Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Czarna perła- lakier w accordzie, totalna nieporozumienie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#31 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:44, 26.03.2010

Narzekamy na hondy i inne auta, że lakiery coraz gorsze. To fakt. Ale żeby auto miało tak zwalony lakier i to fabrycznie? I to jeszcze auto za takie pieniądze!

wiesz, nie wiadomo jak ktoś to pielęgnował. Może mył co drugi dzień na automatycznej myjce.
  • 0

#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:20, 26.03.2010

Może mył co drugi dzień na automatycznej myjce.


Z tego co wyczytałem (o ile dobrze zrozumiałem) to auto przyszło tak z fabryki :shock:

Here's another Fiorano that came with some factory installed holograms


  • 0

#33 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:56, 26.03.2010

hehe to może w salonie mu tak umyli :-P
  • 0

#34 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:19, 26.03.2010

hehe to może w salonie mu tak umyli :-P


Nie, no w salonie to pracuje ten gość co je pucował. Coś tam dalej piszą, że tak "przygotowują" auta w fabryce :shock: Tylko zastanawiam się gdzie umyli je na automacie bo na jednym zdjęciu widać kawałek szczoty z myjni (na tym ze znaczkiem widać czerwone tworzywo).
  • 0

#35 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:47, 28.03.2010

Wygląda jak prawy błotnik mojej po odebraniu z salonu. Sz*cenzura*a mać...
  • 0

#36 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:06, 28.03.2010

Wygląda jak prawy błotnik mojej po odebraniu z salonu. *cenzura* mać...


No cóż, kiedyś były takie czasy (np. lata 80.) że samochód kupiony w polmozbycie trzeba było rozebrać i złożyć jeszcze raz aby dało się tym jeździć. Teraz widać mamy inne czasy, będzie trzeba samemu auto ratować pod względem lakierniczym lub jeszcze raz malować. Dobrze, że mamy technologię którą można się ratować, szkoda że musimy jej używać na nowych autach :-/
  • 0

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:37, 29.03.2010

mój accord tez jest w kolorze czarna perła metallic,po zimie i automatach było trochę rys więc zafundowałem polerowanie całego auta z usunięciem rys,wygląda teraz jak z salonu :) dzisiaj byłem umyć powiem szczerze trochę się bałem żeby nie porysować przy wycieraniu,zakupiłem dobrą mikrofibrę i dała radę rys nie ma :)
  • 0

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:06, 29.03.2010

Butcher, zabezpiecz go czymś teraz, bo szkoda takiego lakieru. NXT 2.0 Wax itp. trzeba by nałożyć i nie będziesz się bał o wycieranie :-)
  • 0

#39 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:17, 29.03.2010

Butcher, zabezpiecz go czymś teraz, bo szkoda takiego lakieru. NXT 2.0 Wax itp. trzeba by nałożyć i nie będziesz się bał o wycieranie :-)


Jest zabezpieczony ale i tak jest strach(polerowanie trwało prawie 8 godzin w zakładzie który się specjalizuje w takich rzeczach)miało być diamondbrite ale po wycenie zrezygnowałem 1100 + vat :)
  • 0

#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:51, 29.03.2010

diamondbrite ale po wycenie zrezygnowałem 1100 + vat :)


Wcale się nie dziwię. Za tyle można mieć preparaty równie dobre, np. sonus czy meguiars, a starczą na kilka lat :mrgreen:
Też kiedyś chciałem tym zabezpieczyć, ale w końcu wybrałem inne specyfiki które sam nakładam.
  • 0

#41 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:35, 29.03.2010

A do usunięcie takich miejscowych rys na klarze co polecicie?

Takie rysy w postaci kółek, które powstały po ścieraniu ptasiego shitu, wydupczonego.

Takie kółka na klarze, ewentualnie posuwiste rysy?
  • 0

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:11, 30.03.2010

A do usunięcie takich miejscowych rys na klarze co polecicie?

Takie rysy w postaci kółek, które powstały po ścieraniu ptasiego shitu, wydupczonego.

Takie kółka na klarze, ewentualnie posuwiste rysy?


Do małych SwirlX (po całym elemencie polecieć trzeba, usunie też te rysy z myjni), do głębszych scratchX - wszystko od Megsa.
A przedtem oczyścić całość auta glinką.
  • 0

#43 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:44, 20.04.2010

Qrwa, ten lakier to straszna faja chyba jest... Dziś zobaczyłem, ze po lewej stronie auta, po stronie kierowcy jest coś dziwnego w miejscu gdzie łączy się tylny błotnik ze zderzakiem tylnym (pod tylną lampą)... Było tam coś w tej szparze co przypominało nalot, kawałek jakby wosku, czy coś takiego. Przejechałem tam kilka razy paznokciem i potem podważyłem delikatnie i w efekcie, qrwa, odprysnął/zszedł kawałeczek lakieru o wymiarach 2 mm na 1 mm :( i teraz kurczę jest tam mała kropka i nie to, że mi to przeszkadza, ale boje się czy to nie zacznie rdzewieć, albo dalej się łupić. To jest coś nieprawdopodobnego by takie coś było. Przecież lakier nie powinien w ten sposób złazić z auta pod paznokciem...
  • 0

#44 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:05, 20.04.2010

Bollinger, tam z tyłu lubi się właśnie wosk lub pasta zbierać bo zderzak jest miękki i się podczas rozprowadzania ugina, a na błotniku wszystko się odkłada.

Co do dziury w lakierze to przyjrzyj się dokładnie czy to aby na pewno dziura, a nie tylko uszkodzenie bezbarwnego. Jak dziura to nie ma wyjścia - lakier zaprawkowy w ASO i "łatamy". Jak dziura za mała na pędzelek to wykałaczką. Jak stwardnieje to pasta lekkościerna żeby wyrównać i nie powinno się rzucać w oczy.
  • 0

#45 Bollinger

Bollinger
  • Forumowicz
  • 94 postów
  • Skąd:Neverland
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:51, 21.04.2010

Lakier zaprawkowy w ASO? Ile to kosztuje i mają gotowe? Na pewno jest to dziurka, a nie tylko klar, bo robiłem sobie zdjęcie na makro i pokażę wam nawet potem. Tylko jak mówię, to jest jakaś porażka, żeby pod paznokciem schodził lakier :(
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq