Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Niska temperatura silnika


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:08, 11.02.2010

Mam problem poniewaz zauwazylem, ze silnik w moim accordzie sie nie dogrzewa. O ile w miescie jest w miare ok to na trasie wskazowka jest troszke za nisko. Dodam, ze ogrzewanie jest dosc slabe a silnik bardzo dlugo nie moze osiagnac optymalnej temperatury.
Czy to termostat jest do wymiany czy moze cos innego?

PS w ktorym miejscu znajduje sie termostat bo nie moge go zlokalizowac;)
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:16, 12.02.2010

Sprawdź, czy górny i dolny wąż od chłodnicy nagrzewa się jednakowo, jeżeli tak to
termostat może być uszkodzony.
W przypadku, gdy dolny wąż jest już ciepły, a górny jeszcze nie, ale kiedy samochód chwilę pochodzi wraz z jego pracą silnika od pewnego momentu zacznie być ciepły to oznaka, że wszystko jest ok. Termostat możesz też sprawdzić wkładając go do gorącej wody zawiąż na nitce. Im wyzsza temperatura wody powinien sie otwierać. Czyli jak go do wrzątku włożysz to zobaczysz. Choć i tak nie wiadomo bo otwarcie jego powoduje ciśnienie które wytwarza gorąca woda w układzie chłodzenia ale powinien się otworzyć jak jest sprawny :mrgreen:

Dodam jeszcze ale tu pewien nie jestem że termostatu musisz szukać na dolnym wężu.Poprawcie mnie jeśli się mylę :lol:
  • 0

#3 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • SkÄ…d:potrójne miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:55, 12.02.2010

Sprawdź, czy górny i dolny wąż od chłodnicy nagrzewa się jednakowo, jeżeli tak to
termostat może być uszkodzony.
W przypadku, gdy dolny wąż jest już ciepły, a górny jeszcze nie, ale kiedy samochód chwilę pochodzi wraz z jego pracą silnika od pewnego momentu zacznie być ciepły to oznaka, że wszystko jest ok. Termostat możesz też sprawdzić wkładając go do gorącej wody zawiąż na nitce. Im wyzsza temperatura wody powinien sie otwierać. Czyli jak go do wrzątku włożysz to zobaczysz. Choć i tak nie wiadomo bo otwarcie jego powoduje ciśnienie które wytwarza gorąca woda w układzie chłodzenia ale powinien się otworzyć jak jest sprawny :mrgreen:

Dodam jeszcze ale tu pewien nie jestem że termostatu musisz szukać na dolnym wężu.Poprawcie mnie jeśli się mylę :lol:

z termostatem na dolnym wężu prawda. ale z nagrzaniem dolnego i zimnym górnym to raczej niemożliwe - musiałby Ci się płyn cofać :) Jak fura pochodzi minut kilka i będziedsz miał ciepłe obydwa węże to termostat jest cały czas otwarty.

Temat wałkowany wiele razy :)
  • 0
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:18, 11.12.2010

I jak tam kolego było z tym termostatem?

Od 3 tygodni jeżdżę Hanią z 2000 roku. Przeraża mnie spalanie, bo w trybie emeryckim głównie w trasie pali 8,7-10l/100km. I tak się domyślam, że to może być wina termostatu, bo wskazówka wskaźnika temp. nigdy jeszcze nie wyszła ponad 1/4 skali. Zdarzyło się nawet, że przy 18st. mrozie po włączeniu ogrzewania temperatura na wskaźniku opadła poniżej pierwszej kreski.

Ktoś potwierdzi moją diagnozę? Dzięki za odpowiedzi..

Ps. wojtekk, jak tam spalanie w Twojej Hance?
  • 0

#5 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8879 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 21:18, 11.12.2010

Jeśli wskazówka opada, to znaczy że coś nie tak z termostatem. Odpal zimne auto i złap za wąż powrotny do chłodnicy. Jeśli grzeje się od razu po odpaleniu auta to termostat walnięty. Został w pozycji otwartej i nie zamyka się.
  • 0

#6 Guest_Marta_*

Guest_Marta_*
  • Guests

Napisano 22:59, 20.12.2010

U mnie jest zawsze mniej więcej na takiej wysokości (żółta kreska)

Dołączona grafika

[ Dodano: 2010-12-21, 07:20 ]
hmm, poza tym nie ma co mierzyć spalania na zimę, bo jest ślisko, pełno śniegu, samochód więcej pali.. Poczekaj do wiosny z oceną spalania ;-)
  • 0

#7 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • SkÄ…d:WieÅ› Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:15, 25.12.2010

Marta to masz prawidłowe jak na V gena
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq