Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Na gazie chwilowy spadek obrotow, na benzynie obroty równe

VII obroty

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 Vice

Vice
  • Forumowicz
  • 697 postów
  • SkÄ…d:Lub
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Exe STAG-4, Q-BOX plus
  • KM:216+ Ile?, 237Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 21:26, 06.01.2017

Gdzie zakładałeś instalację?


  • 0

Ogrzewania postojowe Webasto - serwis, naprawa...


#17 MahaRadza

MahaRadza
  • Forumowicz
  • 196 postów
  • SkÄ…d:CheÅ‚m
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:27, 08.01.2017

W Krakowie, w jednym z polecanych warsztatów.


  • 0

#18 sky83

sky83
  • Forumowicz
  • 802 postów
  • SkÄ…d:Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CM1 Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 12:36, 14.01.2017

No i tu wychodzi przewaga BRC Sequenta- porzÄ…dne wtryski i przy wymianie filtrów nie ma takich historii przez 100 kkm+. Panowie z AC, jeÅ›li to czytacie - wyprodukujcie  w koÅ„cu porzÄ…dne wtryskiwacze ! ;-)


  • 0

#19 Endarno

Endarno
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:PÅ‚ock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:02, 14.01.2017

No i tu wychodzi przewaga BRC Sequenta- porządne wtryski i przy wymianie filtrów nie ma takich historii przez 100 kkm+. Panowie z AC, jeśli to czytacie - wyprodukujcie w końcu porządne wtryskiwacze ! ;-)

Mam pytanie,a jestem zielony w temacie samochodów. Kupilem hanke z zainstalowanym BRC i na gazie przy zimnym silniku przy wciskaniu sprzęgła obroty spadaly na poziom 600-500 i czasem gasl samochód. Na benzynie było dużo lepiej.
A teraz przy tych mrozach padl aku i wymieniłem na nowy. I teraz cd historii. Mianowicie teraz na benzynie zachowuje się jak wtedy na gazie (spadki obrotow z gasnacym silnikiem) a na gazie jest jeszcze gorzej. Rozwalily mi sie jakies sterowniki?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#20 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 18:17, 14.01.2017

Kiedy (dystans) zawory regulowane?

Wysłane z Tapatalk
  • 0

#21 Endarno

Endarno
  • Nowy
  • 6 postów
  • SkÄ…d:PÅ‚ock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 14.01.2017

Kiedy (dystans) zawory regulowane?

Wysłane z Tapatalk

Odkad kupilem wcale :D
Wymienialem tylko filtry i olej (tylko nie krzyczcie na mnie xd)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#22 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2933 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 18:29, 14.01.2017

To zacznij od tego. Później reguluj co 15 max 20tys km.
Świece też daj nowe jak nie wiesz jaki przelot mają.

Wysłane z Tapatalk
  • 0

#23 emil6

emil6
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • SkÄ…d:JÄ™drzejów, Kraków
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive + Type S
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 12:06, 22.01.2017

Pytanko mam. Czy przy uszkodzonych wtryskach mieliście problem z odpaleniem? Mam wtryski Hana i reduktor AC R01 i nie wiem czy wtryski leja czy reduktor daje podciśnienie.


  • 0

#24 Heromin

Heromin
  • Klubowicz
  • 762 postów
  • SkÄ…d:DE,ES,PL
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 16:23, 22.01.2017

Będąc w grudniu po książeczkę gwarancyjną do instalacji lpg w warsztacie, który mi ją zakładał zapytałem z ciekawości, jak często mają oni problemy z wtryskiwaczami hana.
Uzyskałem odpowiedź, że hana gold przy tankowaniu dobrego lpg i stosowaniu dobrych filtrów, maksymalnej ich wymianie po 15 tys. kilometrów, wytrzymuje 100 i więcej tys. kilometrów i nie przysparza praktycznie problemów, natomiast pozostałe hany to jest trochę taka loteria z nimi, czasami jest ok, podobnie jak gold jeżdżą bez problemów dużo kilometrów jak są wyżej spełnione warunki, a czasami potrafią przysporzyć problemy przy niedużych przebiegach.
  • 0

#25 luk10m

luk10m
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Nowy SÄ…cz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:20, 14.03.2024

Witam

 

Pozwolę sobie odgrzać ten temat, mam ostatnio podobny problem.

Samochód mi gaśnie na LPG lub obroty spadają na granicy zgaśnięcia podczas wrzucenia na luz np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, po chwili wracają do normy. Dzieje się tak tylko przy ciepłym silniku, na zimnym po przełączeniu na gaz jest ok.

 

W czasie jazdy na LPG chodzi prawidłowo, normalnie przyspiesza, nie szarpie.

Przy okazji jeszcze zaczął się pojawiać błąd P0420, zazwyczaj w sytuacjach jak właśnie wrzucam na luz i przygasa.

 

Katalizator był wymieniany 2 lata temu i ma przejechane 21 kkm, co raczej wyklucza jego winę. Potwierdzone zostało to też przez mojego mechanika, który mi go wymieniał. Polecił mi potestować auto na benzynie.

 

Przejechałem 500 km na PB w różnych warunkach, miasto, trasa, autostrada i nic, wszystko w porządku, zero błędów, obroty wzorowe.

 

Odwiedziłem gaziarza, po podpięciu auta do komputera, (nawet w czasie jazdy sprawdzał) stwierdził że wszystkie parametry przy gazie są w porządku i zwala winę na katalizator, ewentualnie może przepustnica jest zabrudzona. Mówię mu że na benzynie nie gaśnie a on że tak może być.

 

Po bezowocnej wizycie u gazownika zwróciłem się z powrotem do mojego mechanika, założył mi na próbę emulator sondy lambda. Błędy na gazie przestały się pojawiać ale problem wolnych obrotów nadal pozostał.

 

Przypuszczam że może jest już zużyty reduktor bo ma przejechane 115 kkm, wtryskiwacze wymieniałem 3 lata temu, przebieg 30 kkm. Regularnie wymieniam filtr fazy lotnej, filtr powietrza, świece oraz reguluję zawory.

 

Jednej rzeczy nie rozumiem, czy jest możliwe że gaśnie na gazie z powodu zabrudzonej przepustnicy skoro na benzynie jest wszystko dobrze?

 

Instalacja BRC IV gen

 


  • 0

#26 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • SkÄ…d:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 05:59, 15.03.2024

przyczyn może być wiele, zużyte wtryski, reduktor, ukÅ‚ad zapÅ‚onowy, nieodpowiednia regulacja, masz chyba polifta wiÄ™c z tego co pamiÄ™tam można podejrzeć korekty, masz gniazdo obd? gazownik sprawdzaÅ‚ to? niestety masz brc, z tego powodu masz mocno ograniczonÄ… możliwość serwisu, w zasadzie tylko autoryzowane serwisy, których jest niewiele i na dodatek nie grzeszÄ… umiejÄ™tnoÅ›ciami... 

piszesz o reduktorze - jak ze stabilnością ciśnienia? są duże przerosty, spadki?

też kiedyś miałem błąd P0420, lekarstwem okazało się bardzo precyzyjne zestrojenie instalacji, tyle że to na stagu (z wtryskamii barracuda + reduktor zavoli zeta s)

co do przepustnicy - mało prawdopodobne, ale przeczyścić mozesz, koszt niewielki


  • 0

#27 luk10m

luk10m
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Nowy SÄ…cz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:47, 15.03.2024

przyczyn może być wiele, zużyte wtryski, reduktor, ukÅ‚ad zapÅ‚onowy, nieodpowiednia regulacja, masz chyba polifta wiÄ™c z tego co pamiÄ™tam można podejrzeć korekty, masz gniazdo obd? gazownik sprawdzaÅ‚ to? niestety masz brc, z tego powodu masz mocno ograniczonÄ… możliwość serwisu, w zasadzie tylko autoryzowane serwisy, których jest niewiele i na dodatek nie grzeszÄ… umiejÄ™tnoÅ›ciami... 

piszesz o reduktorze - jak ze stabilnością ciśnienia? są duże przerosty, spadki?

też kiedyś miałem błąd P0420, lekarstwem okazało się bardzo precyzyjne zestrojenie instalacji, tyle że to na stagu (z wtryskamii barracuda + reduktor zavoli zeta s)

co do przepustnicy - mało prawdopodobne, ale przeczyścić mozesz, koszt niewielki

Mam gniazdo OBD, gazownik od BRC sprawdzał parametry gazu i niby wszystko ok, wtryski wymieniałem, od tego to by było raczej szarpanie w czasie jazdy niż obroty. Jadę jeszcze dzisiaj do serwisu BRC Czakram w Tarnowie i zobaczę co oni na to, bo już nie wiem co robić, na benzynie wszystko hula jak należy.


  • 0

#28 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • SkÄ…d:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 13:13, 15.03.2024

podłączał się do obd? sprawdzał parametry samochodu (typu korekta długa i krótka, jaka pracę sondy lambda widzi sterownik samochodu itd.) czy gazu? jeżeli nie sprawdził parametrów pracy silnika to taka diagnozę można o kant d... potłuc, co do wtrysków - niekoniecznie na większych obciążeniach, jeżeli np. jeden będzie delikatnie przepuszczał, to właśnie na jałowych obrotach będzie problem, wiem z doświadczenia

jeżeli na benzynie hula jak należy i jesteś tego 100% pewny, to tylko w instalacji gazowej jest problem

niestety z brc jak napisałem wyżej, nie pomoże ci nikt oprócz autoryzowanych


  • 0

#29 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:05, 15.03.2024

Niech porównajÄ… korekty czasu wtrysku benzyna / gaz na wolnych a nie patrzÄ… na mapÄ™. 
Które BRC masz? 

 

Ja w sq24 tak miałem, że mapa idealnie się pokrywała a na dole wariował.

Po korektach suwaczkami żeby korekty benzyna / gaz były podobne problem znikał.


  • 0

#30 luk10m

luk10m
  • Nowy
  • 7 postów
  • SkÄ…d:Nowy SÄ…cz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:03, 17.03.2024

Niech porównajÄ… korekty czasu wtrysku benzyna / gaz na wolnych a nie patrzÄ… na mapÄ™. 
Które BRC masz? 

 

Ja w sq24 tak miałem, że mapa idealnie się pokrywała a na dole wariował.

Po korektach suwaczkami żeby korekty benzyna / gaz były podobne problem znikał.

Pierwszy Sequent na wielopunkcie, dokładnie nie wiem jaki, zamontowana jeszcze we Włoszech przez 1 właściciela 21 lat temu, problem jest że mało który zakład BRC ma jeszcze do niej oprogramowanie.


Użytkownik luk10m edytował ten post 15:30, 17.03.2024

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, obroty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq