Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Pojedynczy stukot w momencie odpalenia silnika po wymianie sprzęgła Accord VII 2.2

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#16 balllus

balllus
  • Forumowicz
  • 381 postów
  • Skąd:Southampton
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:17, 28.02.2016

Ktora w koncubwymieniles ? Ta pod skrzynia ?
  • 0

#17 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:41, 29.02.2016

Ta łapę dolna pod turbina (mniej więcej na środku silnika) teraz pasowałoby wynienic ta koło skrzyni (pod filtrem powietrza ale Narazie tego robić nie będę)
  • 0

#18 Harnaś

Harnaś
  • Forumowicz
  • 7 postów
  • Skąd:Nowy Dwór Mazowiecki
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 01.03.2016

Ja mam taki sam dźwięk,przy zapalaniu i przy gaszeniu.Też nie wiem do końca co to.Pan Piotr z Radzymina nic nie znalazł,mój mechanik mówi że te typy tak mają i ,żeby się nie przejmować.Na dniach chyba pojadę do Osy w Sękocinie pogadać i zdiagnozować szumy w rozrządzie to może oni coś wymyślą


  • 0

#19 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 01.03.2016

Wczoraj wieczorem odpalilem auto po całym dniu i ten stukot byl olbrzymi, zawinąłem się szybko do kolegi mechanika (5osoba która ogląda auto) wzieliśmy go na podnośnik pare razy gasilem zapalalem i stukot ewidentnie od skrzyni sie wydobywa. Kumpel odrazu mi zdjagnozował że to będzie dwumasa i najprawdopodobniej poprostu sprężyny w dumasie się już odzywaja. Doradził mi żeby jezdzic dalej i sie nie przejmowac ale mnie trafia szlak dosłownie jak to słyszę, dziś byłem jeszcze w serwisie Opla i tam gość mi wprost powiedział że chyba nie mam co z pieniedzmi robic i szukam. Wychodzi na to że trzeba bedzie sie  przyzwyczaic i jezdzić tak dalej, tylko boli fakt że mój mechanik nie sprawdził dokładnie koła jak było na wierzchu bo bym pewnie wymienił. 
Harnaś w takim razie daj znać co Ci powiedzą..


  • 0

#20 balllus

balllus
  • Forumowicz
  • 381 postów
  • Skąd:Southampton
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:58, 01.03.2016

Ja mialem wymieniona dwumase i nic to nie dalo wiec mamy albo rozne problemy z podobnym objawem albo jednak nie jest to dwumasa.. :)
  • 0

#21 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:52, 02.03.2016

Żeby chociaż był jakiś inny objaw np pod pedałem sprzęgła wyczuwalny czy stukot na niskich obrotach albo coś co jasno wskazuje na dwumase to wtedy mam problem zdjagnozowany i wiem co trzeba wymienić, a tak zacząłem od poduszki która jak się okazuje byla dobra a dalej szereg pomysłów. Ostatecznie zostawiłem dziś auto w serwisie Opla jutro rano ma się mechanik (6 osoba) przyjrzeć, posłuchać posprawdzać. Także opiszę później co i jak 
Tylko o wirusie to chyba moge zapomnieć w takiej opcji żeby owego koła nie zarżnąć do końca albo poprostu wyłożyć 2300zł zapobiegawczo i potem kolejne 2000zł na profesjonalny wirus i turbine hybrydową.


  • 0

#22 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:37, 02.03.2016

Jestem  po ostatnim raczej już przeglądzie auta pod względem tego stukotu. Tak pracuje dwumas mi powiedziano, wcześniej miał lepszy start bo sprzęgło ślizgało i dlatego nie było tego słychać a teraz gdy jest nowa tarcza ma ciężej. Mechanik mówił że spokojnie pojeżdże 4 lata jeszcze na tym dwumasie przy normalnym użytkowaniu samochodu, nie ma ABSOLUTNIE innych objawów że koło jest wy*ebane  w jakikolwiek sposób, nie czuć nic na pedale sprzęgła, nic nie chrobocze, nic nie stuka podczas jazdy.. Tak więc Harnaś nie ma się czym przejmować i jeździć dalej aż kiedyś w końcu usłyszymy pod pedałem sprzęgła jakże przemiły dźwięk sypiącej się dwumasy a co za tym idzie pieniążków z naszych portweli. No cóż taki to już urok turbodoładowanych jednostek z kołem dwumasowym które w polsce kosztuje całą wypłatę większości z Polaków. 
P.S. Dla potomnych nie przejmować się i jeździć dalej :)  a co najważniejsze na pewno nie zmieniać dwumasy do czasu kiedy nastąpi definitywna agonia.


  • 0

#23 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:39, 17.06.2016

Po kolejnych kilku miesiącach oraz wgraniu porządnego wirusa na 193km / 408NM dwumasa dalej ta sama, stukot jaki był przy odpalaniu auta dalej jest. Reszta bez zmian, nic się nie dzieje ze sprzęgłem, nic nie ślizga, nic nie stuka, puka czy choćby chrobocze. 


  • 0

#24 rem1k

rem1k
  • Klubowicz
  • 595 postów
  • Skąd:DE/PL
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:25, 17.06.2016

Pisałeś, ze dwumas miał lżej bo sprzęgło ślizgało, odpalasz auto ma wciśniętym sprzęgle?
  • 0

#25 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 12:27, 17.06.2016

Czemu mechanik nie zdemontował dwumasu i nie sprawdził go na stole skoro robił sprzęgło?Przy odpowiedniej weryfikacji i pomiarach byłby pewny co jest warte.
  • 0

#26 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:50, 11.01.2017

Odkopując temat.. Sprawa dziwna ale rozwiązana, mianowicie przy wymianie sprzęgła zalałem olej do silnika 5w40 castrol edge i od tego momentu stukot sie pojawił co do sprawdzenia dwumasy to jak juz pisałem wczesniej mechanik podczas wyjmowania sprzęgła sprawdził dwumase i wszystko było z nią ok i odradził mi wymiane. mija rok od wymiany sprzęgła, zrobiłem 17 000 km i wszystko sprawne, wirus od ponad pół roku tez nie wpłynął na sprzęgło. Co ważne dziś wymieniłem olej na Motula 6100 10w40 i .... jak ręką odjął stukot juz nie występuje, a prawie za kazdym razem gdy odpalałem stukot był słyszalny, wcześniej przed wymianą był zalany castrol magnatec 10w40 i tez nic nie było słychać. Ogolnie moge polecic ten olej, po pierwsze auto zdecydowanie ciszej pracuje, po drugie szybciej sie nagrzewa i po trzecie stukot zniknął ;) tamten olej był za rzadki i bycmoże dlatego coś tam stukało. A że dźwięk dochodził ewidentnie od strony dwumasy to wszyscy mechanicy stawiali na dwumas. Co do odpalania to zawsze odpalałem na wciśniętym sprzęgle a stukot i tak występował, podczas prób wcześniej niezależnie czy wciśnięte sprzęgło czy nie to stukot był podczas zapalania.

Ballus tak jak pisałeś wymiana nic nie dała bo może nie tu tkwi problem, spróbuj wymienić na inny olej, najlepiej motula i sprawdzisz :)  


  • 0

#27 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5249 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 18:35, 11.01.2017

Fajnie ,że nie stuka teraz ale mi się to nie podoba ....
Dziwne żeby akurat olej miał aż taki wpływ
  • 0
                       

#28 damian18wdz

damian18wdz
  • Forumowicz
  • 1115 postów
  • Skąd:Anglia Swansea
  • Silnik:2,2
  • Wersja:sport
  • KM:183km/419nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan/tourer
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:42, 11.01.2017

Odkopując temat.. Sprawa dziwna ale rozwiązana, mianowicie przy wymianie sprzęgła zalałem olej do silnika 5w40 castrol edge i od tego momentu stukot sie pojawił co do sprawdzenia dwumasy to jak juz pisałem wczesniej mechanik podczas wyjmowania sprzęgła sprawdził dwumase i wszystko było z nią ok i odradził mi wymiane. mija rok od wymiany sprzęgła, zrobiłem 17 000 km i wszystko sprawne, wirus od ponad pół roku tez nie wpłynął na sprzęgło. Co ważne dziś wymieniłem olej na Motula 6100 10w40 i .... jak ręką odjął stukot juz nie występuje, a prawie za kazdym razem gdy odpalałem stukot był słyszalny, wcześniej przed wymianą był zalany castrol magnatec 10w40 i tez nic nie było słychać. Ogolnie moge polecic ten olej, po pierwsze auto zdecydowanie ciszej pracuje, po drugie szybciej sie nagrzewa i po trzecie stukot zniknął ;) tamten olej był za rzadki i bycmoże dlatego coś tam stukało. A że dźwięk dochodził ewidentnie od strony dwumasy to wszyscy mechanicy stawiali na dwumas. Co do odpalania to zawsze odpalałem na wciśniętym sprzęgle a stukot i tak występował, podczas prób wcześniej niezależnie czy wciśnięte sprzęgło czy nie to stukot był podczas zapalania.
Ballus tak jak pisałeś wymiana nic nie dała bo może nie tu tkwi problem, spróbuj wymienić na inny olej, najlepiej motula i sprawdzisz :)

dlaczego zalewasz ten silnik olejem 10w 40 ?? A nie 5 w 30 ?
  • 0

#29 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 12.01.2017

Dziwna sprawa ale po wymianie oleju odpalanie jest cichsze i nie ma tego pojedynczego stukniecia. Co do oleju wybrałem 10w40 syntetyk po przeczytaniu bardzo wyczerpujacego postu o olejach na naszym forum i każdemu polecam jako nauke na przyszłość ;) 10w40 nie oznacza ze jest to półsyntetyk, ponadto na stronie motula dobierasz olej pod dane auto i zaproponowali mi 4 pozycje i zdecydowałem się właśnie na tą. 

 

dlaczego zalewasz ten silnik olejem 10w 40 ?? A nie 5 w 30 ?

Zapoznaj się z tym olejem i jego specyfikacją to bedziesz wiedział dlaczego wybrałem ten :) 


Fajnie ,że nie stuka teraz ale mi się to nie podoba ....
Dziwne żeby akurat olej miał aż taki wpływ

Obstawiałem dwumase ale w postach powyzej ballus pisał że wymienił dwumase a dźwięk pozostał ;D narazie wszystko chula już rok z tym że teraz mam spokój z dźwiękiem :) 


  • 0

#30 Erykkk

Erykkk
  • Forumowicz
  • 36 postów
  • Skąd:Mielec
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:193
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:19, 15.01.2017

Po kilku dniach dźwięk znów słyszalny przy odpalaniu. Na chwile był spokój.. Poczekam co będzie się działo dalej, obstawiam że nic ale jak się coś zmieni - powiadomie od razu ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq