Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Ksenon - wymiana zwykłej lampy na ksenon

VII Ksenon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16 crafi

crafi
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Wakefield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:13, 11.03.2016

Jakies sugestie? sam posiadam accorda VII bez xenonu na rynek UK. mam sprysiwacze, jak wyglada sprawa monazu lamp z xenonem czy samo poziomowanie jest w lampie ?


  • 0

#17 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 07:13, 11.03.2016

Jakies sugestie? sam posiadam accorda VII bez xenonu na rynek UK. mam sprysiwacze, jak wyglada sprawa monazu lamp z xenonem czy samo poziomowanie jest w lampie ?

poziomowanie nie jest w lampie, jest z przodu z tyłu na wahaczu..


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#18 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:35, 11.03.2016

Witam,

Ja też przerabiałem ten temat... zakupiłem ori lampy xenon kompletne od anglika, pózniej zakupiłem przesłony do nich no zeby zrobić je na europe, dołożyłem ori spryski ale nie mam zamontowanego samopoziomowania. Na stacji diagnostycznej ustawili mi lampy i śmigam tak... Porównując do zwykłej H1 jest dużo na plus...

Pozdrawiam


  • 0

#19 Pawel T

Pawel T
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Berlin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:39, 17.07.2016

Załączony plik  13689751_10206875059334780_191779306_n.jpg   67,11 KB   39 Ilość pobrańZałączony plik  13713314_10206875059294779_1658807584_n.jpg   57,56 KB   30 Ilość pobrańZałączony plik  13714381_10206875059374781_1880490128_n.jpg   42,41 KB   31 Ilość pobrańWitam. Na wstępie chciałem poinformować, że nie znalazłem podobnego tematu na forum i dlatego zakładam nowy temat. Sytuacją wygląda następująco: Ostatnio miałem małą stłuczkę moim accordem vii, uszkodziłem lewy przedni reflektor ksenonowy, tzn. zbiła się szybka przy świetle postojowym i kawałek obudowy od spodu ale wszystko działa, zarówno ksenon jak i światło postojowe i kierunkowskaz. Moje pytanie jest następujące: czy muszę kupić cały reflektor ksenonowy czy mogę kupić zwykły reflektor, który jest znacznie tańczy i po prostu przełożyć cały ksenon do normalnej lampy? Czy miał ktoś taką sytuację? Dodam, że ksenon jest oryginalny fabryczny. Dodaję zdjęcie jak to wygląda.Proszę o pomoc!  


  • 1

#20 R0bert

R0bert
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Opolskie/Slaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:45, 17.07.2016

Musisz niestety kupić ksenonowy. Jest trochę inaczej zrobiony, ma odpowiednie homologacje wybite na światło ksenonowe.


  • 0

#21 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 08:51, 17.07.2016

można kupić z anglika i przełożyć przesłonę i będzie działać jak EU ;)

 

lub kupuje się zwykłą lampę i wycina od dołu miejsce na przetwornice..

 

tutaj jest jakiś temat:

 

http://www.accordklu...n-vs-klasyczny/


  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#22 okonek

okonek
  • Klubowicz
  • 206 postów
  • Skąd:Trębaczew
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:SEDAN
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:07, 17.07.2016

Witam,

Ja swego czasu kupiłem gołego anglika xenon i tak jak kolega wyżej napisał, przełożyłem z europy soczewke wraz z odbłyśnikiem i przesłona i jest gitara i poza tym żadnych przeróbek także na Twoim miejscu też bym tak zrobił ... bedzie taniej.

Pozdrawiam


  • 0

#23 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 21:05, 17.07.2016

Rozbierałem lampy to pomogę zdjęciami, bo mam lampę z przedlifta - wersja bez xenona oraz z polifta z xenonem.

W przypadku autora tego tematu to będzie tak jak przedmówcy pisali - wystarczy przełożyć zespół z soczewką z tej uszkodzonej do lampy w wersji bez xenona.

Ale jakby ktoś chciał wiedzieć o różnicach w soczewkach pomiędzy tymi dwiema wersjami to macie niżej fotki.

 

Po prawej xenon, po lewej zwykła żarówka H1

 

vD97aAkl.jpg

 

lXMqYJql.jpg

 

Pierwszy od prawej to odbłyśnik z blaszką poziomującą strumień światła na nasz region (jest wkręcana w przeciwieństwie do wersji z xenonem)

 

RrjB1nKl.jpg


  • 0

#24 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 21:50, 17.07.2016


Hej ;)

Witam. Na wstępie chciałem poinformować, że nie znalazłem podobnego tematu na forum i dlatego zakładam nowy temat.

Oj, oj, oj... niestety muszę stwierdzić, że słabo szukałeś, bo temat przewijał się wielokrotnie... klosz lampy niczym się nie różni, na dodatek OEM lampa ma jednocześnie homologację na źródło światła halogenowego i ksenon.
Poszukaj lepiej, chociaż już w zasadzie wszystko wiesz...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona
  • 0

#25 Pawel T

Pawel T
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Berlin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:12, 18.07.2016

Rozbierałem lampy to pomogę zdjęciami, bo mam lampę z przedlifta - wersja bez xenona oraz z polifta z xenonem.

W przypadku autora tego tematu to będzie tak jak przedmówcy pisali - wystarczy przełożyć zespół z soczewką z tej uszkodzonej do lampy w wersji bez xenona.

Ale jakby ktoś chciał wiedzieć o różnicach w soczewkach pomiędzy tymi dwiema wersjami to macie niżej fotki.

 

Po prawej xenon, po lewej zwykła żarówka H1

 

vD97aAkl.jpg

 

lXMqYJql.jpg

 

Pierwszy od prawej to odbłyśnik z blaszką poziomującą strumień światła na nasz region (jest wkręcana w przeciwieństwie do wersji z xenonem)

 

RrjB1nKl.jpg

Czyli jeżeli kupie zwykłą lampę to będę tam mógł wsadzić cały zespół xenonowy, tak? Rozstawy śrub od obudowy ksenona niczym się nie różnią od normalnej? I jeszcze jedno - Jak to wsadzić? Z rozbitej lampy udało mi się wykręcić i wyciągnąć obudowe xenona wraz z soczewką ale nie wiem czy nie dlatego, że lampa była troche popękana... Wychodzi to normalnie bez problemu?? No i jak jest z tymi dziurami na przetwornice? wytnie sie bez problemu? Masz może te lampy w domu? Ja nie mam porównania jak one się różnią od spodu... Sorki za te wszystkie pytania ale muszę mieć pewność żeby sie nie okazało, że kupię zwykłą lampę a potem bedę do tego kupiś xenonową... Dzięki


  • 0

#26 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 08:31, 18.07.2016

Otwory na wkręty w obu zespołach z soczewkami są identico, zresztą widać na powyższych fotkach ;) Spokojnie wkręcisz zespół z xenonem do lampy w której xenona nie było fabrycznie.

A jeśli chodzi o przetwornice to od spodu w obu obudowach jest tak samo, są też otwory na wkręty mocujące przetwornice, a jedyna różnica to tylko zaślepienie które z łatwością się wytnie. Wytniesz sobie w taki sposób, że bierzesz wiertarkę, wiertło i robisz nim kilka otworów na linii krawędzi, dookoła co 2-3mm i potem nożykiem z łatwością wycinasz ;) Po południu strzelę fotkę tej zaślepki.

 

Co do wmontowania soczewki do środka lampy jak i wymontowania bez odklejania kloszy to jest jak najbardziej możliwe, ale z pozoru nie jest to takie proste. Najpierw wkładasz przednią część z soczewką, osadzasz ją w lampie a potem tą tylną z odbłyśnikiem bokiem i poruszaj w różne strony aż trafisz na jedyne ułożenie w którym będziesz mógł mocniej tylko wepchnąć do środka i wejdzie.


  • 1

#27 polonez1810

polonez1810
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Mińsk Maz.
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Accord VII
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:16, 22.12.2016

cześć

 

Wszyscy piszecie że da się wlożyć zespol xenon do zwykłej lampy bez rozklejania, ale jakoś dziwnym trafem lustra maja różne mocowania i nie da się przykręcić soczewki i odbłyśnika w zwykłej lampie.

No chyba że ja akurat taką trafiłem ( zamiennik DEPO) 


  • 0

#28 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 13:52, 22.12.2016

Hej :)

...(zamiennik DEPO)

Słowo klucz - zamiennik...
Tutaj wszyscy pisali o lampach OEM i w nich wszystko pasuje...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#29 pawel84

pawel84
  • Forumowicz
  • 277 postów
  • Skąd:Devizes .UK
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:18, 02.01.2018

Tak nawiązując do tematu jeśli mam anglika na ksenonie a chcę mieć lampy na Europę,to co należy kupić,aby to zmienić?


  • 0

#30 NEO NFS

NEO NFS
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 20:36, 02.01.2018

Tak nawiązując do tematu jeśli mam anglika na ksenonie a chcę mieć lampy na Europę,to co należy kupić,aby to zmienić?


Jeśli chcesz z Uk zrobić na EU to musisz zdobyć przesłony soczewki n EU.
Pzd.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Ksenon

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq