Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Drgania (mrowienie) pedału gazu podczas pracy nie-jałowej

VIII Drgania praca_silnika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 msth

msth
  • Forumowicz
  • 128 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:37, 14.02.2016

Minęło już 6 lat od ostatniego posta w tym wątku: http://www.accordklu...ale-gazu/page-3 , więc zakładam nowy temat.

 

Zauważyłem u siebie, że drgania silnika są nieco zanadto przenoszone na pedał gazu i podpórkę, również podczas postoju przy przegazowywaniu. Drżenie/mrowienie staje się irytujące podczas spokojnej, autostradowej jazdy. Nie jestem w stanie powiedzieć czy tak było od początku, ale nie zwracałem na to uwagi, czy pojawiło się ostatnio.

 

Można z tym coś zrobić? Czy regulacja poduszek silnika mogłaby pomóc? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy większym przebiegu może to minąć ....


  • 0

#2 hord

hord
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:gdynia
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:07, 15.02.2016

Minęło już 6 lat od ostatniego posta w tym wątku: http://www.accordklu...ale-gazu/page-3 , więc zakładam nowy temat.

 

Zauważyłem u siebie, że drgania silnika są nieco zanadto przenoszone na pedał gazu i podpórkę, również podczas postoju przy przegazowywaniu. Drżenie/mrowienie staje się irytujące podczas spokojnej, autostradowej jazdy. Nie jestem w stanie powiedzieć czy tak było od początku, ale nie zwracałem na to uwagi, czy pojawiło się ostatnio.

 

Można z tym coś zrobić? Czy regulacja poduszek silnika mogłaby pomóc? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy większym przebiegu może to minąć ....

mam podobnie;czyli mrowienie,drgania ale tylko na jalowym biegu lecz nie zawsze to slychac,tak jakby raz jest a za chwile cisza

najbardziej po wlaczeniu klimy z tym ze po dodaniu gazu czyli wieksze obroty i jest OK

 

w ASO sprawdzali wszystko ,zostalo sprawdzic poduszki silnika

W najblizszym czasie bedzie pierwsz regulacja zaworow ,moze cos sie zmieni?

w najblizszym czasie bedzie pierwsza regulacja zaworow ,moze cos sie zmieni


  • 0

#3 motorzysta95

motorzysta95
  • Klubowicz
  • 1922 postów
  • Skąd:Gorlice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 57
Wzorowa

Napisano 20:33, 15.02.2016

Z tego co pamiętam takie objawy zauważył Heka i po wymianie świec to ustało.

 

" Po wymianie zaobserwowałem pozytywną zmianę w jednej kwestii. Od jakiegos czasu po zatrzymaniu samochodu i trzymaniu nogą hamulca, wyraźnie wyczuwalny był wzrost drgań jak i głośniejsza praca silnika. Po założeniu nowych świec, jak ręką odjął. Wszystkie opisane objawy zniknęły. :) "

 

Zauważyłem podobne objawy i w najbliższym czasie będę wymieniał świece więc zobaczymy czy to pomoże.


  • 0

Japan forever !






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, Drgania, praca_silnika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq