Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

opóźnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kulmas

Kulmas
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:POLSKA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:?
  • KM:105
  • Paliwo:ON
  • Rok:1999
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:24, 28.01.2010

Witam.

Panowie mam problem z accordem 2.0td 99r. 105KM a mianowicie pedał gazu reaguje z opóźnieniem ok2sek. Gdy wcisnę go do końca to tak jakby sie zastanawiał chwile i dopiero reaguje. Nie da się szybko ruszyć co jest niebezpieczne podczas gdy np szybko trzeba opuścić skrzyżowanie. No i przez to jest strasznie mułowaty. Nie da np podczas wyprzedzania wciśnięcie pedała gazu do końca bo auto zareaguje z opóźnieniem a obroty po 2sek wchodzą tak jakbym powolutku wciskał pedał gazu. Diagnostyki komputerowej też przeprowadzić nie moge gdyż byłem już chyba w 10 warsztatach i nie potrafią się podłączyć. Kompy jakby nie widziały że auto jest podłączone. Może w tej kwestii też uda wam się coś poradzić. Aha w aucie powymieniane filtry, oleje, rozrząd itp...

niestety nie znam się na autach i chciałbym poznać wasze zdanie w tym problemie bo w warsztacie łatwo poznają że ktoś się nie zna i na ogół tacy klienci jak ja są dymani ;p

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  • 0

#2 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:11, 28.01.2010

Linka od gazu? Może gdzieś ma jakiś luz/ zawiesza się?

Ciągnąłeś za linkę spod maski? To samo?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#3 Kulmas

Kulmas
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:POLSKA
  • Silnik:2.0
  • Wersja:?
  • KM:105
  • Paliwo:ON
  • Rok:1999
  • Nadwozie:hatchback
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:33, 28.01.2010

to znaczy w lato miałem z nim taki problem, że gdy się rozpędziłem do np 120km/h i puścilem pedal gazu żeby przychamował mi silnikiem to gdy obroty spadały poniżej 2tyś zapalał się check engine i pedał gazu wogóle nie reagował. musiałem wcisnąć sprzęgło wtedy check znikał i gaz działał. Problem został rozwiązany gdy byłem w hondzie w gdańsku i gościu pogrzebał przy pęku kabli przy silniku. Problem znikną. check się nigdy od tamtej pory nie zapalił. Mechanik twierdził że jakiś kabel tam widocznie nie stykał bo silniki diesla klekoczą i sie ruszają mocniej niż benzyna. wtedy już był problem z tym opóźnieniem gazu natomiast sprawdzaliśmy już wtedy linke podczas tego checka jak się wyświetlał i była ok. komp odpada jak mówiłem bo mam coś nie tak że auta nie widzi. nawet w hondzie w gdańsku mnie nie podłączyli.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq