Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Światła dzienne DRL do VIII przed liftem

VIII DRL dzienne przedlift

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#16 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 12:36, 18.05.2016

Wolek, a policja się nie czepia? Masz podpięte żarówki pod oryginalne kostki i ciąłeś instalację czy zrobiłeś dodatkowe okablowanie? Ten moduł założyłeś bo LED świeciły za jasno czy po prostu łatwiej podłączyć? :)

 

 

Grzego - super to u Ciebie wygląda :)

 

Mam dylemat, bo w sumie wsadzając LED w halogeny (których i tak nie używam) nie ingeruję kompletnie w zderzak i zawsze bedę mógł później zdemontować LED i wsadzić z powrotem zwykłą lampę halogenową.

 

Jaka polica ??? żadna policja się nie czepia, jeździłem z takimi światłami po Austrii czechach chorwacji słowenii

a na modlińskiej w wawie to non stop patrole eko i inne niebieskie stworki

przegląd przechodzi bez problemu i to na stacji widzą że dzienne się palą

podpinasz 6 kabli i wszyskie w kabinie, bez pałowania się z kablami w komorze silnika

całość zajmuje godzinę :) 

 

plusem jest to że nic nie wiercisz

nie zdejmujesz zderzaka

nic nie tniesz

MASZ CZYSTĄ SERIĘ


  • 0

#17 rae0113

rae0113
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:10, 18.05.2016

Dobra, teraz jasne :)

Czyli moduł montujesz pod oryginalną instalację. Z przodu podmieniasz tylko żarówki halogenowe na LED-y.

Wszystko pozostałe wpinasz pod kolumną kierowniczą odnajdując odpowiednie kable.

Teraz tylko mi odpowiedz - założyłeś ten moduł ściemniacza bo bez tego za jasno świeciły? Czy po prostu tak było łatwiej.

Bo to samo można zrobić na dwóch przekaźnikach jeśli nie ma potrzeby obniżenia jasności świecenia żarówek.


  • 0

#18 qronax

qronax
  • Forumowicz
  • 389 postów
  • Skąd:Waw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:12, 18.05.2016

 

trzeba zdejmować plastik maskujący pod wycieraczkami czy da się bez zdejmowania przeciągnąć?

 

mądrzejszy drugi raz zrobiłbym to tak:

- demontuj boczny plastik komory (ten nad nadkolem) - jakieś 3 spinki

- skręć koła i odchyl nadkole na tyle by włozyć rekę - też z 3 spinki

- demontuj boczek skrzynki bezpieczników już w środku - tutaj trzeba wymontować też próg. trzeba wypiąć 4-6 spinek, łatwa sprawa

kabel pchasz od środka, ręką w nadkolu łapiesz kabelek i podajesz do góry pod maskę. 


  • 0

#19 wolek

wolek

    Partner HAKP

  • Partner HAKP
  • 4965 postów
  • Skąd:Wawa i Nowy Dwor Maz
  • Silnik:2.4
  • Wersja:TypeS
  • KM:190+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 94
Wzorowa

Napisano 13:14, 18.05.2016

światła świecą na 30% mocy i tyle..

ja mam kostki zrobione że mogę mieć dzienne w halogenach na dole albo w długich - wszystko jednym modułem za 90 zł :) plus podłączenie :)


  • 0

#20 rae0113

rae0113
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:21, 18.05.2016

Ok. Wielkie dzięki za informacje.


  • 0

#21 skansen

skansen
  • Forumowicz
  • 204 postów
  • Skąd:Małopolska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:46, 18.05.2016

Jaka polica ??? żadna policja się nie czepia, jeździłem z takimi światłami po Austrii czechach chorwacji słowenii

Wszystko kwestia skrupulatności i "wkurzenia" policjantów. Jak ich zirytujesz czymś innym to mają dobry pretekst, żeby zabrać dowód. Jeśli usuniesz na miejscu może się skończyć na 500PLN mandatu. I wcale nie teoretyzuje-to są opisywane przypadki. Można oczywiście liczyć na to, że się nikogo nie wkurzy i wtedy problemu nie będzie. Sam nigdy nie wkurzyłem na tyle żadnego policjanta ale bym nie ryzykował.

 

 

 

plusem jest to że nic nie wiercisz

nie zdejmujesz zderzaka

nic nie tniesz

MASZ CZYSTĄ SERIĘ

To są niezaprzeczalne zalety. Gdybym jeździł po PL to bym zaryzykował. Za granicą-nie bardzo (chyba, że dezaktywując moduł). Kontrole potrafią być bardzo skrupulatne. Znajomy jechał 220km/h / 130 na autostradzie w Austrii. Sprawdzili cały samochód-nic nie znaleźli (perfekcyjnie utrzymane, w miarę nowe Audi A6). Ale w schowku znaleźli antyradar. Dostał mandat za prędkość i AR liczony w tysiące Euro.  


  • 0

#22 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:59, 18.05.2016

Policjanci to małe miki, nikomu nie życzę, ale w razie wypadku np jak ktoś ustali , że w aucie były włączone ledy niezgodne z przepisami uzna, że dzienne nie były włączone i konsekwencje mogą być poważne, bardzo poważne i nie będzie to 500zł ,ale np dożywotnia renta dla poszkodowanego w wypadku. Dla mnie te ledy to takie polactwo cebulactwo, włóżcie coś co ma homologację, jest zgodne z przepisami.


  • 0

#23 rae0113

rae0113
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:30, 18.05.2016

Policjanci to małe miki, nikomu nie życzę, ale w razie wypadku np jak ktoś ustali , że w aucie były włączone ledy niezgodne z przepisami uzna, że dzienne nie były włączone i konsekwencje mogą być poważne, bardzo poważne i nie będzie to 500zł ,ale np dożywotnia renta dla poszkodowanego w wypadku. Dla mnie te ledy to takie polactwo cebulactwo, włóżcie coś co ma homologację, jest zgodne z przepisami.

Czyli włożenie LED zamiast żarówki halogenowej jest wbrew przepisom. Zamontowanie LED punktowych w zderzak już jest ok przy zachowaniu odpowiednich odległości ?

Bo na pewno nie będę rył w zderzaku żeby zamontować homologowane Osramy w miejsce halogenów za grube pieniądze - w przedlifcie to rzeźba straszna. Tym bardziej że jak się ktoś uprze to stwierdzi, że montaż nie jest fabryczny - więc i tak oberwę.


  • 0

#24 qronax

qronax
  • Forumowicz
  • 389 postów
  • Skąd:Waw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:39, 18.05.2016

Policjanci to małe miki, nikomu nie życzę, ale w razie wypadku np jak ktoś ustali , że w aucie były włączone ledy niezgodne z przepisami uzna, że dzienne nie były włączone i konsekwencje mogą być poważne, bardzo poważne i nie będzie to 500zł ,ale np dożywotnia renta dla poszkodowanego w wypadku. Dla mnie te ledy to takie polactwo cebulactwo, włóżcie coś co ma homologację, jest zgodne z przepisami.

i pamiętajcie że nie wolno mieć swojego zdania! system nie pozwala na własne myśli i stosowanie rzeczy bez homologacji (i wielu innych rzeczy)

 

mama nadzieje że tak jak przywiązujecie dokładność do homologoacji itp. kwestii, stosujecie się też do przepisów podatkowych, prawa itd.! TAK TRZYMAĆ :)


  • 0

#25 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:45, 18.05.2016

i pamiętajcie że nie wolno mieć swojego zdania! system nie pozwala na własne myśli i stosowanie rzeczy bez homologacji (i wielu innych rzeczy)

 

mama nadzieje że tak jak przywiązujecie dokładność do homologoacji itp. kwestii, stosujecie się też do przepisów podatkowych, prawa itd.! TAK TRZYMAĆ :)

eufemistycznie mówiąc jest pozbawione sensu to co piszesz, dosadnie tego nie będę nazywał. Dla mnie możesz jeździć po pijaku, ze świeczkami w halogenach, bez pasów, na łysych oponach , na czerwonym świetle itp itd , co się będziesz ograniczał do głupich ledów, idż na całość  jak masz takie wolnościowe podejście, wolność Tomku w swoim domku


  • 0

#26 rae0113

rae0113
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Koszalin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 18.05.2016

Panowie, bez nerwów. Chyba przejadę się na stację diagnostyczną i zapytam czy temat LED w halogenach jest dozwolony czy nie.

Lepiej dmuchać na zimne.


  • 0

#27 S1 CICHY

S1 CICHY
  • Forumowicz
  • 156 postów
  • Skąd:Mikołów
  • Silnik:K24
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:21, 18.05.2016

Mi szkoda było funkcjonalności halogenów... rzadko używasz ale czasami się przydadzą... zamontowałem moduł i z długich zrobiłem dzienne.

Grzego upewnij się czy dzienne nie wyłączają podczas jazdy - w Hondzie bez plusa po stacyjce możesz mieć taka niespodziankę.


  • 0

Moja była CZARNULA -> Los Banditos

szybkie kombi -> Szybkie kombi


#28 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 17:08, 18.05.2016

Hej :)

Panowie, bez nerwów. Chyba przejadę się na stację diagnostyczną i zapytam czy temat LED w halogenach jest dozwolony czy nie.
Lepiej dmuchać na zimne.

Nie ma co chodzić - sprawdź oznaczenia na kloszu (homologacja) i wszystko będzie jasne...

Pozdrawiam
Tomek

wysłane z fona


  • 0

#29 Jańcio

Jańcio
  • Forumowicz
  • 346 postów
  • Skąd:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:PB
  • Rok:1410
  • Nadwozie:-
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:03, 18.05.2016

Hej :)
Nie ma co chodzić - sprawdź oznaczenia na kloszu (homologacja) i wszystko będzie jasne...
Pozdrawiam
Tomek
wysłane z fona

I to jest prawidłowa odpowiedź. :) Te małe punktowe ledy mają homologacje. Zlecając montaż w Aso ma sie jakąś tam pewność, ze jest to zgodne z przepisami, podobne jest z montowaniem led w miejsce halogenów, nie muszą to zaraz być drogie osram, moga być o połowę tańsze max led. Fakt, ze w przedlifcie jest rzeźba z założeniami i w grę wchodzą tylko te punktowe, niektórzy montują jeszcze paski, Philpsa o ile dobrze pamięta. Wiem, wiem, to nadal bardzo drogo, sam bym chciał żeby to było tańsze. Róznie jak widać ludzie podchodzą do tematu, ale ja uważam , ze shit happens i nie bedę ryzkowal bezpieczeństwa, zdrowia swojego i moich bliskich.
  • 0

#30 grzego

grzego
  • Klubowicz
  • 205 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 19
Dobra

Napisano 19:35, 18.05.2016

Grzego upewnij się czy dzienne nie wyłączają podczas jazdy - w Hondzie bez plusa po stacyjce możesz mieć taka niespodziankę.

 

 

 

Dziękuję za sugestię. Sprawdzam codziennie, bo przy pracy parkuje naprzeciwko okien piwnicy i widać czy świecą.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, DRL, dzienne, przedlift

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq