Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wyjscie Aux raz jeszcze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:35, 12.07.2010

Dobry schemat dzięki pablo, jest już jakiś punkt zaczepienia. Faktycznie z podpięciem sygnału audio nie powinno problemu, pytanie tylko jak "skonfigurować" pozostałe piny aby radyjko "widziało" zmieniarkę i zaskoczyło. Jakieś sugestie może wspólnie uda nam się coś ciekawego zrobić ;-)

Znalazłem coś ciekawego tutaj : http://www.civicforu...r-stock-hu.html
Mowa tu co prawda o trochę innej kostce, z innym ułożeniem pinów ale można się trochę odnieść do naszego przykładu


W twoim linku ktoś napisał o Acco.2005:
"The following info is from an 05 Accord but I think it'll be pretty close.

01 - 12V constant
02 - accessory
03 - ground
04 - ground
05 - Right Channel (+)
06 - Left Channel (+)
07 - 12V constant
08 - illumination (+)
09 - BUS (+)
10 - BUS (-)
11 - ground
12 - illumination (-)
13 - Right Channel (-)
14 - Left Channel (-)
...koniec cytatu"


Na mój rozum trzeba się wpiąć w pin 5 i 13 dla kanału prawego i pin 6 i 14 dla kanału lewego.

Tylko o co tu chodzi?
09-???
10-??? -o jaki BUS chodzi?
11-czy to masa auta czy masa dla np. jacka stereo?
  • 0

#17 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 01:45, 13.07.2010

09 - BUS (+)
10 - BUS (-)
to coś jakby protokół komunikacyjny
dotyczy to również BOSE przy VI gen
  • 0

#18 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 07:29, 13.07.2010

BUS to inaczej w uproszczeniu cyfrowa komunikacja danych (magistrala BUS) i tu obawiam się ze nie da rady zrobić zworkę jak ktoś napisał,
wydaje mi sie ze VI nie ma BUSa
  • 0

#19 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:25, 13.07.2010

przy próbach oszukania 2SA1 BOSE i podłączenia innej zmieniarki niż fabryczna natknąłem się właśnie na rozpiskę złącza 8PIN i tam występują dwa piny BUS+ i BUS- przez nie właśnie nie mogłem oszukać kaseciaka. Być może się mylę
  • 0

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:29, 14.07.2010

...no bez "rozbierania plastików" to nic nigdzie nie wetkniesz no bo niby gdzie?? W Accordowych konsolach VII gen nie ma zadnego wejscia AUX w postaci Jacka 3.5mm i kropka.


Balcer, dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Czyli rozbierania plastików nie obejdę. Czy jest zatem opcja wypuszczenia po prostu kabelka mini-jack? Czy muszęsię zaopatrzyć w te Xcarlinki lub podobne?

Pozdrawiam

Karol
  • 0

#21 mike5012

mike5012
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Birmingham
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:12, 10.02.2011

podpinam sie pod temat :) moze prosciej to opisze :) w jaki sposob mozna podlaczyc iPhona - wykonujac rozmowy korzystajac z glosnikow w samochodzie jak rowniez sluchania muzyki . W jaki sposob mozna wypuscic kabel z konsoli tak by byl dostepny pod reka w kazdej chwili podlaczaja iPhona . Jesli jest funkcja AUX to znaczy ze jest taka mozliwosc :) z gory dziekuje
  • 0

#22 Skywalker

Skywalker
  • Forumowicz
  • 113 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:22, 10.02.2011

musiałbyś jeszcze pomyśleć o mikrofonie, chyba że chcesz nadawac jak przez CB :mrgreen:
  • 0

#23 JaBrzoza

JaBrzoza
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Killarney, IRL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:35, 24.02.2011

podpinam sie pod temat :) moze prosciej to opisze :) w jaki sposob mozna podlaczyc iPhona - wykonujac rozmowy korzystajac z glosnikow w samochodzie jak rowniez sluchania muzyki . W jaki sposob mozna wypuscic kabel z konsoli tak by byl dostepny pod reka w kazdej chwili podlaczaja iPhona . Jesli jest funkcja AUX to znaczy ze jest taka mozliwosc :) z gory dziekuje



Ja osobiście do iPhone używam zestaw Bluetooth Nokia CK-7W. Był już zamontowany w aucie jak kupiłem i ogólnie jestem zadowolony. Radio się ścisza jak przychodzi połączenie, ale to jest cała integracja... reszta leci z dodatkowego głośnika z zestawu, wiec o słuchaniu muzy zapomnij...

A do słuchania muzyki póki co mam zwykły transmiter FM z jebaja. Rzadko, bo rzadko, ale czasami wedrze się jakiś mały szelest w głośniki, ale ogólnie jakość transmisji jest bardzo dobra :)
Do tego wszystkiego SHOUTcast Radio for iPhone i można słuchać polskiego radia jeżdżąc po IRL :)
  • 0

#24 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 15:42, 24.02.2011

Dobra jakość z transmitera FM? Hmmm... chyba wymagania jesli chodzi o jakość muzyki masz niezbyt wysokie. :mrgreen:
  • 0

#25 JaBrzoza

JaBrzoza
  • Forumowicz
  • 29 postów
  • Skąd:Killarney, IRL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:34, 24.02.2011

Dobra jakość z transmitera FM? Hmmm... chyba wymagania jesli chodzi o jakość muzyki masz niezbyt wysokie. :mrgreen:


Radia on-line (RMF, Zet itp...) przeważnie są streamowane pomiędzy 32 a 64kbps zeby na EDGE nie ciely, wiec nic mi tutaj po połączeniu kablem :P

A co do muzy to i tak leci z CD.

P.S. Xcarlink tez nie jest za tęgi co do jakości :P w porównaniu do CD oczywiście :mrgreen:
  • 0

#26 BALCER

BALCER
  • Forumowicz
  • 557 postów
  • Skąd:Warsaw/Galway
  • Silnik:20T
  • Wersja:EuroR
  • KM:379
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7R
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 20:53, 24.02.2011

są streamowane pomiędzy 32 a 64kbps zeby na EDGE nie ciely, wiec nic mi tutaj po połączeniu kablem :P

no dobra. Tu tracisz na cyfrze od groma jakości a potem jeszcze dorzucasz straty na FMie i... chyba tylko do słuchania wiadomości to się nadaje :-)
tak czy inaczej pomysl z polskim radiem w samochodzie spoko :-)
  • 0

#27 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:01, 30.03.2011

Miałem transmiter FM z zestawem głośnomówiącym. Był to jeden z droższych modeli z Allegro. Jakość dźwięku tak zaj...., że oddałem go teściowi po tygodniu użytkowania. Szkoda kasy na takie wynalazki
  • 0

#28 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:02, 30.03.2011

ja rownierz uzywalem kiedys transmiter FM, nawet pilota mial ;) Ale jakosc dzwieku pozostawiala wiele do zyczenia. Teraz uzywam xcarlinka z bluetoothem i to rozwiazuje wszystkie problemy. Muzyka z pendriva, z Ipoda przez kabel albo nawet przez bluetooth z telefonu. Rozmowy tez automatycznie przekierowywane sa na glosniki, a wiec nie wiem czego wiecej mozna sobie zyczyc ;) Fakt, ze trzeba za placic za urzadzenie ok 450zl, ale moim zdaniem warto. bez kombinowania, poprostu plug and play :)
  • 0

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:21, 31.03.2011

gdzie znalezc tego xcarlinka z bluetoothem? ma ktos jakis namiar? dzieki
  • 0

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:39, 01.04.2011

ja kupilem swojego na allegro i w zestawie byl xcarlink + bluetooth. Udalo mi sie to wylicytowac za 300zl, a wiec super cena jak za taki zestaw, bo z tego co teraz widze tro mozna kupic na allegro samego xcalinka do hondy za ok 350zl. Nie widze jednak aukcji bluetoothem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq