatrak chłodnicy, ale żeby być pewnym, poproszę was o pomoc, czy podczas wolnej jazdy (2, 3, 4 bieg lekki gaz) może załączać się na pare - parenaście sekund oraz wyłączać dosłownie co chwile?

 

Pierwotnie efekt był taki, że przy każdym dodawaniu gazu na biegu buczał, więc myślałem że skrzynia lub sprzęgło, aczkolwiek na sprzęgle i na luzie była cisza, natomiast później ustawał i nawracał niezależnie od biegu.

 

Wiem, że powinienem sprawdzić na krótko wiatrak, zrobię to niezwłocznie jak uzyskam warunki do tego ;S. Dodatkowo jechałem bez klimatyzacji - bez włączonego wiatraka klimy.

 

Największy problem mam tego typu, że w weekend planuję wyjazd w trasę, na tygodniowe wakacje a z autem mam same problemy więc muszę je możliwie szybko rozwiązać...

 

 


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8872 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 06:45, 28.07.2016

Poszukaj bo był temat o wlaczającym się wentylatorse tylko nie pamiętam kto zakładał. Jak dobrze pamiętam to włączał się przy dodawaniu gazu ale może coś pomieszałem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 AntonioPL

AntonioPL
  • Forumowicz
  • 628 postów
  • SkÄ…d:Åšroda Wlkp.
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:200+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:09, 28.07.2016

Dobra, już mam, włączał się przy zwiększonym obciążeniu, ale wentylator klimatyzacji. Udało mi się zdiagnozować usterkę - ciało obce w obudowie wentylatora, troche ocierało o łopatki. Temat do zamknięcia, dzięki za szybką odpowiedź.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Wentylator, chłodnicy, wiatrak, wody

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq