Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Dokładki TypeS z Allegro

VIII TypeS Dokładki

Najlepsza odpowiedź lajsta , 14:52, 17.02.2016

Faktem jest, że oryginały są rewelacyjnie przygotowane pod montaż, montowałem niedawno kompletne Aero wszystko jest spasowane na milimetry i nic nie ma prawa latać. Całość wyszła mnie z malowaniem w białej perle ok. 5 tysi ale warto było. Niektórym udało się tanio kupić części (zderzaki, nakładki, grill i lotkę) więc było taniej, ale na malowaniu niewiele zaoszczędzisz chyba, że sam malujesz. Ja każdy element kupowałem u innego sprzedawcy na alle. I tak wyszło taniej niż to co tam teraz oferują i to nie w 100% kompletne (zwykle nie ma grilla i lotki, w której zestawie jest sprężyna bagażnika do wymiany). Auto jednak wygląda - IMO, nie tylko zresztą - o wiele korzystniej.

Mi4i ci to uczynił Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 17:23, 16.02.2016

Znalazłem na Allegro takie aukcje:

http://allegro.pl/ho...5935079909.html

http://allegro.pl/ho...5935087840.html

http://allegro.pl/ho...5935063984.html

http://allegro.pl/ho...5973375003.html

Raczej nie są oryginalne, bo cena to połowa (i to tych używanych, nie mówiąc o ASO). Czy ktoś miał z tym do czynienia albo widział na oczy i mógłby wypowiedzieć się jakiej to jest jakości? Nawet się zastanawiam ale mam obawy - czy to nie jest jakaś tandeta co to zaraz się zwichruje i połamie?


  • 0

#2 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:38, 16.02.2016

Ja bym nie wybrzydzał - za jakieś 900zł masz komplet (2x nakładka na zderzaki, 2x próg, 1x lotka). Malowanie (jeśli perła) to zmieścisz się w 1 tys. zł (może trochę więcej), więc za 2 tys. odmienisz samochód. 


  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#3 eric70

eric70
  • Forumowicz
  • 208 postów
  • Skąd:Szczecin/Irlandia
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport GT euroR bodykit
  • KM:174KM-391Nm
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan (kolor czarna perła B92P)
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 20:41, 16.02.2016

*8 gen w dokładkach wygląda super.Tutaj u mnie w Irl 90% 8gen Acco w wersjach sport z bodykit i nakładkami na pedały czego np w Niemczech czy PL sporadycznie mozna zobaczyc.


  • 0

#4 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:47, 16.02.2016

Ja bym nie wybrzydzał - za jakieś 900zł masz komplet (2x nakładka na zderzaki, 2x próg, 1x lotka).

Nie jest to niestety komplet, bo brakuje tylnego zderzaka, co nie zmienia faktu, że sam bym się chętnie dowiedział, czy warto to założyć. :)


  • 0

#5 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 16.02.2016

Jeżeli masz przedlift to nie ma dokładki za tylny zderzak, są ala płetwy po bokach tylko montowane co wogole mija się z celem, ale dokładki jako dokładki jak np VII gen ma to NIE MA

Użytkownik Lorf edytował ten post 20:58, 16.02.2016

  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#6 Mariusz-TT

Mariusz-TT
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:01, 16.02.2016

Ceny są więcej niż zachęcające ale:

Jeśli chodzi o nakładki progowe to w oryginale jest specjalna listwa metalowa którą najpierw się klei do progów na taśmę dwustronna,potem w to się wsuwa nakładki i na końcu przykręca w oryginalne miejsca.W tej cenie nie sądzę że masz takie mocowanie.


  • 0

#7 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:06, 16.02.2016

Jeżeli masz przedlift to nie ma dokładki za tylny zderzak, są ala płetwy po bokach tylko montowane co wogole mija się z celem, ale dokładki jako dokładki jak np VII gen ma to NIE MA

Zdaję sobie z tego sprawę, ze nie ma dokładki na tylny zderzak, dlatego napisałem że brakuje niestety w zestawie z linków tylnego zderzaka od Typa S.

Są dwa linki z przednią dokładką. O tylnej dokładce kiedyś słyszałem/widziałem, ale to chyba wynalazek ze wschodu i moim zdaniem nic ciekawego, dlatego nie wyobrażam sobie zestawu Type S bez zmiany tylnego zderzaka.


  • 0

#8 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:19, 16.02.2016

To dokup go po prostu na znanym portalu, wiedziałem tego trochę.

Mi4i ci to uczynił
  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#9 Mekintosh

Mekintosh
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:wypasiony golas;)
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:50, 16.02.2016

Być może niedługo się zdecyduję, jak znajdę jakiś ciekawy zestaw dokładek. Inna sprawa, że potem następnym krokiem powinien być drugi wydech, żeby nie było dziury w zderzaku po lewej stronie, no i felgi przynajmniej 18", żeby to jakoś się prezentowało przy tym dodatkowym plastiku. ;)


  • 0

#10 rhaegar

rhaegar
  • Forumowicz
  • 388 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive + Aero Kit
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 23:10, 16.02.2016

Ceny są więcej niż zachęcające ale:

Jeśli chodzi o nakładki progowe to w oryginale jest specjalna listwa metalowa którą najpierw się klei do progów na taśmę dwustronna,potem w to się wsuwa nakładki i na końcu przykręca w oryginalne miejsca.W tej cenie nie sądzę że masz takie mocowanie.

 

Właśnie te mocowania mnie trochę martwią bo nie wiem jak to rozwiązali i czy to nie będzie latać po ewentualnym montażu jak nietoperz po jaskini i czy będzie pasować w fabryczne otwory. Spróbuję coś się dowiedzieć od człowieka.


I jeszcze taka dokładka - pseudo Mugen :)

http://allegro.pl/ho...5988209204.html

Ale to już chyba przegięcie bo nawet nie załączył zdjęć swojego towaru tylko jakieś grafiki z katalogu Mugena :).


  • 0

#11 balllus

balllus
  • Forumowicz
  • 381 postów
  • Skąd:Southampton
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:-
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:45, 16.02.2016

Ten mugen do acco VIII strasznie przypomina akcesoryjna z acco VII
  • 0

#12 Enter84

Enter84
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Ostrołęka
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 17.02.2016

Hej,napiszę z własnego doświadczenia,że nie polecam nic co jest z włókna szklanego.Elementy wykonane z takiego materiału nie są za bardzo elastyczne,co przy naprężeniach np. uderzenie w krawężnik powoduje że lakier pęka,nie wspominając już o samej dokładce.Jak już coś brać z zamienników to tylko z laminatu lub materiału ABS.Tak jak kolega wcześniej wspomniał na pewno nie ma tam listwy mocującej te dokładki.Mogę się założyć,że jak zapytasz sprzedającego jak są mocowane dokładki to napisze Ci że na silikon,jak płytki w łazience....


  • 0

#13 lajsta

lajsta
  • Forumowicz
  • 573 postów
  • Skąd:SL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 14:52, 17.02.2016   Najlepsza odpowiedź

Faktem jest, że oryginały są rewelacyjnie przygotowane pod montaż, montowałem niedawno kompletne Aero wszystko jest spasowane na milimetry i nic nie ma prawa latać. Całość wyszła mnie z malowaniem w białej perle ok. 5 tysi ale warto było. Niektórym udało się tanio kupić części (zderzaki, nakładki, grill i lotkę) więc było taniej, ale na malowaniu niewiele zaoszczędzisz chyba, że sam malujesz. Ja każdy element kupowałem u innego sprzedawcy na alle. I tak wyszło taniej niż to co tam teraz oferują i to nie w 100% kompletne (zwykle nie ma grilla i lotki, w której zestawie jest sprężyna bagażnika do wymiany). Auto jednak wygląda - IMO, nie tylko zresztą - o wiele korzystniej.

Mi4i ci to uczynił
  • 0

CB->CC7->EU7->CU1....H O N D A

 

ivtec%2Bsohc1.jpg


#14 Lisek 22

Lisek 22
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Kozienice
  • Silnik:2,0
  • Wersja:comfort
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:09, 05.03.2016

witam podłacze sie pod dyskusje z takim zapyataniem w 8 genie type-s zderzak tylni to caly zderzak typ s czy dokladke mozna sama dostac ...... pozdrawiam


  • 0

#15 motorzysta95

motorzysta95
  • Klubowicz
  • 1922 postów
  • Skąd:Gorlice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 57
Wzorowa

Napisano 12:09, 05.03.2016

Type-s VIII ma cały zderzak, no chyba, że załatwisz sobie z USA wyglądającą jak zderzak Type-S dokładkę od Acury :)


  • 0

Japan forever !






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, TypeS, Dokładki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq