Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Mokra podłoga po stronie kierowcy

VII mokre dywaniki woda pod nogami kierowcy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Brylant82

Brylant82
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:25, 19.04.2016

Witam ...

Szukałem szukajką ,ale znalazłem tylko odpowiedzi odnośnie vi gen. lub wersji z szyberdachem

 

Problem ( mokra podłoga pod nogami kierowcy i tylko kierowcy  ) pojawił się po kilku dniach opadów .

Niestety nie zauważyłem tego od razu lecz po czasie jakimś przy sprzątaniu w aucie .

 

Auto kilka dni stało pod chmurką a dość mocno i często padało , nie wiem niestety czy woda wdarła się podczas jazdy podwoziem ( jednak oglądałem je dość uważnie parę dni wcześniej przy wymianie oleju i jest naprawdę w b.dobrym stanie - żadnych dziur nie widać )

 

Dodam że nie mam szyberka podsufitka sucha ... , a ostatnio jeździłem z włączona klimą ( może jakiś skraplacz albo inne ustrojstwo od klimy zapchane i tak cieknie ? )

 

Ma ktoś pomysł którędy może się wdzierać do środka ??? - Są gdzieś jakieś kanaliki ???

 

Proszę o pokierowanie :)

 


  • 0

#2 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 16:34, 19.04.2016

Hej :)

Skropliny z klimatyzacji wylatują na zewnątrz rurką, ale ta w VII gen. jest po stronie pasażera (z przodu po lewo - jak się odegnie wykładzinę w nogach pasażera to jest do niej dobry dostęp)...

Być może gdzieś przez podszybie, przy zapchanych odpływach stamtąd?

 

Pozdrawiam

Tomek


P.S. ona jest bardziej 'mokra' od góry czy spodu ?


  • 0

#3 Brylant82

Brylant82
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:49, 19.04.2016

Od spodu ... Rozebrałem dziś na tyle ile dzień pozwolił wykładzinę od spodu i plastiki ... Zacząłem lać woda po podszybiu i praktycznie wszystko wylatywało nadkolem na zewnątrz , ale i od środka pojawia sie stróżka wody za bezpiecznikami i wcieka prosto pod wykładzinę... Nie wiem tylko czym to jest spowodowane i gdzie dokladnie bo tego za uja nie widac :/ ... Porozbieram w jakiś wolny dzień cale nadkole od zewnątrz i obadam od tamtej strony ... Dam znac czy jest tam jakaś Pier... Dziurka odpływowa która może jest przypchana i woda z podszybia nie nadąża odpływać... Może ktos sie juz tym zajmował i podpowie gdzie szukac ... Pozdro

Użytkownik Brylant82 edytował ten post 19:46, 19.04.2016

  • 0

#4 maciej_honda

maciej_honda
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Plonsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Tourer
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombii
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:43, 01.06.2016

Mam to samo. Nie mogę dojść o co chodzi. Woda leje się od strony pasażera i kierowcy. 


  • 0

#5 Brylant82

Brylant82
  • Nowy
  • 16 postów
  • Skąd:Nowa Sól
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 01.06.2016

Mam to samo. Nie mogę dojść o co chodzi. Woda leje się od strony pasażera i kierowcy.


No to nie mam dla Ciebie dobrych wieści ... Ja póki co zatamowałem przeciek ,ale roboty z namierzeniem na pol dnia ... A wiec po kolei : Najpierw zajelem się przemoknieta wykladzina pod nogami bo już zaczęlo śmierdzieć zgnilizna ... To co sie tam dzialo to tragedia gabka pod tapicerka praktycznie do wywalenia - ja swoja wywalilem i dalem nowa ( mialem dojście do gąbek tapicerskich ) jak już zdemontujesz wykladziny do golej blachy to szukasz laczenia blach pod deska ... Najlepiej zdjąć deskę ( ale ja doszedlem bez tego bo na demontaż deski jestem za slaby ;) ... ) najlepiej poprosić kogoś żeby lal wodę wężem na podszybie ... U mnie tak namierzyłem przeciek ... Niby większość wody wylatywala kanalikami ale czesc wlatywala do środka ... ( ps czy sprawdziles kanaliki ? Widać je po demontażu nadkola ( tego plastikowego ) ) Ja najpierw to rozebralem i tez czyscilem niby byli ok a i tak lekko do auta woda wlatywala ... Jak już namierzysz te laczenie blach pod deska to polowa sukcesu ... Bo dojście praktycznie tylko od środka auta ( a najlepiej by byli od zewnątrz ) ja wyczyscilem i oddluscilem te miejsce i po niemal ze polamaniu rak napchalem tam palcem pol tuby silikonu ... Od strony podszybia lalem bolla do konserwacji profili zamkniętych ( w sprayu z rurka - ważne żebyś po tym sprawdzil ten kanalik odplywowy w nadkolu ) ... Jak wszystko podeschnie to sprawdzasz i skladasz na nowo ... Aha podzybie i wszystkie plastiki demontujesz inaczej nie dojdziesz tam ... Jak cos to pisz...
  • 0

#6 m3ntor

m3ntor
  • Młodszy Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:54, 27.07.2017

Odświeżę temat, bo mam ten sam problem. Accorda dopiero co kupiłem i na dzień dobry taki psikus (kupowałem jak było sucho, sprawdziłem wszystko co internet radzi a i tak klops wyszedł, ale cóż, kasa włożona, felgi w drodze, więc trzeba orać temat...).

 

Ale od początku - woda pojawiła mi się tylko po stronie kierowcy i troszkę za kierowcą. Nie jestem niestety jeszcze w stanie stwierdzić czy to kwestia postoju po nocy w deszczu czy jazdy po mokrym (ale patrząc po ilości wody to raczej ścieka z góry po prostu). Z przodu to mam basen, naciskając na tapicerkę, woda aż chlupie przez tapicerkę (nie wiem dlaczego, ale mam wzdłużnie naciętą tapicerkę podłogi i przez nią woda chlupie?!).

 

Przyjrzałem się podszybiu i niespecjalnie widzę, żeby gdzieś coś gniło. Jak zacząć namierzanie tego dziadostwa? Na ścianie grodziowej od strony silnika coś przyuważę? Czytałem, że warto spróbować zobaczyć nadkola, to znaczy mam demontować błotniki czy tylko koło zdejmować? Czy ktoś zmierzyl się jeszcze z takim problemem i może coś dopowiedzieć?

 

Chciałbym jednoznacznie wykluczyć szybę czołową, ale nie mogę - teraz zauważyłem, że na lewym słupku (po stronie kierowcy) są delikatne zacieki po wodzie. 

 

Z góry dzięki za każdą informację, w sobotę i niedzielę będę grzebać za nieszczelnością, choć nie widzi mi się rozbieranie całego przodu... :(


  • 0

#7 HueR

HueR
  • Forumowicz
  • 135 postów
  • Skąd:L-wa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:17, 12.12.2017

Szyba jest OEM ?


  • 0

#8 rudi0018

rudi0018
  • Forumowicz
  • 311 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:25, 26.01.2020

Siema, czytam odnośnie odpływu z podszybia, mam VII-gen w sedanie i tutaj moje pytanie czy regularnie czyścicie te odpływy? U mnie wszystko ok, ale wolę regularnie przeczyścić te odpływy co jakiś czas niż czekać aż woda będzie wlewała się do środka. 
Pytanie jak dojść do tych rurek odpływów? Przez zdjęcie podszybia? Czy grubsze rozbieranie nadkoli lub czegoś wewnątrz auta? 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, mokre dywaniki, woda pod nogami kierowcy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq