Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

kolejny pomysł na tablet

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:06, 22.01.2016

Siemanko, chciałem się dzisiaj podzielić z Wami pomysłem na umiejscowienia tableta i pozostałymi bajerami, chciałbym żebyście powiedzieli co o tym myślicie :)

Inspirowałem się chińskim daszkiem ale chciałbym to zrobić sam i dodać do tego kilka bajerów które sobie tam wymyśliłem, przewidziane opcje do zabudowy to:

- sam daszek będzie składany i przerobiony z oryginalnego

- schowek na tableta

- możliwość wyciągnięcia 

- usb otg

 

 

 

 

accorda będę miał na dniach u siebie i zacznę kombinować czy się to pomieści 

 

materiały które będę chciał wykorzystać

- daszek będzie robiony na zasadzie odlewów

- do pierwowzoru użyję płyt piankowych epp

- następnie silikon do odlewów

- żywica 

Załączony plik  otwarte.jpg   29,69 KB   141 Ilość pobrań  otwarte

Załączony plik  zamkniete.jpg   27,82 KB   122 Ilość pobrań zamknięte

Załączony plik  pierwowzów.jpg   17,37 KB   120 Ilość pobrań wzór

 

mamy już daszek, teraz podłączenie tableta do prądu:

- ładowarka samochodowa 

- masa kabelków i przejściówek

- usb otg y cable

- yatour BTA

Załączony plik  schemat.jpg   51,66 KB   114 Ilość pobrań pseudo schemacik

 

To jest właściwie tyle jeśli chodzi o same materiały, teraz troszkę opisu. Chciałem zrobić tak, aby ładowarkę samochodową na stałe zamontować gdzieś pod konsolą środkową, a kable z usb wypuścić na zewnątrz. Usb otg, czyli przejściówka którą podpinamy do telefonu i są dwa wyjścia jedno jest na ładowarkę a drugie na otg, jaka jest różnica między usb otg y cable a zwykłym otg? za pomocą mojej przejściówki można jednocześnie ładować tablet i podłączyć pendrive/klawiaturę/myszkę. Żeby to jakoś pomieścić, a planuję wsadzić 8" tablet w deskę, będzie potrzebna odpowiednio zminializowany konektor micro usb który wystarczy połączyć z kabelkami, następnie żeby maksymalnie uprościć wyciąganie/wkładanie tableta chciałem zrobić dla niego ramkę i port micro usb zamieniłbym na piny. Tablet łączyłby się poprzez yatoura z radiem.

 

Co myślicie o czymś takim? warto czy lepiej pójść w tą stronę, wyciągnąć kabel usb np z kratki nawiewu i tabletem nawiew zasłonić? w ten deseń:

Załączony plik  87362945ab6b231c.jpg   80,35 KB   113 Ilość pobrań

 

droga na skróty która za bardzo mi się nie podoba...

 

 


  • 0

#2 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:53, 22.01.2016

Spoko pomysł ale są już takie podobne daszki i nie wiem czy łatwiej i taniej nie bylo by ci kupić i go trochę przerobić. Sam szukałbym takiego którego można było później schować (zamknąć) a nie na stałe odlew aby był otwarty , coś takiego
http://www.sinowhole...006-p-1290.html
tylko ,że na tablet o większych wymiarach coś koło 8/9 cali. Na razie na coś takiego nie trafiłem ale w sumie ciekawy pomysł i sam bym takie coś kupił.


  • 0

#3 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:20, 23.01.2016

Łatwiej tak, czy taniej to już mało prawdopodobne, daszek który pokazałem, na którym chcę się wzorować kosztuje 100euro :) problem tego daszka co pokazałeś jest też to że zasłaniał by on bardzo drogę ponieważ ciężko by było go osadzić głębiej w desce chyba... Wymyśliłem już nawet sposób na mechanizm otwierania i zamykania daszka, wrzucę później jak wejdę na kompa :) na tą chwilę borykam się z problemem rozmiarów daszka, nie mam jeszcze samochodu u siebie, czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaki wymiar ma oryginalny daszek? Chodzi o jego szerokość ponieważ nie wiem czy 8" tablet się zmieści a potrzebuję kilka cm zapasu aby to jakoś zmieścić i wbudować.

Wczoraj w końcu udało znaleźć mi się tego czego szukalem, czyli piny do łatwego demontażu sprzętu :)
5fe873a3d2ba1d8e3045468c5db132b5.jpg

Teraz jak już chyba większość rzeczy jest ogarnięta to zostaje tylko rzeźbić :)

Ps. Jeszcze jedna rzecz, problem się pojawił z tym jak włączyć tableta, sprzęt taki jak nexus 7 I i II gen, samsungi mają specjalne customowe oprogramowanie które pozwala włączyć tableta po podłączeniu prądu... ALE sprzęt ten jest albo drogi albo stary i średnio wydajny, planuje kupić lenovo tab s8 i nie wiem jak będzie tam z możliwościami włączenia. Poczytałem troszkę stron z androidem i niektóre sprzęty mają możliwość włączenia się bezpośrednio po podpieciu prądu jeśli przycisk power jest naciśnięty cały czas, sprawdziłem na swoim LG G4 i dziala... Kolejnym problemem jest to że tablet długo się włącza, lekiem na ten problem było by podłączenie prądu z awaryjek. Już tłumacze po co i o co chodzi, otwieram samochód z pilota, idzie impuls do ładowania i tablet się włącza, chodzi o to że zanim dojdę do samochodu to czekam chwilkę lub od razu mam sprzęt gotowy do użycia :)
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Ruffy edytował ten post 10:38, 23.01.2016

  • 0

#4 wiran

wiran
  • Forumowicz
  • 194 postów
  • Skąd:Opole
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:21, 23.01.2016

Jeden z klubowiczów też robił sam możesz zobaczyć jak mu to wyszło i jak to robił tyle mogę pomóc na któreś podstronie jest filmik jak to działa u niego odsylam --->  http://www.accordklu...l7-exec-jankesa


Użytkownik wiran edytował ten post 11:23, 23.01.2016

  • 0

#5 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:05, 23.01.2016

Też myślałem o zamykanym tablecie w daszku. Jak chcesz to zrobić tak jak na szkicu to napewno będzie zasłaniać Ci całą szybę. Nie może otwierać się w punkcie krawędzi tabletu (jak książka) bo otwarcie go spowoduje, że będzie mega wysoko, tym bardziej, że otwierałby się w tylnej części daszka gdzie daszek ten im dalej tym wyższy jest.
Musiałby się otwierać w połowie a nawet powiedziałbym w 1/3 wysokości tabletu, tzn 2/3 części odsłoniłaby się w miejscu nawiewów a 1/3 części nad panel(nad kratki) inaczej tego nie widzę dlaczego?? ☺bo już o tym myślałem setki razy. Tablet 8" jest duży, ciężko go wkomponować. Przy moim lenowo tab s8 do krawędzi bocznych pozostało zaledwie chyba 1.8 cm z jednej i drugiej str.
Za bardzo nie rozumiem Twojego sposobu podlaczania tabletu, chcesz moec jakies kable na wierzchu??
Problem wybudzania i usypiania tabletu rozwiazany jest programem tesker.
Polecam te opcje, mega szybko tablet sie wybudza i gasi. Nie wyobrazam sobie, żeby tablet włączał się za każdym odpaleniem auta.
  • 0

#6 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:05, 23.01.2016

Przy moim lenowo tab s8 do krawędzi bocznych pozostało zaledwie chyba 1.8 cm z jednej i drugiej str.

 

 

Wyszło Ci tylko 1.8cm na stronę bo zrobiłeś strasznie grube ramki :P te ramki które u Ciebie mają po 3cm można zrobić na maksymalnie centymetr, wystarczyło rozebrać wtyczkę ;) na stronie v6performance bodajże (link był na forum podawany) koleś zrobił wtyczkę tak że wystawała na kilka milimetrów w bok :)

 

 

Za bardzo nie rozumiem Twojego sposobu podlaczania tabletu, chcesz moec jakies kable na wierzchu??

 

niczego nie będzie na wierzchu, będzie albo tak jak Ty masz z wkładaniem tableta, w sumie dobry sposób i chyba tak zrobię bo mniej jest kombinacji, a myślałem bardziej żeby zrobić takie jakby etui, trochę grubsze i w tym etui będzie wkomponowane gniazdo z pinami. Na zdjęciach poniżej masz etui, i sposób otwierania i zamykania daszka

Załączony plik  20160123_204037.jpg   72,58 KB   85 Ilość pobrań

Załączony plik  20160123_203146.jpg   62,22 KB   79 Ilość pobrań

 

opcje na zamontowanie już tableta są 3 + ten "mechanizm" który pozwala na zamknięcie/otwarcie daszka

- albo przy otwartym daszku, wkładam tableta jak Ty, czyli od przodu

- przy zamkniętym odsłoni nam się górna krawędź etui w której będzie miejsce wycięte na tablet, micro usb wpinało by się wtedy jak Twój jack, czyli taki jakby wsuwak, przesuwak, jeden czort (mówiąc bardzo prosto, wkładamy coś jak płytę cd i podnosimy daszek, jednocześnie tablet po prowadnicach ustawiałby się na swoje miejsce)

- przy zamkniętym wkładam tablet + etui (tutaj właśnie piny są potrzebne) w jakieś prowadnice, jeszcze nie rozgryzłem tego jak to dobrze ogarnąć ale na pewno by się dało :)

 

najprostsza opcja to 1, ja chciałem zrobić 3 ze względu na łatwość montażu i demontażu tableta, wsuwamy wysuwamy, nic nie trzeba podpinać czy podłączać

 

 

Problem wybudzania i usypiania tabletu rozwiazany jest programem tesker.

Polecam te opcje, mega szybko tablet sie wybudza i gasi. Nie wyobrazam sobie, żeby tablet włączał się za każdym odpaleniem auta. 

 

chyba też tak zrobię bo tak to kibel z prawie minutowym odpaleniem tableta, chociaż mógłbyś sprawdzić w ile on wstaje ?


  • 0

#7 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:21, 23.01.2016

Zrobiłem takie grube ramki z boków właśnie z tego względu, że użyłem oryginalnego kabla do ładowania. Wiedziałem, że można kupić samą wtyczkę do ładowania i polutować kabelki, napewno by to zmniejszyło rozmiar, ale nie potrzebne było mi to bo z drugiej str. mam jacka króry ma swoją długość i go już nie zmniejszysz. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w tej opcji jest np yatour z bt, wiec jack już nie potrzebny. Tylko boczne ramki mi w zupełności nie pszeszkadzają, że są takiej grubości. Chciałem zmieścić się w rozmiarze długości kratek nawiewu i udało mi się. Najważniejsze, żeby tablet umieścić jak najniżej a z tym jest trudno.
Musiałbym zmierzyc ile czasu mu potrzeba na cały start, ale myślę, że nie warto się męczyć tym sposobem. Czasami zostaiam tableta na noc w aucie, nawet teraz jak mrozy i jest naprawde znikomy spadek baterii
Aczkolwiek pomysł z otwieranym tabletem jak najbardziej ekstra i napewno da się zrobić. Już nawet myślałem kiedyś czy nie robić do mojego acco drugiej ramki pod mojego taba, kupić drugi daszek i kombinować. Jak narazie czasu brak. Kombinuj kolego, napewno się uda ☺

Użytkownik JANKES3 edytował ten post 21:59, 23.01.2016

  • 0

#8 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:29, 23.01.2016

Idzie kupić jacki 3.5 że jak porozginasz łapki to też rozmiary są w milimetrach ale to już trzeba było by się bawić. No ale skoro miało pasować pod wymiar kratek to faktycznie bez sensu bawić się w minimalizację :)

 

no właśnie ja też się trochę obawiam że jak tablet będzie umieszczony za nisko to będzie ucinało ekran, się zobaczy jak to będzie, ale zamykać na pewno będzie się dało ;p  dużo pianki epp kupię i będę rzeźbił :D


  • 0

#9 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 23.01.2016

Idzie kupić jacki 3.5 że jak porozginasz łapki to też rozmiary są w milimetrach ale to już trzeba było by się bawić.


No tylko, że sam jack który wchodzi do tableta ma już swoją długość, a żeby wyciągnąć tableta trzeba jacka wysunąć w bok bo inaczej zaryglujesz tableta. Poza tym musi być to solidny "suwak" wiesz przecież, żeby wcisnąć/wyciągnąć jacka trzeba troche siły, także takie lutowane kabelki mogłyby się ułamać. W obecnej chwili wiem, że zmieniarka z BT napewno wygrywa chodź nie wiem jak gra muzyka przez takie połączenie. To wszystko niestety nie jest łatwe do zrobienia, można sobie gdybać dużo ☺
  • 0

#10 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:57, 23.01.2016

Za dwa tygodnie jadę do polski na weekend to zabiorę ze sobą wszystkie materiały które pozamawiałem, jest tego tyle że nie wiem czy nie lepiej było dołożyć i wrzucić nawi z polifta haha

 

a powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jak u Ciebie działa wpinanie micro usb? tableta nie montujesz jak u Groovesa, wygina Ci się port usb? bo u niego trzeba przesunąć, a u Ciebie widzę że wpinasz tablet pod kątem :>


  • 0

#11 JANKES3

JANKES3
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Sheffield
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CL7 EX
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sallon
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:20, 23.01.2016

Nie wygina się, wsówa się naprawdę dobrze. Lenowo ma mocne, solidne gniazdo do ładowania, nie zaobserwowałem żadnego uszkodzenia. Chyba kaztałt tylnej obudowy pozwala na wsuwanie go z lekkim łukiem. Po 2 miesiącach użytkowania taba w aucie spiłowałem łapki we wtyczce ładowarki co umożlowiło mi delikatne wysunięcie tableta, nic nie haczy.
  • 0

#12 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:27, 10.02.2016

A więc coś dzisiaj ruszyłem temat, działam w Holandii bez profesjonalnych narzędzi także łatwo nie mam, dzisiaj wyrzeźbiłem pierwszą część układanki, pozostało jeszcze wyrzezbic środek i zacząć pasowanie tableta trochę nie przemyślałem budowy i będę musial zrobic większy wewnętrzny otwór.
829e5df0f4172c1c25edef847e111388.jpg1012b0c6a789fdb159637cc592fdbb52.jpg5cdf3171dd73bef1c997a16dc6eeeab2.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#13 eMAGIeliK

eMAGIeliK
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Trawniki(Lubelskie)
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ESi
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:EJ2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 07:53, 11.02.2016

Jestem ciekaw efektów końcowych, powodzenia :zoltek:


  • 0

#14 Ruffy

Ruffy
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:nysa/amsterdam
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:12, 11.02.2016

Nie śpimy, rzeźbimy! Przedstawiam Wam też moja pracownio druciarnie :)
f4aeb368d2cf1d233346dff61e1af52c.jpg504c0d40bc1c8b44e5d429d283ee949f.jpg245f4b1b89e0ef3cf75d5a4fdfc3bde3.jpg7fb024360d30c2de4a4fc31f4a49f676.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#15 eMAGIeliK

eMAGIeliK
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:Trawniki(Lubelskie)
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ESi
  • KM:220
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:EJ2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:11, 11.02.2016

Profesjonalna maszyna cnc ;)


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq