Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Tylna szyba się nie zamyka z centrali kierowcy.

VII Tylna szyba

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukzo306

lukzo306
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:bad bentheim
  • Silnik:2.2
  • Wersja:kombi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:14, 29.06.2016

Witam mam pytanie odnośnie zamykania szyby lewej tylnej ponieważ mogę ją otworzyć z centrali kierowcy ale nie mogę jej już zamknąć,natomiast z tylniej centrali normalne się otwiera i zamyka .
  • 0
lukasz zo306

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 11:26, 29.06.2016

Witam mam pytanie odnośnie zamykania szyby lewej tylnej ponieważ mogę ją otworzyć z centrali kierowcy ale nie mogę jej już zamknąć,natomiast z tylniej centrali normalne się otwiera i zamyka .

Na zdrowy rozum wychodzi, że uszkodzony jest przełącznik z centrali kierowcy...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#3 lukzo306

lukzo306
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Skąd:bad bentheim
  • Silnik:2.2
  • Wersja:kombi
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:25, 29.06.2016

No tak ale czy napewno skoro otwiera a tylko nie zamyka .może ktoś miał podobny problem. I czy w takim wypadku trzeba całą centralne kierowcy czy da się tylko ten jeden przełącznik.

Użytkownik lukzo306 edytował ten post 12:26, 29.06.2016

  • 0
lukasz zo306

#4 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 12:49, 29.06.2016

wyjmij centralkę, sprawdź połączenia miałem podobnie po zakupie auta szyba prawa od pasażera tył jechała w dół ale nie wracała, sprawdziłem centralkę oczyściłem, przy okazji przy drzwiach z tyłu też rozebrałem wszystko i wyczyściłem i działa od 2 lat bez problemu. 


  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#5 pe_jot

pe_jot
  • Młodszy Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Ostrów Mazowiecka
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:13, 29.08.2016

Ja mam podobny problem z tym że u mnie z panelu kierowcy nie mogę otworzyć szyby. Zamykanie działa.
Czy ktoś poratowalby jakimś schematem szyb do VI gena? Nie mówiąc o manualu...

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 hakenhanka

hakenhanka
  • Nowy
  • 14 postów
  • Skąd:Puławy
  • Silnik:2,4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:40, 07.10.2016

mam ten sam problem w VII gen, tylna lewa się otwiera z centralki ale nie zamyka jutro spróbuję to oczyścić może ktoś wie czy zdemontowanie centralki jest trudne czy trzeba ściągać cały boczek?


  • 0

#7 gudziegodzi

gudziegodzi
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:156
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:08, 16.05.2021

Wiatam po zakupie Accord mam malu problem z tylną szybą od strony pasarzera. Problem polega na tym ze szba sie opusza jednak w momencie autoatycznego zamykania szyba idzie do góry i nie chce sie zaknąć tylko odbija i wraca (jakby obijała i nie pamietala gdzie powinna się zatrzymać ) moze jesteście w stanie coś poradzić. Znalazlem taką  instrukcje

Bez użycia testera HDS (szyba drzwi kierowcy)
UWAGA: Wszystkie kolejne podpunkty w Krok 4 muszą zostać wykonane w odstępie 5 sekund.
  1. Włączyć zapłon (II).
  2. Całkowicie opuścić szybę, używając funkcji opuszczania przełącznika szyby drzwi kierowcy.
  3. Otworzyć drzwi kierowcy.
  4. Wykonać następujące czynności trzykrotnie przed przejściem do Krok 5 :
    • Ustawić wyłącznik zapłonu w położeniu BLOKADA (0).
    • Nacisnąć i przytrzymać przełącznik opuszczania szyby kierowcy.
    • Włączyć zapłon (II).
    • Zwolnić przełącznik opuszczania szyby kierowcy.
  5. Sprawdzić, czy funkcja automatycznego podnoszenia przestała działać. Jeśli nadal działa, powrócić do punktu Krok 1 .
  6. Całkowicie opuścić szybę, używając funkcji opuszczania przełącznika szyby drzwi kierowcy.
  7. Pociągnąć i przytrzymać przełącznik podnoszenia szyby kierowcy aż do całkowitego zamknięcia szyby, a następnie trzymać przycisk jeszcze przez 1 sekundę.
  8. Sprawdzić, czy moduł szyb sterowanych elektrycznie został zresetowany za pomocą funkcji automatycznego podnoszenia i opuszczania szyb. Jeśli szyba nadal nie działa w trybie automatycznym, powtórzyć procedurę kilka razy, zwracając szczególną uwagę na 5 sekundowe ograniczenie czasowe pomiędzy krokami.
Bez używania testera HDS (szyba drzwi pasażera)
UWAGA: Wszystkie kolejne podpunkty w Krok 4 muszą zostać wykonane w odstępie 5 sekund.
  1. Włączyć zapłon (II).
  2. Całkowicie opuścić odpowiednią szybę, używając funkcji opuszczania głównego przełącznika szyb sterowanych elektrycznie.
  3. Otworzyć drzwi kierowcy.
  4. Wykonać następujące czynności trzykrotnie przed przejściem do Krok 5 :
    • Ustawić wyłącznik zapłonu w położeniu BLOKADA (0).
    • Nacisnąć i przytrzymać przełącznik opuszczania wchodzący w skład głównego przełącznika szyb sterowanych elektrycznie.
    • Włączyć zapłon (II).
    • Zwolnić przełącznik opuszczania wchodzący w skład głównego przełącznika szyb sterowanych elektrycznie.
  5. Sprawdzić, czy funkcja automatycznego podnoszenia przestała działać. Jeśli nadal działa, powrócić do punktu Krok 1 .
  6. Całkowicie opuścić odpowiednią szybę, używając funkcji opuszczania odpowiedniego przełącznika opuszczania szyby.
  7. Pociągnąć i przytrzymać odpowiedni przełącznik podnoszenia szyby aż do całkowitego zamknięcia szyby, a następnie trzymać przycisk jeszcze przez 1 sekundę.
  8. Sprawdzić, czy moduł szyb sterowanych elektrycznie został zresetowany za pomocą funkcji automatycznego podnoszenia i opuszczania szyb. Jeśli szyba nadal nie działa w trybie automatycznym, powtórzyć procedurę kilka razy, zwracając szczególną uwagę na 5 sekundowe ograniczenie czasowe pomiędzy krokami.

  • 0

#8 bartekS

bartekS
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Hamburg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:JHMCL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:21, 13.07.2021

Witam, mam taki sam problem. Tylna szyba od strony kierowcy odbija podczas automatycznego zamykania (Accord VIII). Pomogły czynności podane w instrukcji?
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, Tylna szyba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq