Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zamiana oryginalnego radia Bose - dyskusja, pytania

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
889 odpowiedzi w tym temacie

#886 Tomasz.J

Tomasz.J
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Namysłów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 07.11.2019

Witam.Mam pytanie,czy wiecie co może być grane że podłączyłem dzisiaj radio cd bose,radio świeci,zasilanie jest,ale w głośnikach cisza,tylko słychać w głośnikach takie pikanie jak się dodaje i zmniejsza głośność min/max,co może być nie tak? Z góry dzięki za info.


Użytkownik Tomasz.J edytował ten post 17:01, 08.11.2019

  • 0

#887 ystad

ystad
  • Forumowicz
  • 43 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:54, 29.08.2020

Koledzy i kolezanki - prosze o pomoc, bo po przeczytaniu tego watku mam miszmiasz

Pacjent - Accord VI w wersji ES, z subwooferem - system bose oryginalny ( chyba tam jest orginalny wzmacniacz pod siedzeniem?)

Opis problemu: zamontowane radio 2YA1 (wersja z CD) padlo, auto zostalo w rodzinie i prosza mnie o pomoc w kupnie nowego

A wiec:

  1. Czy mozna kupic dostepne w sklepach/internecie jakies radio, ktore mozna tam zamontowac bez wiekszych problemow (bez zabawy z kabelkami z wiazki do wpiecia gdzies tam)? Budzet - nieduzy, czyli max 450zl, ale najlepiej jak najtaniej (ale zeby sub i wszystkie glosniki graly)
  2. Czy np. Radioodtwarzacz ALPINE CDE-190R bylby ok? Jesli nie, to jaki?
  3. Widzialem ze sa w sprzedazy przejsciowki do radia (kostka ISO), tak jak np. ta https://allegro.pl/o...6-7fd83f7e33ac czy dzieki niej mozna podlaczyc kazde radio zeby dzialalo z systemem oryginalnym bose (wzmak i subwoofer) w tym aucie? Jesli nie, to jakie radia z tym dzialaja?

  • 0

#888 eSKey66

eSKey66
  • Forumowicz
  • 125 postów
  • Skąd:Dąbrowa Górnicza
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:27, 31.08.2020

Dawno tego z bliska nie oglądałem, ale z pamięci opiszę - oryginalne radia z systemu Bose mają dwie wtyczki - jedną do podłączenia ISO - czyli tam są głośniki i zasilanie a druga jest właśnie do połączenia oryginalnego systemu Bose, a konkretnie łączy się dwustronnie z equalizerem który jest pod siedzeniem (pasażera) i dalej do wzmacniacza suba. Wzmacniacz suba jest pod półką (lub z boku w HB) Co za tym idzie - każde standardowe radio można podłączyć używając przejściówki na ISO, ale zagrają TYLKO głośniki przód tył - bez suba który nie będzie połączony bo nie ma tej drugiej wtyczki przez EQ. Dlatego suba podłączałem osobnym kablem bezpośrednio z wyjścia radia (o ile radio ma wyjście na sub) do wzmacniacza pod półką - prościej się nie da.
Osobiście - jeżeli sam typ/model radia nie ma znaczenia dla użytkownika - wolałbym znaleźć oryginalne radio/cd z Hondy i podpiąć pod cały system - na pewno taniej szybciej i prościej.


  • 0

#889 iMoozy

iMoozy
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Pabianice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:S
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:16, 28.04.2021

Witam, proszę o pomoc ponieważ nie mogę znaleźć rozwiązania.

Mianowicie, zmieniłem radio z oryginalnego Bose na zwykły Sony. Kupiłem przejściówkę ISO/Honda, wszystkie głośniki grają dobrze. Podłączyłem również subwoofer z instrukcji tj. z B2, B7 (+) i B11 (-) zrobiłem przewody sygnałowe Cinch które podpiąłem do radia Sony, B12 podpiąłem do przewodu niebiesko/biały przy kostce do radia (sterowanie wzm. mocy). Sub chodzi, ale przy zmianie piosenki lub włączaniu radia słychać moce uderzenia subwoofera. Nie znam sie za bardzo na tym wiec będę wdzięczny za dokładną instrukcję. 


  • 0

#890 Ślepak

Ślepak
  • Administrator
  • 6024 postów
  • Skąd:Gdynia\Westfalia
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 347
Wzorowa

Napisano 13:49, 28.04.2021

Sub chodzi, ale przy zmianie piosenki lub włączaniu radia słychać moce uderzenia subwoofera.

 

 

 

Podłącz odwrotnie kable od suba. Powinno pomóc. 


  • 0

VI QP F23

VI QP J30

VII N22

IX FK2 Tourer R18Z4 

 

 

Ślepego "Białas" FK2 Tourer

http://www.accordklu...le-biała-perła/

 

 

 

Katalog doboru OEM części :

 

http://www.accordklu...i-innych-marek/

 

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq