Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Coś brzęczy z prawej strony

VIII brzęczenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vincent

Vincent
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:00, 03.06.2016

Witam,

 

Od dłuższego czasu próbuje zlokalizować brzęczenie które pojawia się z okolicy drzwi pasażera. Słychać je gdy jadę po drobnych nierównościach albo bardzo szorstkiej nawierzchni. Niestety nie mam kogo wsadzić za kierownicę, zeby samemu zlokalizować źródło (żona boi się jeździć - za duże auto :) ). Wyczyściłem wszystko co się dało, usunąłem wszelkie przedmioty ze schowków - może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Niby nic, a potrafi zdenerwować:P


  • 0

#2 321.

321.
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:wejherowo
  • Silnik:2.2
  • Wersja:S
  • KM:132
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1995
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:42, 03.06.2016

Sprawdź śrubki, wkręty z podkładkami czy są dokręcone, przy małych wibracjach podkładka będzie hałasować. Sam miałem taki sam problem. 


  • 0

#3 Lopat

Lopat
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sed
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 03.06.2016

osłona gwizdka (wysoko tonowego głośnika) na 100% u mnie od strony kierowcy takie cuda odchodzą, wystarczy poruszyć tak jakbyś dokręcał i u mnie starcza na jakiś czas.


  • 0

#4 m0sciu

m0sciu
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:Jaworzno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VIII Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:23, 07.06.2016

osłona gwizdka (wysoko tonowego głośnika) na 100% u mnie od strony kierowcy takie cuda odchodzą, wystarczy poruszyć tak jakbyś dokręcał i u mnie starcza na jakiś czas.

 

Mam to samo - dziś sprawdzę "gwizdek".


  • 0

#5 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:17, 08.06.2016

u mnie było jeszcze coś innego i sam szukałem długo, przerabiam auto pod nowe audio cały czas więc myślałem że coś sknociłem a jednak nie.

Śmieszna sprawa bo tłukły się okulary w schowku nad głową w podsufitce :) kawałek gąbki załatwił sprawę :D


  • 0

#6 sorek

sorek
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Braniewo
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 02:17, 16.06.2016

Zlokalizowałeś problem? Mam ta sama przypadłość. Myslalem początkowo ze to głośnik ale trzeszczy tez przy wyłączonym radiu na nierównościach. U mnie dobiega to z okolicy uchwytu.
  • 0

#7 Spider323

Spider323
  • Klubowicz
  • 187 postów
  • Skąd:małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:s
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:27, 03.07.2016

u mnie też mi cos brzęczy z okolic prawych przednich drzwi lub słupka, nie moge tego zlokalizowac. brzęczy tylko na nierównościach wiadomo ze wtedy radio podkręcam, 


  • 0

#8 Vincent

Vincent
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:01, 05.07.2016

Ostatnio problem magicznie zniknął... może ze względu na upaly. Jeśli brzęcznie powróci sprobuje rozebrać panel drzwi, bo dźwięk dochodził z tamtej okolicy. Gwizdek raczej to nie był, próbowałem go ruszać, pukać itp i siedzi ciasno.


  • 0

#9 kamilski

kamilski
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Warszawa/Puławy
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:227
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:13, 17.07.2016

u mnie było jeszcze coś innego i sam szukałem długo, przerabiam auto pod nowe audio cały czas więc myślałem że coś sknociłem a jednak nie.
Śmieszna sprawa bo tłukły się okulary w schowku nad głową w podsufitce :) kawałek gąbki załatwił sprawę :D


Miałem to samo, ale wystarczyło inaczej okulary położyć :) ale dźwięk tak jakby od strony drzwi pasażera
  • 0

#10 Vincent

Vincent
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:51, 18.07.2016

Dźwięk powrócił.. zastanawiam się, czy to przypadkiem nie z fotela, ostatnio jeździłem z pasażerami i nie było nic słychać, natomiast podczas samotnej drogi do pracy brzęczy.. okularów nie mam w schowku:)


  • 0

#11 5150

5150
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Birmingham
  • Silnik:2.4
  • Wersja:VIII
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:58, 18.07.2016

Sprawdź jeszcze słupki "b"'tu gdzie jest zwijacz pasa. U mnie czasem sie odzywa.
  • 0

#12 sebasto

sebasto
  • Forumowicz
  • 244 postów
  • Skąd:lubelskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:0,5 w porywach do 0,7
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:25, 18.07.2016

pas może nie być zwinięty, metalowy element zaczepia o siedzenie i tłucze o słupek na nierównościach... taka mała wada VIII, trzeba na to uważać, w VII pas zawsze się zwinie, w VIII jakby fotele były większe i czasem metalowy element zahaczy o fotel zostając w zakleszczonej pozycji, stąd te stuki... pozdr...


  • 0

#13 kamilski

kamilski
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Warszawa/Puławy
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:227
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:02, 20.07.2016

Dźwięk powrócił.. zastanawiam się, czy to przypadkiem nie z fotela, ostatnio jeździłem z pasażerami i nie było nic słychać, natomiast podczas samotnej drogi do pracy brzęczy.. okularów nie mam w schowku:)

 

a zagłówek pasażera? Mi skrzypiał niemiłosiernie, to go wd40 potraktowałem i przestał.


  • 0

#14 Zatoichi

Zatoichi
  • Forumowicz
  • 342 postów
  • Skąd:Wro
  • Silnik:2.4
  • Wersja:.exe
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:49, 26.07.2016

Nasz model ma problem z fotelem pasażera. Na nierównościach, kiedy masz ten dźwięk, przytrzymaj delikatnie oparcie tego fotela i zobacz czy dzwięk ustał. Jeśli tak, to masz temat:

 

http://www.accordklu...fotela-boczków/

 

Niestety na gwarancji nic nie poradzili i oczywiście spychologia oraz teorie z kosmosu.


  • 0

Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
ex-wife: AccoVII 2.4 exe, AccoVIII 2.4 TypeS AT '11...


#15 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 09:23, 27.07.2016

pas może nie być zwinięty, metalowy element zaczepia o siedzenie i tłucze o słupek na nierównościach... taka mała wada VIII, trzeba na to uważać, w VII pas zawsze się zwinie, w VIII jakby fotele były większe i czasem metalowy element zahaczy o fotel zostając w zakleszczonej pozycji, stąd te stuki... pozdr...

Ja delikatne stuki w okolicy środkowego słupka zlokalizowałem dokładnie w ten sam sposób. Klamra pasa pasażera, po jego wyjściu z samochodu, zazwyczaj odwracała się sprzączką w kierunku słupka i tłukła o niego. Poprawienie pasa tak, aby sprzączka zwisała luźno i była skierowana w stronę oparcia fotela (prawidłowa pozycja) wyeliminowała denerwujące pukanie. Pierdoła, ale denerwująca, widocznie naciąg pasa jest ciut za słaby.


  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, brzęczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq