Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VI

Migająca kontrolka D4

VI skrzynia biegów kontrolka kontrolka D4

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MKDG

MKDG
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:accord coupe
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:14, 14.02.2016

Witam,

 

Zamierzam kupić Honde Accord VI gen. z silnikiem 2.0 i skrzynią automatyczną. I tu pojawia się problem, ponieważ właściciel auta uprzedził mnie o nie wchodzącym czwartym biegu. Samochód oczywiście uprzedza mnie o tym poprzez migającą kontrolke D4. W związku z tym zwracam się do was z pytaniem. Czy ktoś z was miał ten problem? kontrolka D4 miga po uruchomieniu silnika ale jadąc autem nie mam wrażenia aby na pierwszy trzech biegach był jakiś problem. Co prawda podczas ich zmiany auto zwiększa obroty o 500. Czy może to być problem z przekaźnikiem pompy paliwa, jaki sugeruje mi obecny właściciel?


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8874 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 109
Wzorowa

Napisano 05:57, 15.02.2016

A ile przelotu ma olej w skrzyni?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Lukasz_wrocek

Lukasz_wrocek
  • Forumowicz
  • 680 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:es
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan lift
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:06, 15.02.2016

Skoro to tylko przekaźnik jak sugeruje obecny właściciel to czemu nie wymienił ? Może zaproponuj mu żeby go wymienił na swój koszt jak objawy ustąpią to kupisz od niego auto i zwrócisz mu za przekaźnik. Druga sprawa - zakup auta to nie inwestycja jak się powszechnie w  tym kraju sądzi - ewentualna naprawa skrzyni która jest prawdopodobna może przewyższyć koszt zakupu auta - przy odsprzedaży nikt na to nie będzie patrzył. Oczywiście nie twierdzę też że te auto się zaraz rozsypie - jakby nie było automat jest bardziej kosztowny w serwisie. Ja od tego auta bym się trzymał z daleka.


Użytkownik Lukasz_wrocek edytował ten post 08:42, 15.02.2016

  • 0

#4 Marszal

Marszal
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive, AUT, Navi
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:28, 21.02.2016

Warto się zastanowić czy to jedyny objaw. Sprawdzałeś pewnie na rozgrzanej skrzyni, a jak jest na zimnej? Powinieneś sprawdzić auto na kompletnie zimnej skrzyni (najlepiej po nocy) bo może okazać się więcej problemów. Poza tym, czy właściciel robił diagnostykę? Jakieś błędy?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VI, skrzynia biegów, kontrolka, kontrolka D4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq