Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

LandiRenzo Omegas OBD w Accord VIII 2.0

VIII LPG LandiRenzo Accord Migaz-S

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#31 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:25, 17.09.2017

Chodzi mi o spalanie benzyny podczas jazdy na gazie. Czy może mieć to związek z obrotami silnika?


  • 0

#32 andimax16

andimax16
  • Forumowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Limuzyna
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 12:02, 17.09.2017

Chodzi mi o spalanie benzyny podczas jazdy na gazie. Czy może mieć to związek z obrotami silnika?


Przy dobrze wystrojonej instalacji to benzyna powinna być zużywana tylko podczas rozruchu do momentu uzyskania przez silnik odpowiedniej temperatury.
A pseudo zakłady które proponują jakieś wspomaganie pracy na PB lub lubryfikacje po prosty nie potrafią albo odpowiednio wystroić auta albo dobrać odpowiednich podzespołów do mocy.
  • 0

#33 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:23, 17.09.2017

Przy dobrze wystrojonej instalacji to benzyna powinna być zużywana tylko podczas rozruchu do momentu uzyskania przez silnik odpowiedniej temperatury.
A pseudo zakłady które proponują jakieś wspomaganie pracy na PB lub lubryfikacje po prosty nie potrafią albo odpowiednio wystroić auta albo dobrać odpowiednich podzespołów do mocy.

:( czyli powinienem się zgłosić do tego Migazu...

Tylko dziwi mnie, że pobiera benzynę tylko przy ostrej jeździe. Jeden znajomy powiedział mi, że może być wystrojona instalacja do 6k obrotów żeby powyżej 6k mieć moc to przełącza na benzynę, bo na gazie by muliło. Nie jestem fachowcem więc wolałem tu napisać...


Użytkownik paniemarianie edytował ten post 12:26, 17.09.2017

  • 0

#34 qronax

qronax
  • Forumowicz
  • 389 postów
  • Skąd:Waw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:45, 17.09.2017

Pogadaj z szefem migazu. Ja mialem wgrana mape z obiema opcjami: powyzej 6k tylko benzyna, a pozniej zmienilismy na to co wlaczone na przelaczniku. Zostala druga opcja i dzialala prawidlowo. Wiec jesli wystroili ci instalacje z przelaczeniem benzyny >6k obrotow to reklamuj :)
  • 0

#35 paniemarianie

paniemarianie
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:cw1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:58, 17.09.2017

Pogadaj z szefem migazu. Ja mialem wgrana mape z obiema opcjami: powyzej 6k tylko benzyna, a pozniej zmienilismy na to co wlaczone na przelaczniku. Zostala druga opcja i dzialala prawidlowo. Wiec jesli wystroili ci instalacje z przelaczeniem benzyny >6k obrotow to reklamuj :)

Jutro zadzwonię. :)

Tak poza tematem, chwalicie LR zamontowane przez Migaz?


  • 0

#36 pbiel1

pbiel1
  • Nowy
  • 19 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:29, 20.09.2017

To nie tak .

Może faktycznie masz ustawiony dotrysk paliwa powyżej iluś tam obrotów i tak jak koledzy pisali nie mogą sobie poradzić chłopaki z ustawieniami mapy więc tak robią.

Ale najprawdopodobniej mówisz o spalaniu beny patrząc na spadającą wskazówkę od poziomu benzyny na desce. Jeżeli tak, to tak ma wiele samochodów przede wszystkim marki francuskie ale również i japońce. Wygląda to tak, że komputer podaje ci ilość w zbiorniku nie po poziomie z pływaka tyko po czasowtryskach paliwa. Nie wie że jedziesz na gazie i mimo to że fizycznie benzyny w zbiorniku nie ubywa, komputer wylicza inaczej i wskazówka pikuje w dół pokazując nieprawdziwy coraz niższy stan benzyny.

W takiej sytuacji, jeśli takie zjawisko u ciebie występuje, należy zamontować emulator paliwa, który powoduje częste odświeżanie poziomu z pływaka po wyłączeniu a następnie po uruchomieni po odpowiedniej pauzie silnika. Warunek prawidłowego działania emulatora to oczywiście dobranie odpowiedniego modelu do auta i inst. lpg oraz posiadanie min. 50% benzyny w zbiorniku.

Też tak miałem u siebie i emulator załatwił sprawę.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, LPG, LandiRenzo, Accord, Migaz-S

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq