Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Reperaturka tylnego nadkola tourer VII

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#31 gregor77

gregor77
  • Młodszy Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Chorzów
  • Silnik:2,0
  • Wersja:EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:37, 15.08.2016

Troy, możesz podać namiar do gościa o którym wspomniałeś ? ,szukam na Śląsku lakiernika z krwi i kości który ogarnie temat rudej na rantach w CL7, na wiosnę 2015 oddałem auto do ASO żeby to zrobili jak trzeba ale niestety po zimie ruda wylazła , pojechałem z reklamacją w kwietniu tego roku "zrobili" tak że ruda na nowo zawitała a jeszcze zimy nie ma,ręce opadają, gwarancję dalej mam ale już mi się odechciewa...,(może ktoś oprócz Troy'a może polecić dobrego lakiernika)z góry dzięki.
pozdro dla wszytkich


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#32 Troy

Troy
  • Forumowicz
  • 668 postów
  • Skąd:Żory
  • Silnik:2.2
  • Wersja:0
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:0
  • Nadwozie:0
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:41, 16.08.2016

http://zory.com.pl/w...,83,262654.html
  • 0

#33 karibe

karibe
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:32, 02.03.2017

Witam

 

Chciałbym temat odświeżyć bo mam dokładnie ten sam problem. Prawa strona w tourerze jest jeszcze do uratowania, blacharz orzekł że można jeszcze wyczyścić z rdzy, zabezpieczyć, pomalowac i powinno na jakiś czas wystarczyć.

Gorzej sprawa wygląda z lewym tyłem bo wg niego szkoda wyrzucać kasy w błoto bo "rdza już pofalowała błotnik i siedzi od wewnątrz", trzeba by wymienić cały element bo reperaturki nie wystepują.

Proponował ze swojej strony wymianę całego błotnika no ale to ponoć masa roboty(kasy) jest z wycinaniem.

Co Wy na to, są jakieś inne wyjścia?


  • 0

#34 marekb1988

marekb1988
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:191
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:48, 02.03.2017

12 tysięcy błotnik w ASO...


  • 0

#35 Edson

Edson
  • Partner HAKP
  • 4485 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Specjals
  • KM:320+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:hot-hatch
Reputacja: 137
Wzorowa

Napisano 14:50, 02.03.2017

Przeczytałeś na fb:p

Zawsze trochę roboty jest z tymi tylnymi reperaturkami..Dobry blacharz powinien sam sobie dorobić, lub można kupić poszycie i wspawać..Trochę roboty jest..
  • 0

mechanika: regulacja luzu zaworowego, wymiana hebli, zawieszenia, płynów, sprzęgła, rozrządu, silników, naprawa silników, skrzyń MT, regeneracja zacisków, serwis klimatyzacji - etc - Warszawa/Otwock  tel 690886882 - zapraszam


#36 marekb1988

marekb1988
  • Forumowicz
  • 228 postów
  • Skąd:Świdnik
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:191
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:09, 02.03.2017

Tak, na fejsie :p aż zbladłem z wrażenia. Idź do innego blacharza.
  • 0

#37 ksiadzrobak

ksiadzrobak
  • Forumowicz
  • 68 postów
  • Skąd:nibylandia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:17, 22.03.2017

a czy w kombiaku promień tylnego nadkola jest taki sam jak w sedanie?


  • 0

#38 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:43, 22.03.2017

Panowie już zrobione :ok . Gościu rzeźbił 2 tygodnie sam z blachy 1.2 Wyszło idealnie nawet z rantem do wewnątrz. No i zakonserwował w środku. Musiał całą tapicerkę wywalić z bagażnika. Roboty naprawdę dużo było. Jak będzie ładna pogoda zrobię zdjęcia.


  • 1

#39 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 23:35, 22.03.2017

Tak z ciekawości ... jaki koszt tej rzeźby ? Jedna stronę robiłeś , czy dwie ? 


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#40 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:25, 23.03.2017

Tak z ciekawości ... jaki koszt tej rzeźby ? Jedna stronę robiłeś , czy dwie ? 

1200 za obie strony. Pewnie w tydzień by się uwinął ale robi po pracy do wieczora.  Jego pasja czy hobby nie wiem. Jak zobaczyłem jego garaż w domu to byłem w szoku. Tyle sprzętu, że u innych to połowy z tego nie widziałem. Spawarki, Arkusze blachy Papiery różnej grubości rolkami i masa innych rzeczy. Roboty ma tyle, że pół roku czekałem w kolejce. Jak przyprowadziłem samochód to miał dopiero co zrobioną Mazdę 6. Gdyby mi nie powiedział co robił to w życiu bym nie zgadł. Próg i nadkola ale było łatwiej bo były reperaturki. Do mnie po dwóch dniach zadzwonił bo myślał, że dobierze reperaturki z innego samochodu, ale zmienił zdanie i stwierdził, że będzie sam dorabiał z blachy. Dostałem namiar z polecenia.


  • 0

#41 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 00:52, 24.03.2017

Dzięki za info. No to trzeba przyznać masz szczęście że masz takiego fachowca pod ręką ...  Ja szukam VII kombi i unikam jak ognia takich co już mają oznaki rudej na tylnych nadkolach . Nie chcę sobie robić na dzień dobry problemu ... 


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#42 metallica81

metallica81
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Jawor
  • Silnik:2.0
  • Wersja:COMFORT
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:12, 24.03.2017

Dzięki za info. No to trzeba przyznać masz szczęście że masz takiego fachowca pod ręką ...  Ja szukam VII kombi i unikam jak ognia takich co już mają oznaki rudej na tylnych nadkolach . Nie chcę sobie robić na dzień dobry problemu ... 

Myślę, że możesz się jeszcze naszukać. Jeśli kupisz z pordzewiałymi względnie nadkolami, to cena będzie atrakcyjniejsza jak w moim przypadku. Widziałem co kupuję i wiem, że mam teraz zrobione jak należy. Idealnych niestety nie ma. Nawet jeśli trafisz na ładne nadkola to nie masz pewności czy czasem ktoś nie zrobił po taniości by sprzedać. Miałem tak z poprzednim samochodem. Nadkola były idealne a po roku pęcherze zaczęły wychodzić. Zdarzają się oczywiście wyjątki od normy. Ale niestety w Accordach nadkola to bolączka. Powodzenia z szukaniem i gratuluję wyboru VII w kombi (Tourer). Przewoziłem płyty drewniane 1.8m i nawet nie musiałem fotela przysuwać a bagażnik się ładnie zamknął.


  • 0

#43 Godar

Godar
  • Forumowicz
  • 543 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 18
Dobra

Napisano 13:10, 24.03.2017

Właśnie wróciłem z oglądania takiego i nadkola ma ładne , rzekł  bym aż za ładne ... Lakier jest podrapany  na nim , że tak powiem "użytkowo" : drzwi , maska, zderzaki , ale nadkola przednie i tylne bez rdzy i większych zadrapań . Nie miałem czujnika przy sobie , bo jechałem z marszu po drodze ... Tylko że to traktorek 2,2  , a ja raczej szukam benzyny 2.0 , a szukam już ponad pół roku. 

Tak jak piszesz można patrzeć i pod tym kątem jak piszesz - brać jak lekko rudzieją i robić od razu porządnie ... Tylko nie mam za dobrego i pewnego szpeca od takich robót i w tym problem ...

No cóż , Honda poległa na rudej poprzez słabe zabezpieczenie antykorozyjne ...


  • 0
Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ...

#44 pawel12

pawel12
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • Skąd:FRY
  • Silnik:2.0
  • Wersja:F20Z1
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:00, 24.03.2017

Taki trochę offtop

Szkoda że nie wyeliminowano tego problemu do dnia dzisiejszego. Bo ceny accorda są kosmiczne , kiedy gdy  w 2007 r kupowałem V gen za porządnego 10 latka płaciłem 17,5 tys dzisiaj ciężko za 25 tys znaleźć 10 letni egzemplarz. Nie wiem czy samochody używane tak podrożały czy jaki pieron. Jak widze accorda za 30 tys zł który ma 10 lat to się grubo zastanawiam czy nie wziąć innego samochodu za te 30 tys który będzie miał maks 7 lat


  • 0

#45 mafia35

mafia35
  • Forumowicz
  • 554 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:22, 24.03.2017

Ale to prosta odpowiedź jest na to. Wsiadz i przejedź się 10 letnim accordem, a później 7 letnim innym. Do tego zwróć uwagę na awaryjność i już wiadomo. Ogólnie to wolałbym zrobić reperaturkę niż wymieniać pompowtryski lub cały silnik np. TSI...
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq