Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Zestaw świateł mijania HID H1

VII HID

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#16 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:51, 11.03.2016

Sory z góry za wylewność, ale muszę ;)

 

Kupiłem dwa dni temu zestaw HID H1 6000K z przetwornicą analogową w metalowej obudowie slim.

H1tman mówił kilka razy, żeby brać przetwornicę w większej wersji, bo z nimi nie miał nigdy problemu, ale dałem się podpuścić kobicie co sprzedaje te i inne świecidełka od 6 lat (z czego widać było, że jest dumna :)

Tylko jak jej powiedziałem o przetwornicy typu AC, to nie wiedziała o czym do niej mówię i tak się zaczęła nasza mało sympatyczna znajomość.

Po założeniu z początku światło wydawało się być ok ale po paru minutach zaczęło mrugać, pływać czy jak zwał. Byłem i jestem niemal pewien, że to kwestia przetwornicy kulawej.

Dzwonię, mówię jak jest, a ona, że widziałem co biorę, doradzałem się, wracałem i mówiłem, że chcę analogową. Przyjmując reklamację, po paru nieciekawych wymianach zdań stwierdziła sama do siebie, że aby to działało będzie trzeba założyć cyfrową. Jak wiadomo, jest to *cenzura* prawda, bo w naszych hankach instalacja jest prosta jak wiadomo co. I, że nie widzi podstaw do reklamacji - mimo, że zestaw jeszcze nie został sprawdzony i przecież przyjmuję reklamację :)

Podsumowując nie chciałem kombinować po allegro po miałem po sąsiedzku i trafiłem jak trafiłem.

Proponuję więc zwrócić uwagę na to aby kupować przetwornicę AC (te większe są z reguły) i patrzeć na warunki gwarancji. Wielu sprzedawców daje rok na przetwornice i rozruch na żarniki do 2 tyg. Ja dostałem 6 miechów na pudełka i 7dni na żarełka. I coś czuję, że będą mnie chcieli wyhuśtać, bo pani nawciskałem kulturalnie od arogantek, ale ciężko tego nie zrobić skoro sobie w słowo wejść nie daje, udając że zna się na tym jak nikt... cyt. "przetwornice nie mają żadnego znaczenia dla barwy żarników" :hahaha:  

 

Tak więc Koledzy z Krakowa i allegro, nie polecam, ani sklepu, ani pani :dobani:  http://xenonled.pl/

 

 

I jeszcze jedno. Co myślicie o przetwornicach 55W ??

Na filmotece youtube widać, że nawet na żarnikach 6000k dają piękne, mocne biało światło.


Użytkownik SimRacer edytował ten post 20:06, 11.03.2016

  • 0

#17 h1tman

h1tman
  • Forumowicz
  • 763 postów
  • Skąd:Łódź/Piotrków Trybunalski
  • Silnik:H22
  • Wersja:ES
  • KM:>200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CL3
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 22:17, 11.03.2016

Dokładnie, żeby przetwornica była "cyfrowa" jej tor sygnałowy musi być oparty o mikroprocesor czego próżno szukać tanich chińczykach a podejrzewam, że nawet markowe przetwornice nie mają takiej budowy bo jest to po prostu nie potrzebne.... Więc analogowa / cyfrowa to bełkot nieuczciwych sprzedawców. Wszystkie przetwornice są ANALOGOWE.

Wracając do AC/DC to dla totalnie nie zorientowanych to różnica polega na prądzie jaki dają na wyjściu: AC - prąd przemienny (taki jak mamy w gniazdku); DC- prąd stały (taki jak daje np akumulator).

Z tego co zaobserwowałem to na rynku najpopularniejsze są 3 obudowy w jakich możemy dostać przetwornice.

- slim z zewnętrznym zapłonnikiem. To jest największy chłam. Przetwornica DC, całość posklejana aby się trzymało i zalana glutem. Światło niejednorodne z niebieską poświatą.

- metalowe średniego rozmiaru z wewnętrznym zapłonnikiem. Wykonanie lepsze jednak nadal DC. Światło takie samo jak ze slim ale dłuższa przewidywana żywotność dłuższa ze względu na jakość wykonania.

- największe metalowe z wewnętrznym zapłonnikiem - te na które ja trafiałem dawały światło białe jednorodne. Podejrzewam, że są AC jednak tego nie badałem.

 

To moje obserwacje przetwornic 35W. 


  • 0

9beb182d56bbdabb4ef8a1c5125f16bca600ed0a


#18 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:24, 11.03.2016

No loteria pełną gębą niestety.

Wspomniana kobitka po tym jak powiedziałem jej, że przetwornice cyfrowe to jedynie hasło wielu sprzedawców, 2 dni później mówi do mnie, że rozmawiała z cenionym szpecjalistą i jak usłyszał to co powiedziałem to wyraził się w ten sposób, że nie będzie ona tego powtarzać bo musiała by mnie obrazić :D Ale to głównie jej taki cel przyświęcał..heh !

 

Tak czy inaczej jest jak mówicie i żeby trafić dobrego hinola z pudełkiem o prądzie AC, trzeba naprawdę przyfarcić.

Obawiam się, że z wymienioną firmą nie osiągnę satysfakcjonującego zakończenia. Ale im nie odpuszczę. Najchętniej wziąłbym kasę i dopłacił do przetwornic AC 35W (ewentualnie pomyślał o 55W) i do tego osobno żarniki dokupił.

Bo w zestawie trafić graniczy z cudem.

 

To powiecie coś o tych 55W ?

np. takie coś http://allegro.pl/pr...p2,1&bi_c=74643

Tu tylko znowu slim zniechęca ;)


  • 0

#19 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:34, 12.03.2016

Ja za swój zesraw hid dałem prawie 400zł. Przetwornice niby mają homologację i gwarancje na 24miesiące, zarniki nie mają żadnej homologacji jedynie gwarancję na 12miesięcy. Ładnie to świeci itp ale na tą chwilę nie kupił bym tego zestawu bo w tej cene można kupić angliki z rozbiurki. Do tego dokupić odblysnik i przeslone i mamy orginal a nie chinola. Ja za bardzo się napalilem na hid i kupiłem. Teraz dokupilem odblysniki, przesłony, zarniki d2s jedynie czekam na adaptery żeby to założyć. Będzie zestaw pół hinol a właściwie tajlandczyk bo tam są wyprodukowane przetwornice z oryginałem...
  • 0

#20 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:27, 12.03.2016

No z tymi oem z anglika nie głupi pomysł, choć początkowo nie brałem pod uwagę kosztów większych jak te za HIDy. Z kasą mam krucho.

Ale i tak czeka mnie perspektywa wymiany lub czyszczenia jednej soczewki z odbłyśnikiem oraz klosza lampy prawej i w drugiej lampie mimo, że jest dużo świeższa mam centymetrowe pęknięcie na kloszu od kamienia akurat na drodze światła soczewki :/ Do tego polerka kloszy.

Będę musiał to wszystko przemyśleć.

Dzięki Pany z info.


Użytkownik SimRacer edytował ten post 14:30, 12.03.2016

  • 0

#21 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 12.03.2016

Ja jeszcze kombinuje z przeslona angola próbuje przerobić na eu. Jeszcze nie sprawdziłem jak to wyszło dla tego nie mówię nic czy da się czy nie...

No z tymi oem z anglika nie głupi pomysł, choć początkowo nie brałem pod uwagę kosztów większych jak te za HIDy. Z kasą mam krucho.
Ale i tak czeka mnie perspektywa wymiany lub czyszczenia jednej soczewki z odbłyśnikiem oraz klosza lampy prawej i w drugiej lampie mimo, że jest dużo świeższa mam centymetrowe pęknięcie na kloszu od kamienia akurat na drodze światła soczewki :/ Do tego polerka kloszy.
Będę musiał to wszystko przemyśleć.
Dzięki Pany z info.

Co do ceny to też tak myślałem i w miarę robienia apetyt rośnie żeby to lepiej zrobic

Użytkownik krychu34692 edytował ten post 21:44, 12.03.2016

  • 0

#22 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 07:47, 13.03.2016

No trzeba mieć nie tylko kapuchę ale i czas :k


  • 0

#23 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:10, 13.03.2016

He he święte słowa. Czas też jest ważny i ciężko z nim. Ale jak coś się zrobi samemu to satysfakcja gwarantowana. Ja tam uwielbiam grzebać w samochodzie ;-) 3
  • 0

#24 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:31, 13.03.2016

Jednak raczej będę się skłaniał do HIDów, bo muszę ciąć koszta ;) Kombinacja z oem xenonem, nawet UK, wyjdzie i tak sporo więcej.

Cel to zregenerować soczewki (zwłaszcza prawą), przemyć bebechy, wymienić klosz lewej lampy i polerka obu. Do tego dokupić zaślepkę sprysku.

Po tych zabiegach powinno być o niebo lepiej, bo póki co różnica w mocy światła między stronami to co najmniej 50% :glupek: 

Zakładanie teraz HID mija się więc z celem.

Dalej jak uda mi się dostać dobre przetwornice (może 55W) żeby barwa nie przyciągała niebieskich, trza będzie ustawić dobrze światła.

Jego odcięcie bez operacji z przysłonami z oem xenon i tak jest dość wyraźne, więc nie ma tragedii wydaje mi się.

Pozostaje fakt ubezpieczalni przy ( tfuu ! tfuu! ) kolizji i to chyba jedyny minus.


  • 0

#25 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:07, 13.03.2016

Mniej więcej dla tego chce założyć odbkysniki i przesłony żeby nie było przykrości.
Co do odcięcia to zeczywiscie jest wyraźne odcięcie w hid-a i wyraźnie widać zęba od przesłon.
Soczewkę przeslone i odblysnik spokojnie wyciagasz bez rozklejania lampy...

Użytkownik krychu34692 edytował ten post 17:10, 13.03.2016

  • 0

#26 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:24, 13.03.2016

Akurat niebieskich jeżeli o tych przykrościach mowa, to nie interesuje, bo nie będą na to patrzeć (nawet stwierdzić ciężko czy są te elementy czy nie). Prędzej barwa ich wzrok przyciągnie i potem spryski oraz homo na lampy (a ta jak wiadomo jest nawet w wersji bez xenonu).


  • 0

#27 krychu34692

krychu34692
  • Forumowicz
  • 278 postów
  • Skąd:Starachowice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:508 RXH
  • KM:200
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:RHC8D
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:37, 13.03.2016

Wiem wiem dla tego zarniki w hid mam 4300k i jest na biało baz żadnego niebieskuego. Nie zuca się tak w oczy jak 6000k. Zaślepki od spryska też już mam jedynie czekam na to żeby przyszły adaptery i wszyatko zamontuje za jednym razem. Narazie jeżdżę na samym zestawie hid
  • 0

#28 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:08, 14.03.2016

Co do barwy przy 6000k kusi mnie właśnie przetwornica 55w. Jak na załączonym przeze mnie filmiku widać, jest ona mocno biała i wartość rzeczywista mocy światła wyrażona w lumenach, będzie na wysokim poziomie. Koledzy z resztą już wcześniej mówili za i przeciw. Plusem na pewno będzie też jazda w deszczu przy cieplejszej barwie. Ale temat wisi do konsultacji.


  • 0

#29 jachu1111

jachu1111
  • Forumowicz
  • 95 postów
  • Skąd:Szubin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:20, 15.03.2016

Powiem tak założyłem dziś hidy 6000 i światło ok nie rzuca sie w oczy . Ale mam jedno zastrzeżenie bo strasznie przetwornice mi sieja w radio zakłucenia takze lipa a niby przetwornice antyzakluceniowe.


sorry za błedy ale cos klawiatura zle dziala


  • 0

Jachu


#30 SimRacer

SimRacer
  • Forumowicz
  • 390 postów
  • Skąd:KrK
  • Silnik:K24
  • Wersja:Exec AT
  • KM:210KM 245Nm [reflash by Ralfi]
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:38, 15.03.2016

A mi nie zakłócało, za to świeciło do d...y

Jak się mówiło wcześniej, loteria Pany.

Na pewno przyswojenie trochę wiedzy, chociażby przeczytanie całego tego tematu , zwiększa szansę na trafienie w dobrego zenona.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, HID

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq