Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Radio 2din zamiast PSS

VIII 2din radio 2din Premium Audio System PSS double din

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 hubbu

hubbu
  • Forumowicz
  • 363 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2,4
  • Wersja:exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 00:14, 11.06.2016

Nadszedł czas zmian, więc postanowiłem wstawić 2dinowe radio zamiast centralnej jednostki PSS.

Sprawa nie jest łatwa, ponieważ oryginalny PSS używa wzmacniacza ELS Panasonica - dającego "przestrzenny dźwięk",
różne są opinie na jego temat - jest jakiś fabryczny kontur, który jest jakby najlepszy dla większości, a niektórzy woleliby bardziej neutralny (flat).

Poszedłem drogą wymiany HU i wzmacniacza i wybór padł na:
HU                      - Pioneer avh-x5800dab (cd, dvd, bt, dab, mp3, flac, kamera cofania i AppRadio mode = nawigacja z telefonu przez kabel usb na ekranie HU)
Wzmacniacz         - Clarion xc-2510 (pięć kanałów - pasuje do wyjść HU; klasa D - małe rozmiary, obsługuje 2ohmowe głośniki takie, jak w naszych autach)

Bałem się trochę zostawiać głośniki oryginalne, ale jak na razie wszystko gra ładnie i czysto (jak na moje nieaudiofilskie uszy). Po ustawieniu flat, bez najmniejszego podbijania czegokolwoiek, na mojej osłuchanej płycie słyszę na nowo każdą strunę gitary ;)

Dodałem tutorial w dziale "Zrób to sam" http://www.accordklu...m-audio-system/

Zapraszam do komentarzy, pytań, propozycji i porad.


pm9pvKV.jpg


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, 2din, radio 2din, Premium Audio System, PSS, double din

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq