Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Duże spalanie LPG

VI coupe j30a1 spalanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 karolgt540

karolgt540
  • Forumowicz
  • 2 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Ex
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:59, 20.03.2016

Cześć, chciałbym abyście mi powiedzieli co mogło by byc przyczyną dużego spalania lpg w moim cg2, 

jeżdzę spokojnie  ro mam 16 l/100 do 100km/h
jeżdzę agresywnie to 19l /100 do 160 km/h

w trasie 100km/h to 9 l/100

czy takie spalanie to norma, pytam gdyż na wielu forach widzę że ten motor j30a1 spala średnio 14 l /100 ja takiego wyniku nie moge za nic osiągnąć

wymieniony filtr powietrza, filtr lpg olej , rozrząd,koła fabryczne, żadnych przelotów tłumoków nie ma, w kompie żądnych błędów również nie ma, jedyne co to mam już 10 lat ten sam parownik, wtryski lpg , świece i przewody wys napięciawyglądają ok, bez przebić

myślę że jest coś nie tak z spalaniem 

i kolejny problem to gdy jadę dłuższy czas takimi samymi obr silnika to coś się zawiesza i gdy dodaję gazu to dusi się a naciskając pedał gazu jeszcze mocniej to coś co go dusiło znika i nagle szarpnie i przyśpiesza jak powinien tak jak by za dużo powietrza dostawał , nie wiem doradzcie proszę 

Dodam że kiedyś przy aku był pożar ale to za czasów poprzedniego właściciela ja calą wiazkę el poprawiłem co było potopione ale nadal mam tak samo


  • 0

#2 kammia

kammia
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:Łódzkie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Coupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:07, 19.04.2016

Jeśli jest to gaz sekwencyjny to masz dwa filtry, lotny i gazowy, polecam wymienić oba, a nie tylko jeden. Kwestia wtrysków gazu - co jakich czas trzeba je regenerować, gdyż uszczelki, sie zużywają, a sam wtrysk nie pracuje prawidłowo. To samo z parownikiem(reduktorem), można kupić nowy, ale da sie go tez zregenerować. Po wykonaniu tych czynności trzeba podłączyć sterownik gazu pod komputer i ustawić mu odpowiednią mieszanke. Gwarantuje Ci, ze problemy znikną. Jak już chce sie jeździć tanim kosztem to o instalacje gazową również trzeba dbać. :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, coupe, j30a1, spalanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq