Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Modyfikacja lamp VII

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#16 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:45, 06.08.2016

Ciekawie to wygląda, orientujesz się jak cenowo to wychodzi ? Bo coś czuję ,że dosyć drogo :P


  • 0

#17 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:46, 09.08.2016

Cenowo około 600 zl a wg mnie trochę głupota i zarabianie retrofitu na niewiedzy ludzi.
Na forach acury tsx i typowo oświetleniowych można znaleźć porównanie soczewek, u nas w accordach wystarczy rozebrać lampkę i wymienić soczewkę ( na czyste szkło ) żeby uzyskać możliwe najlepszą jakość światła, szkła kosztują chyba 40$ a wymienia się je bez rozklejania lampy :) najlepsze projektory xenonowe jakie są dostępne na rynku to z acury TL i TSX 2005+

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Ja przy okazji regeneracji i uszlachetnieniu na xenon. Podkładowałem tylko pozycyjne. Przy moim kolorku Black Mattat w głównym odblasku wygląda kiepsko. Accord ma i tak dosyć wąskie i małe reflektory. Taki zabieg jest ok ale przy budzie silver, black i grfit.
P.s. Moim skromnym zdaniem lepiej teraz wygląda jak polift 😊
A...i zmodyfikowałem wentylację lampy(poprawiłem bład fabryczny, a narozbierałem się deko reflektorów), tak że na 99% będzie zbędne użycie pochłaniacza wilgoci.

W jaki sposób uzyskałeś ten kolor postojowki? Wygląda to naprawdę super masz może jakieś dokładniejsze fotki?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#18 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 11:33, 09.08.2016

... u nas w accordach wystarczy rozebrać lampkę i wymienić soczewkę ( na czyste szkło ) żeby uzyskać możliwe najlepszą jakość światła, szkła kosztują chyba 40$

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

w jakim sensie? Na czyste szkło?  Oryginalne jest kiepskie? Czy ze starości matowieje/brudzi się. Czy na zupełnie inny typ szkła.


  • 0

**************************************************
 


#19 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:38, 09.08.2016

To jest inny typ szkła :) te starsze są tj ryflowane i mają okręgi a wersja 2005 i chyba tylko ma czyste, nie pamiętam jak to było dokładnie ale taka soczewka występowała chyba tylko w tsx 2005 type S, nie pamiętam za cholerę jak to było

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#20 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 12:14, 09.08.2016

Te ryflowane są właśnie przystosowane pod xenon i występowały już w poliftowych Accordach (mam takie lampy z 2006 roku i są na niej te okrężne schodki).

Kiedyś w necie czytałem na ten temat i podsyłam link do dyskusji oraz cytuję:

Wielu z nas wymieniło już zwykłe żarówki halogenowe na ich xenonowe odpowiedniki z przetwornicami. Wydaje się, że jest OK, ale gdy stajemy obok auta z prawdziwymi xenonami OE, to tamte jakby lepiej świecą.
Dlaczego?Powodem jest soczewka (o ile takowa u nas występuje)
Na poniższym zdjęciu widać sporą różnicę w strukturze oryginalnej soczewki halogenowej w stosunku do soczewki xenonowej.
231761764.jpg

Ta z prawej to oczywiście xenon.


A tutaj różnica pomiędzy światłem xenonowym w oryginalnych lampach z oryginalnymi soczewkami a światłem xenonowym w oryginalnych lampach ale z xenonowymi soczewkami z BMW 5..:

838118636.jpg



U mnie po wyczyszczeniu soczewki świeci dużo lepiej i wygląda to tak:

18mAMUcl.jpg


  • 0

#21 domino.pl

domino.pl
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Kolwiek
  • Silnik:1,8
  • Wersja:AUDI TT 8n
  • KM:260
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:blaszane
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:37, 09.08.2016

chcesz powiedzieć że mamy szukać soczewek od BMW 5 do naszych accordów?


  • 0

**************************************************
 


#22 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 19:24, 09.08.2016

Tego Wam nie sugerowałem, ale jak te z BMW będą miały 64mm średnicy na płaskiej części soczewki to mogą pasować do Acco.


  • 0

#23 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:53, 10.08.2016

Kolego Zaldier, przeczytaj jeszcze z 5 razy to co wrzuciles bo ludzi w błąd wprowadzasz i nawet ja sam prawie w to uwierzyłem... To co tam jest zawarte to zacznijmy od tego że to temat z 2007 roku, po drugie koleś porównuje soczewkę z halogenu do soczewki xenonowej i stąd ta różnica w świetle. Soczewki xenonowe mogą być czyste lub ryflowane, ryflowane świecą słabiej. Dokładny model Soczewki jaki jest przeszczepiany do naszych accordow to TSX-R

Link do ebaja
m.ebay.com/itm/2-5-TSX-R-Clear-Lens-TSXR-Clearlens-2-5inch-Projector-Retrofit-Clear-lens-/291355370484?nav=SEARCH

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#24 Zaldier

Zaldier
  • Forumowicz
  • 474 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive+
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:GH
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 09:16, 10.08.2016

W sumie to wydawało mi się, że soczewki Fresnela (z prążkami) lepiej skupiają światło jak w latarniach morskich, gdzie takowe występują właśnie.

Jednak teraz poczytałem jeszcze trochę na ich temat i większość twierdzi, że świecą tak samo, a różnice to miększy cutoff w soczewce ryflowanej oraz grubość (czysta jest dużo grubsza).


  • 0

#25 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:50, 10.08.2016

Między tsx a tsx r, różnice to ostrzejsza linia odcięcia i jaśniejsze światło, jak u siebie zacznę modzic lampy to wpadnie właśnie ta soczewka + przetwornice Osram 55w i xenon tez osrama, model gdzieś był na hidplanet

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#26 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:28, 10.08.2016

Pokwapiłem się i rozebrałem lampę. Mam zwykła H1 i jest czysta soczewka a nie żadna ryflowana czy tam dymiona jak na zdjęciu wyżej.

Czy o takie soczewki chodzi że lepiej świeca?

641_soczewka.jpg


Użytkownik krychu34692 edytował ten post 12:28, 10.08.2016

  • 0

#27 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:28, 10.08.2016

masz zwykłą soczewkę do h1, nie ma to nic wspólnego z soczewkami tsx-r'a


  • 0

#28 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:30, 10.08.2016

Też kiedyś czytałem, że ktoś zaadoptował soczewki z innego samochodu ( nie jestem pewien ale w 90% były to własnie z bmw) jakość świecenia oczywiście o wiele lepsza. Jednak znalazły się odrazu negatywne wpisy na forum o tej modyfikacji. Nie pamiętam zabardzo tematu ale było kilka sporów, m.in. soczewki są dobierane do grubości szkła reflektoru, bo niby załamują kąt światła itd itp. Niestety nie znam się na tym i nie wiem też ile prawdy było w tym co czytałem ale moje zdanie takie, że jeśli przerobione i trochę odbiega to od normy to też jest dobrze :D
A propo odbłyśnika od kierunków, jeśli ktoś nie chce pomarańczu to może też go wyjąć, wstawić żarówkę chromowaną co świeci na pomarańczowo i też wygląda ok :D

Użytkownik JANKES3 edytował ten post 20:33, 10.08.2016

  • 0

#29 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:19, 11.08.2016

Zmiana soczewek na inne to dosyć słaba opcja :/ te z naszych accordow są jednymi z najlepiej świecących projektorów (tylko TL ma lepsze) na hidplanet są porównania. Zamówiłem dzisiaj soczewki tsxr to wtedy się zobaczy dokładnie. Miałem u siebie w ej9 zamontowane mini h1 bixenon i świeciły kosmicznie dobrze a nie oslepialy nikogo.

Kwestie bezpieczeństwa pomijam bo mało to istotne w momencie kiedy jeżdżą asy z lampami świecącymi w korony drzew oślepiając każdego z naprzeciwka...


A propo odbłyśnika od kierunków, jeśli ktoś nie chce pomarańczu to może też go wyjąć, wstawić żarówkę chromowaną co świeci na pomarańczowo i też wygląda ok :D

Staram się dopasować jakieś klosze biale ;)

Czy ktoś mógłby mi zmierzyć średnicę klosza kierunku w lampie? Albo otworu wewnętrznego

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Ruffy edytował ten post 01:27, 11.08.2016

  • 0

#30 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:01, 11.08.2016

Jak jest taka różnica w świetle to i ja bym zmienił ta soczewkę. Nie przypuszczałem że jest taka różnica w świeceniu przez soczewkę jak jest xenon założony.... 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq