Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Spadaj膮ce obroty podczas przyspieszania


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:28, 08.02.2010

Mam w swojej hani dziwn膮 przypad艂o艣膰. Mianowicie, podczas przyspieszania na 3 biegu, gdy obroty dotr膮 do 4000 (pr臋dko艣膰 wtedy wynosi mi臋dzy 90 a 100 km/h), momentalnie spadaj膮 do 3800 po czym znowu zwi臋kszaj膮 si臋, mijaj膮 4000 i rosn膮 do czasu a偶 zmieni臋 bieg. Dzieje si臋 to do艣膰 p艂ynnie i odczuwalne jest jako trwaj膮ca ok. 1 sek przerwa w przyspieszaniu.
Robi si臋 tak za ka偶dym razem i jest mocno irytuj膮ce i uci膮偶liwe, szczeg贸lnie podczas wyprzedzania.
Problem zauwa偶y艂em te偶 przy 4 biegu, przy 4tys. obrot贸w, ale musia艂bym to jeszcze sprawdzi膰 bo nie przygl膮dn膮艂em si臋 dok艂adniej.

Kto艣 domy艣la si臋 w czym mo偶e le偶e膰 problem?

PS. mam skrzyni臋 aut. ale nie ma znaczenia czy je偶d偶臋 w trybie auto czy sam zmieniam biegi przy kierownicy - obroty spadaj膮 r贸wnie ch臋tnie w obu przypadkach :/
  • 0

#2 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 post贸w
  • Sk膮d:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:05, 09.02.2010

mam nadziej臋, 偶e nie m贸wisz o momencie zmiany biegu przez skrzyni臋 :)
mam 'bli藕niaczy' samoch贸d i nie mam takiego syndromu. masz jeszcze gwarancj臋, wi臋c sugeruj臋 ASO.
  • 0

--------------------------------------
Modyfikacje:
Przyciemnienie szyb - 12%
艢wiat艂a dzienne/DRL - modu艂 QUASAR CLM02-CAN
Trzeci stop LED (HONDA part. no. 34270-SNC-A02)


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:15, 09.02.2010

nie, nie chodzi o moment zmiany bieg贸w, a o czas gdy mam wci艣ni臋ty gaz :)
wizyta w ASO mog艂aby si臋 wi膮za膰 z pozostawieniem autka na d艂u偶ej wi臋c najpierw chcia艂em 'zasi臋gn膮膰 j臋zyka'. mo偶e kto艣 ma jak膮艣 teori臋.
  • 0

#4 unpredictable

unpredictable
  • Forumowicz
  • 130 post贸w
  • Sk膮d:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:46, 09.02.2010

u siebie zauwazylem spadek obrotow tak o ok.500 tylko gdy oboty osiagaly poziom wyznaczony przez moja noge i pr臋dkosc samochodu przestawala rosnac - efekt tego, ze hydro kineza robi 'zwarcie', ale z tego co wiem to jest to standard. moj kolega w preludzie i drugi w camaro ma podobnie (oba automaty). natomiast przy wcisnieciu gazu do podlogi nigdy mi sie taki syndrom nie pojawil. odpukac :)
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:02, 13.02.2010

Widz臋, 偶e nikt nie ma pomys艂u co mog艂oby by膰 przyczyn膮 takiego zachowania :(
Dla rozja艣nienia wrzucam filmik na kt贸rym wida膰 jak to si臋 dzieje.
Niestety, troch臋 rozprasza info o przekroczeniu 100km/h ale nie pomy艣la艂em, 偶eby wy艂膮czy膰.


  • 0

#6 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:23, 13.02.2010

Z tego co wida膰 to jest co艣 co wygl膮da na jaki艣 system bezpiecze艅stwa, kt贸ry moim zdaniem gdzie艣 si臋 wy艂膮cza. A dzia艂a to moim zdaniem tak (uj臋cie humorystyczne na dobry pocz膮tek dnia ;-) ):
a) przyspieszenie - pr臋dko艣膰 zbli偶a si臋 do 100km/h
b) jaki艣 system, dostaje informacje o doj艣ciu do tej pr臋dko艣ci
c) zbiera si臋 narada w komputerze, wszystkie systemy ka偶膮 Ci czeka膰 na decyzj臋, w tym czasie obroty spadaj膮, dyskutuj膮 czy to aby nie jest niebezpieczne
d) kt贸ry艣 z system贸w podsuwa my艣l "ej, a mo偶e on wyprzedza...", rada system贸w podejmuje decyzj臋 i wydaje zgod臋 na przekroczenie pr臋dko艣ci 100km/h
e) nast臋puje ponowne przyspieszenie i chwila po tym zapala si臋 ostrze偶enie o przekroczeniu 100km/h

Moja rada, przeczytaj instrukcj臋 dzia艂y na temat skrzyni bieg贸w i system贸w bezpiecze艅stwa
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:54, 13.02.2010

hehe, dobre. ale nie chodzi o 偶aden system bezpiecze艅stwa. to info o osi膮gni臋ciu 100km/h by艂o ustawione przeze mnie 偶ebym wiedzia艂 kiedy przekraczam 100 po mie艣cie i pu艣ci艂 nog臋 z gazu ;p
gdy to wy艂膮cz臋, obroty nadal spadaj膮 tak jak to wida膰 na filmiku :/

PS. instrukcj臋 przeczyta艂em dawno :)
  • 0

#8 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:00, 13.02.2010

a na jakim ustawieniu skrzyni si臋 to dzieje? Na ka偶dym? A jeszcze spytam czy to si臋 dzieje odk膮d masz auto/ od nowo艣ci?
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:23, 15.02.2010

Tak, na ka偶dym i od nowo艣ci. Auto by艂o ju偶 pod艂膮czane do kompa i nie wykryto 偶adnych b艂臋d贸w.
  • 0

#10 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:02, 16.02.2010

I jak tam wizyta w ASO? Bo chyba nie m贸wisz o pod艂膮czeniu do kompa i braku b艂臋d贸w. Jakby艣 pojecha艂 z urwanym amortyzatorem to te偶 by nie wykry艂o. No chyba 偶e Ci powiedzieli jak kiedy艣 pewnej pani z Civiciem (turbo kamera) 偶e to tak ma by膰. Bo ona jak przyspiesza艂a, to jakby jej kto艣 hamulec naciska艂. B艂臋d贸w oczywi艣cie nie by艂o :k
A mo偶e zapytaj innych u偶ytkownik贸w takiego auta bo faktycznie tak mo偶e by膰
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:35, 17.02.2010

Tak jak pisa艂em, nie mog臋 w tej chwili na d艂u偶ej pozostawi膰 auta w serwisie, wi臋c poczekam do pierwszego przegl膮du przy 20tys., kt贸ry powinien nied艂ugo nast膮pi膰.
Poza tym, zdaj臋 sobie spraw臋, co mo偶e (a czego nie) pokaza膰 pod艂膮czenie do kompa ;p Sprawdzane by艂y m.in. b艂臋dy w skrzyni aut. kt贸re wg ASO mog艂y by膰 jedn膮 z przyczyn.

A mo偶e zapytaj innych u偶ytkownik贸w takiego auta bo faktycznie tak mo偶e by膰


Takie by艂o jedno z za艂o偶e艅 utworzenia tego tematu :)

P贸ki co czekam na jaki艣 rozja艣niaj膮cy post, a gdy b臋d臋 po przegl膮dzie na pewno dam zna膰.
  • 0

#12 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:57, 17.02.2010

Takie by艂o jedno z za艂o偶e艅 utworzenia tego tematu :)

To nieodpowiedni tytu艂. Trzeba by艂o wali膰 wprost "pytanie do u偶ytkownik贸w accord贸w 8gen z automatem" a Ty tak napisa艂e艣, 偶e pierwsze co przychodzi na my艣l to problem z silnikiem.
Napisz jak b臋dziesz wiedzia艂 co by艂o bo mnie to cholernie interesuje.

wg ASO mog艂y by膰 jedn膮 z przyczyn.

Je艣li tak powiedzieli to w pewnym sensie przyznali, 偶e jest jaka艣 usterka a w ASO Honda to ju偶 sukces dla Ciebie.
  • 0

#13 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 post贸w
  • Sk膮d:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:02, 17.02.2010

temat jest ok, mozna jedynie dodac "[AT]"
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:08, 18.02.2010

Trzeba by艂o wali膰 wprost "pytanie do u偶ytkownik贸w accord贸w 8gen z automatem"


I pewnie tak bym zrobi艂, gdybym mia艂 pewno艣膰, 偶e problem ogranicza si臋 tylko do tego modelu, ale nie wydaje mi si臋, 偶eby to by艂a powszechna przypad艂o艣膰 accord贸w VIII z automatem, a raczej konkretny problem techniczny, kt贸ry m贸g艂by pojawi膰 si臋 u ka偶dego. Niestety (a raczej na szcz臋艣cie) nie pojawia si臋 :)

C贸偶, mnie tak samo m臋czy przyczyna i nie mog臋 doczeka膰 si臋 rozwi膮zania zagadki. Do przegl膮du zosta艂o mi 4tys, kt贸re mog臋 przejecha膰 w tydzie艅 albo i w miesi膮c.
Na pewno dam zna膰.
  • 0

#15 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:05, 20.03.2010

Co tam z autem kolego? Nadal mnie to intryguje
  • 0




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq