Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Zamiana oryginalnego radia Bose - dyskusja, pytania

VI

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
889 odpowiedzi w tym temacie

#1 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:19, 25.02.2010

Panowie mam dwie wiadomości jedną dobrą a drugą złą.Wpierw ta dobra oryginalnego SUBA Bose wraz z wzmacniaczem i equalizerem mozna podłączyć do innego radia niż Bose ja podłączyłem do Soniacza.A druga wiadomość to taka że jak już podłączyłem go to podczas zmiany utworu lub stacji radia sub jakby dostawał jakiegoś uderzenie i robi za każdym razem Boom ,Boom tak jakby dostawał skąś niepowołany sygnał ale oprócz tego gra pięknie w Civie mialem skrzynie to nie ma porównania ale tutaj nie widze potrzeby montażu jej bo gra zadowalająco o niebo lepiej niż na nie seryjnym radyjku Bose.Niewiem jescze dlaczego wystepuje te boom,boom ale będe starał się dowiedzieć od znajomego elektronika.Może cos mam z radyjkiem bo radio dopiero co zakupiłem a kupiłem używane.Może podłącze jakieś inne radio lub ktoś z was zrobi to pierwszy i się wszystko wyjaśni.Jak ktoś jest zainteresowany to podaje co i jak podłączyć aby zadiałało.

Kostka instalacji Bose
żółty z czerwonym paskiem - masa
żółty z niebieskiem paskiem - plus po stacyjce

czerwony - lewy kanał
brązowy - prawy kanał

Remote z radia ja miałem dwa i pod tym co jest niby do anteny 0.1 nie zadziałał dopiero jak podłączyłem ten co jest niby do wzmacniacza 0.3 to wtedy wszystko ruszyło a podłączyłem go do niebieskiego kabelka w przejściówce Honda-iso
Pozdrawiam i mam nadzieje że ktos to wykorzysta i będzie się ciszył tak jak ja z ładnego brzmienia systemu Bose
  • 0

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:38, 25.02.2010

te uderzenia to wina radia.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#3 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:48, 25.02.2010

czyli nie da się tego usunąc bez zmiany radia ?
  • 0

#4 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:08, 25.02.2010

U mnie poprzedni wlaściciel podłączył clatronica. Soboofer sie rusza, ale nie daje zbyt głośno.

czerwony - lewy kanał
brązowy - prawy kanał

ale co trzeba podłączyc do tych kabli, wyjście na wzmacniacz z radia(audio out), czy wyjście przednich głośnikow?
Dziwnie że panowie sie tyle glowili a taki prosty sposób znalazł. Ktos to sprawdzil??
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#5 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:16, 25.02.2010

Aha sory za słaby opis
Kabelek czerwony trzeba podpiąc pod kabelek cinche wyjście na subwoofer z radia lewy kanał
A brązowy na prawy kanał.
Zapomniałem że radio musi mieć wyście na subwoofer i pod nie podłączamy kabelki czerwony i brązowy
  • 0

#6 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:20, 25.02.2010

nie, żebym był niedowiarkiem, ale widzę że to próby. Ciesze się bardzo, że ktoś podjął się tego zadania i że są jakieś efekty :ok
ohus85 spisujesz się na 5 - z niecierpliwością czekam na 6
  • 0

#7 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 25.02.2010

Przy najbliższej rozbiórce deski skontroluje stan u siebie :ok
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#8 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:TST/WOT/WT
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lancer Sport/Intense + T z EVO
  • KM:136 do ok. 180
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:57, 01.03.2010

Panowie mam dwie wiadomości jedną dobrą a drugą złą.Wpierw ta dobra oryginalnego SUBA Bose wraz z wzmacniaczem i equalizerem mozna podłączyć do innego radia niż Bose ja podłączyłem do Soniacza.A druga wiadomość to taka że jak już podłączyłem go to podczas zmiany utworu lub stacji radia sub jakby dostawał jakiegoś uderzenie i robi za każdym razem Boom ,Boom tak jakby dostawał skąś niepowołany sygnał ale oprócz tego gra pięknie w Civie mialem skrzynie to nie ma porównania ale tutaj nie widze potrzeby montażu jej bo gra zadowalająco o niebo lepiej niż na nie seryjnym radyjku Bose.Niewiem jescze dlaczego wystepuje te boom,boom ale będe starał się dowiedzieć od znajomego elektronika.Może cos mam z radyjkiem bo radio dopiero co zakupiłem a kupiłem używane.Może podłącze jakieś inne radio lub ktoś z was zrobi to pierwszy i się wszystko wyjaśni.Jak ktoś jest zainteresowany to podaje co i jak podłączyć aby zadiałało.

Kostka instalacji Bose
żółty z czerwonym paskiem - masa
żółty z niebieskiem paskiem - plus po stacyjce

czerwony - lewy kanał
brązowy - prawy kanał

Remote z radia ja miałem dwa i pod tym co jest niby do anteny 0.1 nie zadziałał dopiero jak podłączyłem ten co jest niby do wzmacniacza 0.3 to wtedy wszystko ruszyło a podłączyłem go do niebieskiego kabelka w przejściówce Honda-iso
Pozdrawiam i mam nadzieje że ktos to wykorzysta i będzie się ciszył tak jak ja z ładnego brzmienia systemu Bose


To bum w subie masz prawdopodobnie dlatego, że wzmacniacz do suba po przerwie w sygnale wraca do swoich parametrów wejścia (jak w oryginalnym odtwarzaczu bose), jak dostaje wysoki to zanim zatrybi wali duże wzmocnienie. Ryzykant jesteś, dobrze że to sprawdziłeś, wiemy teraz że to go nie zabija, miałem spore obawy w związku z tą operacją. To system "aktywny", właściwie tylko w nazwie. chyba mimo wszystko lepszym rozwiązaniem będzie pociągnięcie kabli do niego i wymiana zwrotnicy, efekt będzie chyba lepszy. Weź tylko napisz, czy jak zmieniasz na odtwarzaczu poziom suba to jest słyszalne jego osłabienie, czy nie ma różnicy??
  • 0

#9 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:08, 02.03.2010

Zamierzam zamienić kaseciaka BOSE na BP Brisbane. Podłączał mi będzie kolega, który już parę lat siedzi w car audio. O efektach pinformuje
  • 0


 


#10 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 02.03.2010

Witam cieszę sie że moje doswiadczenie przydało się nie tylko mi.
Subwoofer reaguje na wyciszanie i podgłasnianie można nim regulować.
A jesli chodzi o te Boom to doczytałem troche i wydaje mi się że brakuje mi masy na kabelkach cinch .A tak podobno objawia się jej brak .Podobno masa na wzmacniacz to zielony kabelek i podłączałem go do masy jednego z kabelków cinch ale bez rezultatów
próbowałem też podłączyć inny kabelek do drugiego kabelka cinch aby wyszukać drugi kabelek masy ale niestety nie udało mi się efekt był cały czas ten sam czyli Boom Boom .Niestety nie mam schematu aby się dowiedzieć czy na wzmacniacz muszą iść dwa kabelki masy cinch czy poprostu zakupiłem zepsute radio a nie mam pewności bo jest ono używane.Niewiem czy jeszcze w tym tygodniu ale napewno w następnym bede zmieniał znów radio i wtedy jescze pokombinuje .Mam nadieje że kolega kaer14 coś ciekawego dorzuci do tematu i rozwikłamy wspólnie sprawę.
  • 0

#11 michael79

michael79
  • Forumowicz
  • 158 postów
  • Skąd:TST/WOT/WT
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lancer Sport/Intense + T z EVO
  • KM:136 do ok. 180
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:53, 03.03.2010

Niewiem czy jeszcze w tym tygodniu ale napewno w następnym bede zmieniał znów radio i wtedy jescze pokombinuje .


Ja na swoje jeszcze zbieram :mrgreen:
  • 0

#12 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:53, 09.03.2010

Można zamienić radio BOSE. Nie mnie osobiście, ale tak jak pisałem podłaczył kolega, Balupunkta Brisbane i wszystko chodzi, łącznie z subem. Cała operacja trwała 3 godziny, w międzyczasie rozkodował mi BOSE. Obalam więc mit, że się nie da. O szczególy mnie nie pytajcie, bo ja się za bardzo na tym nie znam.
  • 0


 


#13 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 09.03.2010

Witam a czy mógłbyś spytać kolege jak kabelki podłączył to by duzo dało . U mnie niestety po zmianie radia nadal występuje denerwujące pstrykanie głównie chodzi o mase bo z resztą sobie poradziłem.
  • 0

#14 kaer14

kaer14
  • Forumowicz
  • 283 postów
  • Skąd:Jasło
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Acura TSX
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:56, 09.03.2010

spróbuję jutro poddzwonic do niego, w trakcie roboty ściagał manuala ze zchematem z netu. Coś mówił, że trzeba oszukać w jednym miejscu, a drugie co zapamietałem -"jak człowiek to wymyślił, to jest do obejścia. W początkowej fazie podłączanai sub też wydawał jakieś dudnienia, ale w końcu przestało. Jedno wiem na pewno, że radio powinno miec 4 wyjścia RCA Nie obiecuję, bo fachowcy mają różne humorki, ale spróbuję.
  • 0


 


#15 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 09.03.2010

To trochę lipa bo ja teraz mam zamontowane z dwoma wyjsciami rca.Schemat szukam już jakiś czas i nie mogę coś znaleść .Może posiadasz tak schemat lub namiar na niego.Jak by dało rade dowidzieć się cos więcej będe bardzo wdzięczny.Pozdrawiam
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq