Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

dziwne dzwieki

VII skrzynia lozysko

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kabarett1

kabarett1
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:czestochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:vtec
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:14, 22.02.2016

witam. jestem nowy na tym forum i za bardzo nie moglam sie odnalezc, wiec jak temat juz jest to prosze o przekierowanie :)

otoz zakupilem pierwsza honde, accord 2.0 vtec 156km 2003r i pojawil sie nastepujacy problem. poruszajac sie predkoscia do 100km/h jest wszystko w porzqdku powyzej stowki slysze okropne wycie z tylu samochodu utyrzymuje sie ono do 140km/h  powyzej znowu jest cisza, na poczatku myslalem ze to lozyska kol tak wyja ale so one nowe. po wizycie u mechanika ( zakrecil kolami) stwierdzil ze to nie lozyska a skrzynia do wymiany. nie chce podjac sie tak kosztownej naprawy po 2 minutowej diagnozie mechanika ktorego tak naprawde nie znam. bardzo prosze o porady oraz sugestie :)


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8863 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 15:38, 22.02.2016

Poczytaj o ząbkowaniu opon i daj znać czy pasuje do twojego opisu i czy to to.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • SkÄ…d:DÄ™bica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 20:16, 22.02.2016

Tak jak pisze przemkowal, podjedz do zaufanego wulkanizatora niech ogladnie dokladnie opony, a jesli masz drugi komplet na wymiane to zaloz i wtedy przetestuj. Jest wielce prawdopodobne ze opony sa wyzabkowane i wyja w pewnym zakresie predkosci.
  • 0

#4 kabarett1

kabarett1
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:czestochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:vtec
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 22.02.2016

Właśnie panowie opony zmieniłem z zimowek na nowe letnie i cały czas dzieje się to samo .
  • 0

#5 komsta

komsta
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 22.02.2016

Bez poÅ›piechu  kolego ale i bez tras jakiÅ› dÅ‚uższych radzÄ™ ,w koÅ„cu wyjdzie co to.Skrzynie i tak wymienisz zapewne na drugÄ… hmm ??? a jeÅ›li to jednak Å‚ożysko tak jak w  moim przypadku byÅ‚o to też da o sobie znać bÄ™dzie coraz gÅ‚oÅ›niej aż w koÅ„cu bÄ™dziesz pewny że to Å‚ożysko. U mnie w  przeciÄ…gu 2 tygodni przy codziennej jeździe Å‚ożysko byÅ‚o w takim stanie że nie miaÅ‚em już wÄ…tpliwoÅ›ci ,skrzynia co najwyżej ci siÄ™ zblokuje i wtedy albo lina albo laweta.Jest jeszcze sposób aby sprawdzić co to jest mianowicie rolki na hamowni, wjeżdżasz i dajesz mu po garach ,jak skrzynia bÄ™dzie wyć ,jak koÅ‚a to cisza.Choć wydaje mi siÄ™ (mogÄ™ siÄ™ mylić ) że  skrzynie sÅ‚yszaÅ‚byÅ› bardziej z przodu niż z tyÅ‚u ,dlatego obstawiam Å‚ożyska.Tak z ciekawoÅ›ci Ty wymieniaÅ‚eÅ› Å‚ożyska czy poprzedni wÅ‚aÅ›ciciel ?Może coÅ› zajeb....Å‚ i teraz to wychodzi ?Nowe to nie znaczy że po 5tyÅ› siÄ™ nie rozpadnÄ… ,może napieprzaÅ‚ mÅ‚otkiem bo wejść nie chciaÅ‚y lub inne ciekawe rzeczy mogÅ‚y mieć miejsce. Dawaj znać jak postÄ™py i diagnozy speców.


  • 0

#6 kabarett1

kabarett1
  • Nowy
  • 3 postów
  • SkÄ…d:czestochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:vtec
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 23.02.2016

lozyska wymienialem w styczniu, problem ten pojawil mi sie jak zjezdzalem do domu na swieta, dojechalem do domu okolo 1000km z hukiem takim ze szkoda gadac, postawilem samochod na warsztat, najpierw mechanik myslal ze to lozyska, wymienili je, i sporo innych elementow zawieszenia  (  skasowali mnie 2500)  problem dalej jak byl tak jest, stwierdzili ze to opony zimowe wyzabkowane sa i do wymiany, kupilem nowe opony nic to nie zmienilo. pojechalem do innego mechanika to kazal mi wjechac na kanal, podniosl samochod zakrecil kolami i stwierdzil ze to lozyska skrzyni sie posypaly i skrzynia do regneracji badz do wymiany. chyba hanka pojdzie do zyda bo naprawde nie mam juz do niej sily :( 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, skrzynia, lozysko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq