Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Jednostajne wycie w prawym kole

VII wycie pół oś łożysko koło

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:59, 10.06.2016

jasne pewnie kolego masz racje. to tez na pewno wazne info. ja akurat tak dziwnie zauwazyłem ze to wycie, buczenie nie zmienia sie pod ciezarem na zakretach ani nic takiego  i to mnie ciekawi. myslałem że mzoe skrzynia ale skrzynia hcyba by zmieniała dźwiek przy wcisnietym sprzegle zmianie biegów czy czym kolwiek a tu ciagle jest identycznie. Nawet jak zgasiłem auto w czasiejazdy na prostej przy 80 buczenie było.


  • 0

#17 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:50, 10.06.2016

Opona , łożysko
  • 0
                       

#18 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:22, 10.06.2016

ok mamogormne wrażenie ze to co slysze jest w prawej strony. Zdjołem to koło i założyłem inne i dźwiek był taki sam. W takim razie czy to mozliwe ze oponaby az tak bardzo przenosiła moze sie okazac to zupełnie inne koło niz obstawiam.

A co mnysliscie o podporze wału?? Mam luz na niej lekki


  • 0

#19 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:32, 17.08.2016

Ja mam podobny dzwiek w prawym przednim kole z tym ze moze i glosniejszy przy wiekszej predkosci. Bylem na rozpedzarce na stacji diagnostycznej i wyszlo, ze prawe przednie kolo wyje. Wymienilem łozysko kola, ale wycie, buczenie i drgania w kabinie nie ustaly. Szczegolnie odczuwalne miedzy 30-60 km/h. Pojechalem jeszcze raz na rozpedzarke po wymianie i niby jest luz na półosi co raczej rzadko sie zdarza. Ze stetoskopem nasluchwialem łożysko polosi i sluchac lekkie chrebotanie przy recznym rozpedzaniu kola. Twierdza, ze jak to wymienie to bedzie spokoj... Co o tym myslicie? Bo juz mi uszy padaja od tego, a codziennie robie po 200-300 km i juz nie wytrzymuje.

 

Dodam tylko to ze przy okolo 120km/h i dalej zaczynaja sie lekkie drgania na kierownicy, ale to moze tez byc zbieznosc zdarzen z innym objawem lub moga byc powiazane. Hamulce na przodzie sa nowe, klocki i tarcze zimmermanna, zaciski zregenerowane czyli tloczki i uszczelki wymienione, koła wywarzyłem... Pomocy!


  • 0

#20 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:37, 17.08.2016

kolego ja pojechałem i okazało sie że miałem do wymiany łozysko w kole i łozysko podpory pół osi. Oba łozyska chorobotały i wyły na słuchawkach wymieniłem to i cisza ale teraz borykam się z tyłem i tez mam problem znaczy po części się rozwiązuje


  • 0

#21 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:46, 17.08.2016

Dzieki za szybka odpowiedz:) a jakiej firmy dawales łozysko na polosi? Febest czy brales z serwisu? Bo febest to cena okolo 70 zl tylko... I czy jak wymieniales lozysko to czy tez uszczelniacze do lozyska zamawiales? A z czym masz problem z tylu?


  • 0

#22 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:51, 17.08.2016

wiesz co dokałdnie to nie wiem ale na pewno nie orginal tylko własnie chyba tej firmy co mówiłem ale w 100% nie wiem bo dałem mechanikowi i on zamawiał czesci i robił i kurde nie zapytałem. Z tyłu pojawił mi sie tez problem buczenia. jednak chyba to kwestia wyząbkowanej opony. Byłem na słuchawkach i w łożyskach cisza jest zupełna. Dźwiek sie pojawia przy 50 i przy 70 robi sie niemy  takie wycie z lekkim buczeniem i jak nieraz auto jedzie po nie równych drogach i buja sie góra dół to przy dole jak opona sie dociska robi się takie jak by lekki wycie. Cholera wie w czym rzecz. Waklcze z tym dwóch mechaników powiedziało ze to na pewno nie łozyska i nie trące lekkko hamulce byłem u wulkanizatora i stwierdził że jedna opona się wyząbkowała. Stało sie to podczas podrózy na wakacje autusotradą. non stop 150 przez 500 km 5 osób na pokładzie i mega duzo bagaży wiec tak to wygląda.


  • 0

#23 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:59, 17.08.2016

Jak ja mialem podobny objaw to podjechalem do zaprzyjaznionego wulkanizatora. Zaplacilem za przelozenie opon na chwile od niego ( uzywanych ) przejechalem sie i bylo okej wiec wiedzialem ze to opony z tylu. Dalem mu flaszke za szybkie rozwiazanie problemu i uzyczenie opon :) tak na przyszlosc jesli chcesz wiedziec ze nie jest to lozysko to polecam pojechac na stacje diagnostyczna i za 20 zl rozpedzaja do 100km/h kazde kolo z osobna i bedzie slychac. :) sprobuj z oponami i flaszka u kogos :)


  • 0

#24 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:00, 17.08.2016

własnie wiem mam w pinicy zimówki i chyba je wyciagne i założe na chwilke i sprawdze czy coś się zmieniło czy nie i już. A u Ciebie oponki cicho chodza?


  • 0

#25 Cendlu

Cendlu
  • Forumowicz
  • 33 postów
  • Skąd:Lubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Type-S
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:10, 17.08.2016

Ja mam 18" z profilem 40 wiec jak jest rowna droga to jest cicho... :) a tak na powaznie to z oponami jest okej. Mam teraz hankooka w "prezencie" od kolegi i sprawdzaja sie bardzo dobrze. Na zime mam dunlopy winter sport 16" i sa rewelacyjne


  • 0

#26 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:34, 17.08.2016

no to tez nieźle. spore oponki spore ale i pewnie fajnie się jeździ


  • 0

#27 PASZA

PASZA
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:45, 27.04.2017

Witam....u mnie taka przypadłość...moze ktos sie z tym zderzył....przy szybszym wejjściu w długi zakręt w prawo słychać buczenie w lewym kole ktore utrzymuje się przez okolo 500 m juz po wyjsciu z zakretu pomimo jazdy na wprost. Łożysko lewe świeże a prawe nie wykazuje objawow zuzycia (sprawdzone w warsztacie). Przy zuzytym lozysku jak dotad spotykanym przeze mnie objawem bylo buczenie podczas wejscia w zakret a po wyjsciu juz nie5. Dziwnym dla mnie jest ze to buczenie zaczyna sie w zakrecie i utrzymuje sie przez chwile po wyjsciu z zakretu po czym ustępuje i jest normalnie...ktos ma jakies pomysły co to takiego??? Nadmienie iż zamiana kół stronami na osi przedniej nie dala rezultatu

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik PASZA edytował ten post 09:51, 27.04.2017

  • 0

#28 Gwiazdor

Gwiazdor
  • Forumowicz
  • 301 postów
  • Skąd:PRUSZKÓW
  • Silnik:2.0
  • Wersja:elegance
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:20, 27.04.2017

hmmm ja to bym obstawiał albo koła właśnie albo łozysko albo może w zaiweszeniu jest luz jakiś i sie zmienia geometria i dźwięk pochodzi od opony?


  • 0

#29 PASZA

PASZA
  • Nowy
  • 6 postów
  • Skąd:Przemyśl
  • Silnik:2.3
  • Wersja:ES
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 27.04.2017

Opon nie tnie...nie sciaga....prowadzi sie dobrze...wiec geometria raczej ok...no chyba ze faktycznie przy mocniejszym wejsciu w zakret tak cos sie z nią dzieje. Zauwazone to zostalo po wymianie lozyska lewego ...a z tej wlasnie strony dobiega wyzej opisywane buczenie

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#30 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 22:50, 27.04.2017

Black robiles cos podobnego czyli rozpedzalem kolo na podnosniku ale nie bylo slychadz bo nawet jak go zgasisz to przeciez dalej będzie sie krecic wal i mechanizmy w skrzyni wiec to badanie nie wiele daje bo nienwiadomo wtedy dalej co wyje

No patrz robię tak od wielu lat i daje mi to pogląd na symptomy.Drogą eliminacji diagnozuję poszczególne elementy.Jak masz pojęcie to już na tej podstawie wyeliminujesz udział opon -to bardzo proste.Jak wiesz co masz zrobić to jest to jedna z metod.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, wycie, pół oś, łożysko, koło

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq